Skocz do zawartości
Michau1288

Czy to ospa?

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze tego się obawiałem:(

no nic zaczynam szperać na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas walczyła z tym badziewiem, mnie też to nie ominęlo ale kiedy zorientowałem się że mam w akwarium ospę od razu podniosłem temperaturę do 29°, zorganizowałem i dodawałem do każdego pokarmu czosnek w płynie oraz odpaliłem lampe UV, kupiłem sanitariusza oraz krewetkę czyszczącą które chwilę po wpiszczeniu ostro zabrały się do roboty.

Dopiero po dwóch dniach widać było zdecydowaną poprawę, białe kropki zaczęły znikać i ryba przestała ocierać się o skały.

Temperaturę 29° utrzymywałem w akwarium jeszcze przez 10 dni i po tym czasie stopniowo obniżałem po 1° dziennie aż do docelowych 25°.

Nie lałem żadnej chemii, nie organizowałem szpitala, wszystko działo się w zbiorniku głównym.

Powodzenia w walce z orzęskiem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy żółty pływa w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proponuje nie kupować i nie lać żadnej chemii, tak jak kolega powyżej napisał podnieśc temperaturę i lampa UV.  Osobiście też to przerabiałem z tym że zrobiłem błąd i nie podłączyłem lampy UV i poszła mi prawie cała obsada. Lałem jakąś gównianą chemię która i tak nic nie pomogła - jedynie zarobiły na mnie sklepy. Proste sposoby są najbardziej sprawdzone. Powodzenia w walce z tym syfem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja tam jestem zadowolony z herbtany.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, fresz33 napisał:

A ja tam jestem zadowolony z herbtany.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Też to lałem, ale jakoś u mnie się nie sprawdziło. Każdy musi znaleźć własny złoty środek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtek pływa praktycznie sam, a wziołem go dlatego bo był bardzo malusi a że jest w najblizszym  czasie szansa na przesiadke na weiększe więc jest w reefmaxie.

mam go od tygodnia i ze sklepu byl brany wypływany dosc dlugo czas.

Jedyn co to ostanio majstrowałem dosc sporo przy koralach wiec mogl sie troszke sestresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u zoltka po transporcir mialem ospe czosnek i temp 29 przeszlo. A pozniej tak samo u hepatusa. I ta sama kiracja pomaga. Nigdy nie przechodzila na inne. Hepek juz mial dwa razy ospe jak za duzo grzebalem w wodzie wiec moze i twój zoltek ma ze stresu. W6daje mi sie ze ta stresowa szybko przechidzi ale nie porownam bo innej nie mialem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.