Skocz do zawartości
malizna2009

Pterapogon kauderni tarło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zauważyłem, że moja parka Pterapogon kauderni się wytarła. Pytanie, czy jest szansa na przetrwanie przy obsadzie 

1x krewetka lysmata debelius

1x hymonecera picta

2x błazenki

Plus jeden dodatkowy Pterapogon .

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie  dałem radę  odłowić nawet 20 szt  i też  mam inne ryby w ogólnym  240l 

Samiec  zacznie wypuszczać z pyska jak na tyle podrosną ze zaczną mu przeszkadzać albo  głód go zmusi  

Czasami wypuszcza na chwile aby kilka sztuka jak uzna że jest bezpiecznie w dzień

Ale jak zobaczysz że w rogach baniaka jest  1-2 szt  to tej nocy powinien wypuścić wszystkie jak światła się wyłączą w baniaku .

U mnie wyglądało to tak że około 23:00 polowałem z latarką i malutkim kubeczkiem albo siateczką  wiadomo i chlup do kotnika .

Maluchy łapałem nawet do 4:00 a i tak zdarzało się że  wszystkiego nie wyłapałem w koralach skałach zakamarkach ,samiec wypuszcza pojedynczo

Maluch  jak ciemno są bardzo ogłupione i wyłapiesz je przy dnie w rogach lub u tafli wody  

około 3 dni nic nie jedzą  a jak  wyczerpią  zapasy z woreczka ,wylęgałem artemię  to podstawa ich diety  powodzenia kolego

Edytowane przez balast (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie samiec Pterapogona też inkubuje ikrę od 3 dni, poprzednim razem nawet nie miał na to ochoty a teraz walecznie broni jaj, samica też pomaga mu jak może i odgania potencjalnych smakoszy kawioru.

Pod koniec miesiaca nocą kiedy po podejściu z latarką do zbiornika samiec stoi w miejscu jak ślepy mam zamiar go przenieść do kotnika i zaczekać aż tam wypuści młode, co z tego wyjdzie przekonam się za kilkanaście dni.

Jeśli chodzi o wykarmienie młodych mam w tym wydaje mi się spore doświadczenie bo hodowałem kiedyś paletki i z tamtymi maluchami jakoś sobie radziłem więc z tymi też nie powinno być problemu a wiedzę o samym procesie wylęgu artemii mam w małym palcu.

Problemem u mnie może być to że zacząłem wczoraj leczenie Chemiclean'em przeciwko cyjanobakterii i jestem ciekawy jaki ta chemia będzie miała wpływ na ikrę i ewentualnie rozwój młodych, ktoś z Was kiedyś mierzył się z czymś takim??

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodajcie, że ów samiec musi ikrę inkubować około miesiąca. Przez ten okres nic nie je. U mnie w akwarium max 2 tyg wytrzymał, a tareł miałem około 10 ciu.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.