Skocz do zawartości
Hipnoted by sea

Koledzy Akwarysci pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Hase tylko ze dzisiaj widze ze wszystko zaczelo wracac do normy powoli ale zaczelo i zgadza sie wiemze to troche duzo ale ja naprawde nie wiem co to za swinstwo w tej wodzie bylo gdyz juz nawet po zapachu zobaczylem roznice miedzy Ro a tym czyms co stoji u mnie w butelece i ma sie za miano wody demineralizowanej no nic bede sobie teraz spokojnie czekal a wode Ro juz mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po zapachu poznajesz to są dwa rozwiazania albo masz niesamowitego nosa porownam to do tds-meter....albo zacznij sie zastanawiac nad pracą w dziale -tester-np. firmy avon:D:D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Piona jak chcesz to zobaczysz ze ta co kupilem niby demineralizowana to czyms smierdzi a napewno nie woda ( w sumie ogolnie woda nie pachnie :( ) :):):) A ze wczesniej nie mialem doczynienia ogolnie z wodami oprocz zwyklej kranowy i pitnej to mysllaem ze ona ma taki zapach no narazie nie wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie to zobacze ... napisz kontakt na priv. nie bedziemy tu smiecic z takimi tematami!!...bo bedzie 2-gi brazylijski temat:satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale a w szczególności xenia odrazu po podmiance zrobiły sie białe??

odpieniacz zwariował?

wygląda mi to na miedź...

miałem u siebie to samo, niechcem Cie martwic ale zbiorniczek bedziesz dobre pół roku wyprowadzał na prostą a xenia prawdopodobnie szybko tam już nie zakwita


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipnoted, wstrzymaj sie ze wszelkimi zmianami w akwa. Nic dobrego z tego nie wyniknie.

Kup RO koniecznie z DI, przed pierwszym uzyciem przeplucz tak jak instrukcja nakazuje (pisze o tym, zebys sie nie pospieszyl za bardzo z RO).

Jak kasy starczy to kup tez TDS (na Allegro mozna takie male g... kupic, bardzo dokladne toto nie jest, ale lepsze niz nic)

Kup JEDEN rodzaj soli w wiekszej ilosci (wiaderka sa praktyczne bo zakrecane) i zacznij robic systematyczne podmiany, powiedzmy po 10% tygodniowo. Ale nie wiecej.

Solanke przygotowujesz nastepujaco, do pojemnika nalewasz wode RO/DI w ilosci ok.80% docelowej, do tego wsypujesz sol w odmierzonej ilosci, mieszasz pompka i najlepiej jeszcze napowietrzyc, i badasz zasolenie - jezeli masz refraktometr (polecam) to masz wynik od razu, jezeli plywak to doprowadzasz wode do temp. 25C i wtedy mierzysz zasolenie. W zaleznosci od potrzeb, dolewasz wody RO/DI lub dosypujesz soli.

Potem sa rozne szkoly, jedni mieszaja i napowietrzaja jeszcze przez dobe (np. ja) inni od razu do baniaka (oczywiscie woda z podmiany musi miec 25C).

Operacje przeprowadzasz cyklicznie przez nastepne miesiace.

Gdy wszystko wroci do normy czestotliwosc podmian mozesz zmniejszyc.

A co do tej wody ktora kupiles, to moze "producent" wpadl na genialny pomysl aby zamiast demineralizowanej uzywac deszczowki. Deszczowka postala kilka dni na powietrzu, zycie sie rozwinelo, a gdy trafilo do butelki to bakterie beztlenowe mialy radoche.

Tak sobie gdybam, ale nie na darmo zdecydowana wiekszosc akwarystow uzywa wody RO/DI.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr wode Ro juz mam tak jak mowilem wczesnie jezeli chodzi o podmiany to zobaczymy jak sie sytuacja unormuje jak narazie moge powiedziec a raczej sadze ze wraca wszystko do normy bo zwierzaczki zaczely sie na nowo otwierac , odpieniacz tez zaczol pracowac normalnie a wiec nie szaleje. A wiec moim skromnym zdaniem wszystko zaczyna sie stabililowac. Co do podmian to tak jak mi powiedzieli zebym zrobil w srode, ale tez wiem ze czeste podmiany nie sa dobre i jezeli do srody wszytsko wroci do normy a tak sie zapowiada :)to nastepna podmiane bede robil pozniej. No nic bede dalej informowal o zaistnialych sytuacjach w baniaczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.