Skocz do zawartości
smk

Powiadomienie SMS / GSM o zalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio po raz już nie spamiętam który, znowu mi wylała woda którą puściłem na zapełnienie zbiornika do dolewek. A wylało się całkiem sporo - zalało mi chyba ze 2m kwaratowe wykładziny + całą szafkę.

Wkurzyłem się niemiłosiernie. Tym bardziej że siedziałem 4m od akwarium i zajęty byłem rozmową z klientem, a moja pracownica prawie przeszła po tym i chyba - nie wiem - myślała że tak ma być (echh ciezko teraz o rozgarnietego pracownika - baaardzo ciezko)

Postanowiłem zrobić z tym porządek raz na zawsze. Zakupiłem takie ustrojstwo co daje 60db jak woda sie przeleje - to mi rozwiąże sprawę jak jestem w pracy

7002.jpg

Ale potrzebowalem czegos co mi zapewni spokojny sen jak bede w domciu.

Grzebalem po necie i wyczailem costakiego:

http://www.allegro.pl/item165323308_uniwersalne_powiadomienie_gsm_clip_sms_dialer.html

dialer wysle SMSa lub zadzwoni na komórke jak sie zacznie zle dziac.

telefon siemens C35 kosztuje grosze bo ok 20zł na allegro. Nowa bateria 5-10zł, to juz mamy zestaw reakcyjny - jeszcze tylko do czegos to trzeba podpiac. I tu mam pytanko do naszych elektronikow a przede wszystkim do locutusa: czy mozna pod to podpiac normalny plywak, i ewentualnie co jeszcze trzeba by dołożyć (domyslam sie ze zasilanie pływaka).

Jestem ciemna masa jesli idzie o lutowanie itp ale mysle ze pomysl moze byc dobry, nie?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Leszka, da sie podpiac zwykly plywak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasilanie pływaka? jakie parametry pradu? (dialer przyjmie wszystko miedzy 9 a 32V)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
# uniwersalne wejście wyzwalane zarówno "masą" jak i "napięciem" typu NO lub NC

(typowe sygnały NC: czujki kontaktronowe, PIR; typowe sygnały NO: syreny alarmowe)

Koleś urządzenie przemyślał i zrobił to jak trzeba :( Zaprawde powiadam WAM - Jarek ma racje - Jego słuchajcie. Podłączasz czujke KSL35-PP (NO) bezpośrednio i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i myślę, że samo podczepienie alarmu to już musztarda po obiedzie - sąsiedzi równie szybko zadzwonią...

Lepsza byłaby prewencja - gdyby np. podpiąć 2 pływak wyżej ułożony, który zarówno zatrzyma np. dolewkę oraz włączy to urządzenie. Do tego można by przyjąć ile od alarmu jest czasu na reakcję. W 10-20 minut ktoś mógłby podjechać i to pozakręcać itd...

(tak sobie tylko myślę...)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprawde wam powiadam - muftiego też słuchajcie :(

Nie pomyślałem o tym wcześniej, ale rzeczywiście mądrzej jest zapobiegać niż leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(:D:D

@loccutus

Chylę czoło Mistrzu. :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że lepiej zapobiegać ale jednak powiadomienie SMS zapewni mi spokojniejszy sen. Tym bardziej że zapewni mi ten sen niedrogo

Zawsze jakby co to mogę dialera podpiąć do profiluxa pod wyjscie alarmowe to juz wtedy bedzie zupelny high life (np. elektroda przewodnosci zalaczy alarm w profiluxie ten odpali gniazdo nr. 8 z jakimś zasilaczem, ktory z kolei odpali dialera i wysle SMSka "halo cos nie tak z twoim akwa - do roboty" :(

Tyle radości za 59zł :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zrobiłbym coś takiego i u siebie , więc czekam kto pierwszy to zmajsrtuje :(


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co budzic?

Przydalby sie jakis podpiety wysiegnik ze szmata.:(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik, podepnij lepiej tego dialera pod nr Twojej pracownicy. niech gania po nocach ze szmata do lokalu :( po co szefowi zaklocac zasluzony odpoczynek :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widze jak sobie nurkujesz gdzies na rafie, woda ciepła spokój błogi a tu sms a w nim - Current pH level - 2.0, Propably reason - low water level. Have nice day....:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie opisać -wytłumaczyć co dokładnie trzeba podpiąć i zrobić, zeby to z sms zadziałało- jeśli dostarczycie mi wskazówek podejmuję się zrobić takie urządzenie bo...... wczoraj było szukanie czujmików zalania na allegro

przedwczoraj rano.:(:D no... przelał się baniaczek z wodą z RO ciekło jakieś 8 godzin czyli 65 l. akurat zadarzyło mi się nie przełozyć węzyka,:)

mieszkanie ubezpieczone i jeszcze nikt nie zgłaszał zalania..... ale :con stres...

PODEJMUJE SIĘ ZROBIĆ TAKIE URZĄDZENIE JEŚLI KTOŚ DOSTARCZY MI WSKAZÓWEK i jeśli jegoo cena bedzie w granicach 200-250 zł

PS w mojej karierze to piąte zalanie, a tylko jedno było spowodowane siła wyzszą-pęknięciem akwarium.inne to źle przymocowana deszczownica,rozszelnienie akwa z powodu mycia kwasem, spadniecie węza z filtra karnistrowego....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena w granicach 150zł predzej

- dialer SMS 59zł

- używka Siemens C35 20-30zł

- pływaczek - ???

- zasilacz ok 30zł

bezpieczeństwo - bezcenne...

za całą resztę zapłacisz kartą Mastercard hehe :(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupic RO z beczka i sprawa przelania jest rozwiazana i w zaleznosci od wielkosci beczki ma sie 10-15 litrow wody od reki.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr1 :

Najlepiej kupic RO z beczka i sprawa przelania jest rozwiazana i w zaleznosci od wielkosci beczki ma sie 10-15 litrow wody od reki.

Taaa tylko nie każdy ma garaż koło akwarium żeby to wszystko trzymać. Ja w ramach oszczędności miejsca pod akwa po zmontowaniu sumpa z filtrem glonowym, mam na dolewke do 550L akwa ... 5L butelke po mineralce. Więc max co 2 dni trzeba ją dopełniać i ilość zalań w moim biurze wzrosła o kilkaset procent (bo co chwila kocioł i zapominam wyłączyć wodę).

Teraz będę montował dolewkę na elektrozaworze bezpośrednio z sieci wodociągowej i już mam wizje że się coś spitoli i bedzie potop.

Nawet się zastanawiam czy drugiego takiego bajerka z czujką zalania nie zmontować obok filtra RO w kiblu.

Jedyne co mnie zniechęca do kupienia od razu 2 szt to koszt utrzymania karty SIM - trzeba te doładowania też robić chyba raz na 3 miechy i kasa wywalona w błoto bo nie bede z tego dzwonił (chyba że cobie raz na pół roku przełoże karty i wygadam :( )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego jaki czujnik kupić? bo na Allegro widziałam dwa rodzaje? stray telefon mam.

Czy to naprawdę jest takie proste? bo ostatnio była tu omawiana oferta akwa z allegro (full wypas) z powiadomieniami GSM. i raczej stanowiły one istotny element ceny...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk taka beczke mozesz bez problemu schowac w szafce pod zlewem i wogole jej nie widac. Tu masz foto jak to wyglada http://www.allegro.pl/item164878440_nowosc_filtr_osmoza_osmonics_wklady_na_zapas_hi.html

Do tego masz fajna wylewke na zlew z dwoma kranikami do jednego z nich pod szafka podpinasz filtr DI z zywica i masz wode po RO przepuszczona przez zywice do akwaria a z drugiego masz wode po RO do picia, gotowania i do czego tam chcesz, idealnie czysta. Po napelnieniu zbiornika system automatycznie wylacza sie wiec nie ma zadnej mozliwosci przelania. Jesli chcesz miec bierzaca wode z RO to wystarczy pod ten system podpiac zwykly trojnik z wezykiem i masz bierzaca wode jak ze zwyklego RO.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał jaką karte SIM wsadzić do komorki to po przejrzeniu oferty operatorów w tym przypadku najlepszą opcją wydają sie "Sami Swoi" bo za 80zł mamy na 7 miesięcy spokoj z doładowaniem konta czyli troche powyzej 10zł/m-c to całkiem rozsądnie biorąc pod uwage ze we wszystkich innych za 50zł mamy 3 miechy.

No już nie moge sie doczekać przesyłki to pokombinuje i zdam relacje jak to ustrojstwo działa.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wiem, ze staracie sie zrobic to b.nowoczesnie ale moj sposob jest b.tani i prosty. Zreszta juz o nim pisalem. Po prostu na kran nakladam taki mechaniczny zegar Gardeny (do kupienia w ogrodniczym) i dopiero za nim podpinam RO. Po pierwszej probie wiedzialem, ze zeby dostac 20 l wody z RO i DI, musze nastawic zegar na ok.90 min. I skonczyly sie zalania.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ale przecież ilość dolewanej wody nie jest taka sama. Zależy od temperatury w pomieszczeniu i w akwarium (odparowanie) , ciśnienia wody w wodociągach (różne zależnie od pory dnia / sezonu - a w Świnoujściu różnice potrafią być kolosalne w szczycie sezonu letniego a zimą po południu).

Także wydaje mi się że nie da się precyzyjnie wycyrklować ile ma być dolane do baniaka ustawiając zawór na czas.

Cały problem polega na tym że ja akwarium mam w pracy nie w domu i jak jest kocioł to nawet jak jestem w biurze to nie mam czasami nawet chwilki żeby podejść i zrobić coś w akwa, więc przydałą by się jak największa automatyka, oraz spokojny sen jak wracam do domu po pracy lub jestem na wczasach. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smk

Ja zbieram 20 litrow do pojemnika na podmianke. To nie jest automatyczna dolewka.

Dolewka musi byc z plywaczkiem ktory z pojemnika bedzie wlaczal i wylaczal pompe dozujaca. Zapewne tak masz.

Mi chodzi o to, ze te Gardene nastawie na np.90 min. i w tym czasie przeleci przez RO i DI ok.20 l. W tym czasie moge zajac sie czyms innym i o tym, ze zbieram wode calkowicie zapomniec.

Nie zauwazylem u mnie az takich skokow cisnienia wody w wodociagu, ktore mialyby wplyw na ilosc wyprodukowanej wody, choc to pewnie mozliwe.

Mozna sobie uzbierac do jakiegos kanisterka np.5 litrow i pozniej do pojemnika zawsze troche mniej, a brakujaca ilosc dolewac z tego kanistra.

Troche to skomplikowanie brzmi ale w rzeczywistosci jest proste, tanie i zabezpiecza przed zalaniem, nawet gdyby cisnienie tak wzroslo, ze litr czy 2 sie przeleja.

W pracy, nastawisz sobie ten zegar na np. 60 min. i jak Ci sie przypomni to sprawdzisz ile nakapalo. Jak za malo to nastawisz na jeszcze np.10 min. Wazne jest to, ze mozesz pojsc do domu i dopiero na drugi dzien sobie przypomniec, ze wogole wode robiles.

Uff:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalanie to nie tylko niedopilnowanie zamknięcia RO.Dlatego myślę,ze takie powiadomienie sms bardzo było by wskazane,

Podejrzewam ze przesyłanie np temperatury czy pH to wyzsza szkoła jazdy, bo przy zalanoi to tyklo alarm lub brak alarmu, ale Ci którzy przy wyjazdach urlopowych mieli rózne straty na pewno docenią taką mozliwość sprawdzenia na odległość.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię podobnie jak Stani, tylko zamiast takiego zegara nastawiam sobie "budzik", czyli alarm w piekarniku. Ma to tą wadę, że jak zapomnę i wyjdę z domu to se będzie ten alarm pikał..., ale mam też RO ze zbiornikiem więc nastawiam zawsze na 15 minyt i w tym czasie naleci mi 10 litrów.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.