Skocz do zawartości

Historia edycji

AmonS

AmonS

No to muszę odkopać swój stary temacik :X

SUMPA nie będzie :( poległem... wiem, że to błąd itp no ale nie ma co drążyć... po prostu nie ma szans AMEN :( 

Nowa koncepcja:
 - akwarium zostaje 120x40x50h

 - skała sucha z erybki (ta po19 zł/kg) albo żywa (wojna trwa - choć po aiptasii, majano i innych paskudztwach skłaniam się do suchej ;) )

 - odpieniacz Tunze 9004 (jak zajdzie taka potrzeba będą 2 sztuki - miałem już go w ręce nie jest ogromny jakoś zniknie na czarnym tle...)

 - cyrkulacja Jebao sw-8 (2 sztuki)

 - Lampa 4x54w t5 (taką mam) + belka 2x54w t5 lub 2x 39w t5 lub ledy (tu mam największy problem i prośbę ogromną o pomoc w rozwiązaniu kwestii oświetlenia...)

 - akwarium ma pracować na produktach Aquaforest od początku do końca (sól Reef salt, Bio s [teraz czytam i nie kumam jak to jest z tymi pro bio s, np pro, pro bio f - kiedy i co stosować... jakby ktoś miał jakieś doświadczenia prosiłbym o info], phosphate minus, carbon,)

- balling af component 1+,2+,3+

- dla korali af build, energy, amino i vitality i powder food

- potrzeba jeszcze coś na tego carbona i prosphata... myślałem o filtrze aquael multikani 800 (jak macie jakieś sugestie dajcie znać - pewnie jak zwykle coś nie zagra XD jak coś podpowiedzcie co mogłoby "mieszać" te media poza akwarium...

 

Tak więc nowa koncepcja do oceny i naprowadzenia na lepsze rozwiązania...

Prośba o pomoc w najważniejszych kwestiach:

1. Oświetlenie ledy (jakie?, ile? ilu watowe?) lub 2x54w t5 lub 2x39w t5...

2. bakterie Aquaforestu... pomocy w zrozumieniu co i kiedy...

3. filterek zewnętrzny na carbon i phosphate...

a no i jeszcze 4. skała...

 

Dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam że wciąż zadaję "głupie pytania" :( 

AmonS

AmonS

No to muszę odkopać swój stary temacik :X

SUMPA nie będzie :( poległem... wiem, że to błąd itp no ale nie ma co drążyć... po prostu nie ma szans AMEN :( 

Nowa koncepcja:
 - akwarium zostaje 120x40x50h

 - skała sucha z erybki (ta po19 zł/kg) albo żywa (wojna trwa - choć po aiptasii, majano i innych paskudztwach skłaniam się do suchej ;) )

 - odpieniacz Tunze 9004 (jak zajdzie taka potrzeba będą 2 sztuki - miałem już go w ręce nie jest ogromny jakoś zniknie na czarnym tle...)

 - cyrkulacja Jebao sw-8 (2 sztuki)

 - Lampa 4x54w t5 (taką mam) + belka 2x54w t5 lub 2x 39w t5 lub ledy (tu mam największy problem i prośbę ogromną o pomoc w rozwiązaniu kwestii oświetlenia...)

 - akwarium ma pracować na produktach Aquaforest od początku do końca (sól Reef salt, Bio s [teraz czytam i nie kumam jak to jest z tymi pro bio s, np pro, pro bio f - kiedy i co stosować... jakby ktoś miał jakieś doświadczenia prosiłbym o info], phosphate minus, carbon,)

- balling af component 1+,2+,3+

- dla korali af build, energy, amino i vitality

- potrzeba jeszcze coś na tego carbona i prosphata... myślałem o filtrze aquael multikani 800 (jak macie jakieś sugestie dajcie znać - pewnie jak zwykle coś nie zagra XD jak coś podpowiedzcie co mogłoby "mieszać" te media poza akwarium...

 

Tak więc nowa koncepcja do oceny i naprowadzenia na lepsze rozwiązania...

Prośba o pomoc w najważniejszych kwestiach:

1. Oświetlenie ledy (jakie?, ile? ilu watowe?) lub 2x54w t5 lub 2x39w t5...

2. bakterie Aquaforestu... pomocy w zrozumieniu co i kiedy...

3. filterek zewnętrzny na carbon i phosphate...

a no i jeszcze 4. skała...

 

Dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam że wciąż zadaję "głupie pytania" :( 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.