Skocz do zawartości

Historia edycji

Przepol

Przepol

Mały update - 1 miesiąc od zalania: 

- plagi - hmm... przez dwa lub 3 dni miałem okrzemki w dużym zakwicie (z bąbelkami tlenu) - pojawiły się nagle i nagle zniknęły

- parametry - trochę ich mało ale zawsze - temperatura 25 stopni, zasolenie 1,025 według spławika (o stabilność dba prosta dolewka grawitacyjna - w ciągu 4-5 dni jest pusta) 

- obsada - prawie docelowa :

 2 x tectus, 2 x nasarius, 2 x krab pustelnik, kilka ślimaków no name (przyszły z podstawkami)

1 x garbik (więcej ryb nie przewiduje)

korale : 

gorgonia - ładnie rośnie , nawet zeszła tkanka na skałe do której jest przyklejona plus wzrost w górę

anthelia - to jest chwast - przyrosty widać po jednej nocy - nowy polip co dwa dni .... 

brarerum - powoli zaczyna się rozrastać 

parazoanthus - ładnie polipuje -

zoa  - nowe nabytki - ładnie polipują

 Acanthastrea - po tygodniu polipuje tak jak w sklepie 

pavona cactus - kupiona bez podstawki na grosze (połamane kawałki leżały na rastrze w akwarium - widać drobne przyrosty ale lekko straciła zieleń

sarco zmienił "skóre" i ładnie polipuje. 

 

Ogólnie to jestem zadowolony i  z akwarium i z kondycji zwierzaków. Ilość obsługi spadła do czyszczenia szyb 2 x w tygodniu i uzupełniania RO/DI. 

Podmiany rozpocznę za kolejne 4 tygodnie. Brakuje mi tylko skimmera - mam do kaskady rurki ale niekompletne - będę musiał jakoś dorobić brakująca rurkę. 

Całośc 

62f86b509a5d0423med.jpg

Zoa w pełnym świetle

948a8029de091f7amed.jpg

Zoa (inna kolonia niż powyżej) i brarenum w aktynice

b7c29509f59ad684med.jpg

 Acanthastrea w  aktynice

f71242d592a1c46fmed.jpg

Przepol

Przepol

Mały update - 1 miesiąc od zalania: 

- plagi - hmm... przez dwa lub 3 dni miałem okrzemki w dużym zakwicie (z bąbelkami tlenu) - pojawiły się nagle i nagle zniknęły

- parametry - trochę ich mało ale zawsze - temperatura 25 stopni, zasolenie 1,025 według spławika (o stabilność dba prosta dolewka grawitacyjna - w ciągu 4-5 dni jest pusta) 

- obsada - prawie docelowa :

 2 x tectus, 2 x nasarius, 2 x krab pustelnik, kilka ślimaków no name (przyszły z podstawkami)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.