Skocz do zawartości
thcskiba

Odpieniacz al'a ati

Rekomendowane odpowiedzi

daj zblizenie pomp. Bo na tych fotkach to jakos nie bardzo widzac, skad i dokad pompuja wode :(

A jak zrobiles technicznie ten "stozek" jak przejscie pomiedzy glowna rura a tym zwezeniem do kubka?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ATI pompy robią wir w środku aby przedłużyć kontakt powietrza z wodą. Ważne aby dobrze pienił - daj znać jak mu to idzie :(


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj prawdziwy ATI w akcji


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr zwezka wykonana domowym sposobem :) niestety nie zdradze jak mam ku temu powody :)

pompy zasysaja wode z sumpa i tlocza ja w dolna komore czyli dokladnie tak jak w ati

pare fotek z dzialania skimmerka co prawda nie mialem odpowiednio wysokiego zbiornika aby wlasciwie ustawic w nim poziom wody ale musialem go podlaczyc zeby choc czesciowo sprawdzic jak dziala

Pompy to aquabee 2000AS 10 wat potrojny wirnik igielkowy czyli bedzie pobieral tylko 20 wat

jest to replika ati bubble master 250 tylko w troszke innym wykonaniu zeby nie scigali mnie o plagiat

System zasysania powietrza troszke bedzie przerobiony ale tak jak pisalem narazie laczylem wszystko na krotko

Nie czepiac sie duzych pecherzy swierzy jeszcze nie wymyty skimer i jego powierzchnie dlatego sie tak osadzaja po 2 dniach same znikna :D

1279-ati4.jpg

1279-ati5.jpg

1279-ati6.jpg

1279-ati7.jpg

1279-ati8.jpg

1279-ati9.jpg

1279-ati10.jpg

1279-ati11.jpg

1279-ati12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle mleko i tylko 20W.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki pobor powietrza????? i gdzie dostales rotametry bo ja juz czekam z 2 miesiace i sie doczekac nie moge


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo Mistrzu :)

Maszynka cudo , ale poczekajmy na moja :D:) (niedlugo moze zlapie wene i dokoncze )

pozdr..

Ps;

Tschibi jakie to pompy te 10 watowe ? u mnie na nich jakos duzo wyzej zasysa ta kulke .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze sam bylem w szoku po odpaleniu tej 10 watowej pompki z tym ich nowym wirnikiem igielkowym , pieni to jak djabli .

pozdr..

Ps; A te kraniki Gardeny to dales tak dla swietego spokoju widze , bo nie sa wogole potrzebne kuleczka stawia opor i pompka zasysa automatycznie tyle powietrza co potrzeba , ale chyba tez je dam dla swietego spokoju bo jakos tak lepiej z rury patrzy :):)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu dopiero dzis trafil do sumpa :)

Pare fotek z pierwszego dnia dzialania

a Marius to sa fotki nieprawdziwego ati ale za to thcskibamaster 250 za polowe tego co ty dales za 200 :lampka

1279-ati13.jpg

1279-ati14.jpg

1279-ati15.jpg

1279-ati16.jpg

1279-ati17.jpg

1279-ati18.jpg

1279-ati19.jpg

1279-ati20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir nie nie na talerzyku wszystko ale nie bede biegl do dklepu i kupowal pompy by sprawdzic ile powietrza pobiera.Rozumiem ze jest to wielka tajemniaca oraz gdzie zostaly kupione rotametry


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh kiwalski ilosc zasysanego powietrza jest regulowana w zaleznosci od tego jaka zalozysz zwezke venturiego

mam ci podac wyniki z zakladania 5 roznych venturich :)( jesli zalozysz go do odpieniacza co ma 50cm wysokosci a pozniej do takiego co ma 60cm wysokosci to tez bedzie inny wynik

max ilosc zasysanego powietrza przez pompe podana jest w necie przez producenta

a co do rotametrow www.google.pl mi osobiscie zajelo to z 1 min a w reku mialem je po 2 dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

brakuje mi w tym wszystkim jednego PLANOW wymiarow namiarow itd. a wyczowam w tym dziale pewna rywalizacje penych osob i nikt naty chyba niekorzysta bynajmiej nie ja

a gdy czlowiek ocos pyta to ze chce wszytko miec na talerzu podane no chyba poto jest ten dzial jak niechcecie odpowiadac na pytania to poco wogole zaczynacie temat wklejcie sobie zdjecia waszych sprzetow do dziennika i zostana one ogladniete i zostana tajemnica jak je zrobiono

jest to dzial DIY i co podnim pisze to moze wam przypomne bo rutyna klikania czasem gubi

+ DIY

DIY - czyli zrób to sam.. Wszystko na temat projektów do samodzielnego wykonania...

niemiejcie urazy domnie niechce bic piany itp. podziwiam was za wasze zdolnosci macie dar w rekach ale dla takich osob jak ja samo zdjecie niewystarcze zeby mozna bylo cos takiego zrobic i byc dumnym z siebie

dzieki sorry nikogo niechcialem urazi i pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz , troche malo czasu na te wszystkie opisy i wogole nie te czasy :)

"Zrob To sam " mozesz sie tez podzielic z innymi swoim doswiadczeniem lecz nie musisz bo kazdy moze dojsc do tego sam , wtedy lepiej doceni innych :)

Dokladnie tak jak piszecie , lata sie do sklepow , staje na glowie za roznymi czesciami , marnuje nie raz material itd nie raz caloksztaut przewyzszaja wartosc gotowego odpieniacza a i jeszez pottrafia Cie zgnoic na takim czy siakim forum , wiec hmmm ... Zrob to sam albo "zacznij" byc milszym dla tych ktorzy chcieli pokazac :D

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala modernizacja mojego skimmerka al'a Ati

Jak wiadomo rura reakcyjna pokrywa sie zawsze nalotem syfu wynoszonym do gory przez piane przez co traci skimmer na wydajnosci po kilku dniach potrafi byc juz tam niezly osad

postanowilem usunac ten problem i zainstalowalem sobie maly gadzet :D

w deltecach wyglada to tak i jest zasilane woda

1279-mod5.jpg

u mnie troszke inaczej

1279-mod.jpg

1279-mod1.jpg

1279-mod2.jpg

1279-mod3.jpg

1279-mod4.jpg

do calosci zostaly zamontowane paski gabki dosc sztywnej (docelowo beda to szczotki)

tu krotki filmik jak to dziala jakosc nie jest moze najlepsza ale widac

uklad zalacza sie raz dziennie wieczorem na 1 minute

http://video.google.pl/videoplay?docid=918043384893386425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz jest kosmos. tylko czy to nie szkodzi powstawaniu piany w kuble? Pozdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon nie szkodzi w zaden sposob piana i tak prze do gory :D

po wsadzaniu jedyna zmiana bylo to ze zaczol wyrzucac mokra piane poniewaz zmniejszyla sie srednica kubka o elementy oczyszczacza mala regulacja i jest tak jak bylo wczesniej

innej roznicy nie zaobserwowalem

tak dla powiekszania opisu szczotki urzadzenia zalaczaja sie za kazdym razem w inna strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma ochotę zrobić dobry uczynek?, i pokazać koledze Danol (ten od "prawie" BublleKing) jak wygląda dobrze zrobiony sprzęt, i wyjaśnić mu dlaczego ludzie nie padli na kolana przed jego sprzętem.

(ja mu nie pokaże - nie chcę się już nad nim znęcać)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr uwazasz ze to jest sluszne komus na sile otwierac oczy i ze ma to sens ?

Ale skoro pytasz Piotrze , to pozwol ze wytlumaze to na zasadzie cepa czym sie rozni Royal od King Bubla :haha (powiedz czy zauwazasz ta roznice ? :haha

(wloncz kolumienki :haha

http://video.google.pl/videoplay?docid=6304447980554417691


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.