Skocz do zawartości

Historia edycji

Arexx

Arexx

Witam po dłuższym czasie ;) 
Dzisiaj mija 18 dzień od zalania , jak dotąd robiłem tylko dolewki wody Ro , ograniczyłem także oświetlenie białe i czas świecenia , postanowiłem zrobić testy : No3 ,Po4, KH oraz zasolenie wyniki wyszły następująco:
No3 - jak widać na fotce  ( bardzo wysokie :( )
96284af004c6284cm.jpg
 Po4-jak widać na fotce ( 0,25)
0c25af86f8205cf8m.jpg

zrobiłem także test  KH - tutaj odczynnik zabarwił się przy skali na małej strzykawce - 0,38 to by wychodziło według tabelki 9.6 dKH 
zasolenie spadło do 1.022 .
Po około tygodniu pokazało mi się na piasku i skale taki oto nalot  :
d8f711abcedbba04m.jpgcafdb56ae209908dm.jpg648947789e520786m.jpg
Rozumiem , że jednak dojrzewanie mnie nie ominęło , postanowiłem zastosować kilka rad z wątku poniżej , mianowicie : ograniczyłem  oświetlenie białe i czas świecenia do 4h , wymiana waty w kaskadzie regularnie co 2 dni , założenie na cyrkulator waty i pędzelkiem czyszczenie skał ( 3h i wata na jvp była do zmiany ) odciągnięcie z piasku brzydkiego nalotu , po około 4 dniach w/w nalot  zniknął z piasku i skały , natomiast skała zaczyna robić się zielona - dojrzewanie ciąg dalszy ;) . Z życia zauważyłem natomiast bardzo dużo widłonogów oraz płazińce a także robaki piaskowe i wieloszczęta - eurythoe .
Można zobaczyć w tym temacie 

 

Arexx

Arexx

Witam po dłuższym czasie ;) 
Dzisiaj mija 18 dzień od zalania , jak dotąd robiłem tylko dolewki wody Ro , ograniczyłem także oświetlenie białe i czas świecenia , postanowiłem zrobić testy : No3 ,Po4, KH oraz zasolenie wyniki wyszły następująco:
No3 - jak widać na fotce  ( bardzo wysokie :( )
96284af004c6284cm.jpg
 Po4-jak widać na fotce ( 0,25)
0c25af86f8205cf8m.jpg

zrobiłem także test  KH - tutaj odczynnik zabarwił się przy skali na małej strzykawce - 0,38 to by wychodziło według tabelki 9.6 dKH 
zasolenie spadło do 1.022 .
Po około tygodniu pokazało mi się na piasku i skale taki oto nalot  :
d8f711abcedbba04m.jpgcafdb56ae209908dm.jpg648947789e520786m.jpg
Rozumiem , że jednak dojrzewanie mnie nie ominęło , postanowiłem zastosować kilka rad z wątku poniżej , mianowicie : ograniczyłem  oświetlenie białe i czas świecenia do 4h , wymiana waty w kaskadzie regularnie co 2 dni , założenie na cyrkulator waty i pędzelkiem czyszczenie skał ( 3h i wata na jvp była do zmiany ) odciągnięcie z piasku brzydkiego nalotu , po około 4 dniach w/w nalot  zniknął z piasku i skały , natomiast skała zaczyna robić się zielona - dojrzewanie ciąg dalszy ;) . Z życia zauważyłem natomiast bardzo dużo widłonogów oraz płazińce a także robaki piaskowe i wieloszczęta - eurythoe .
Mam zamiar zrobić pierwszą podmiankę 10% i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.
Pozdrawiam i liczę na wskazówki osób bardziej doświadczonych 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.