Skocz do zawartości

Historia edycji

konwiasty

konwiasty

Dzisiaj krótka aktualizacja tekstowa, mogłaby być w sumie z foto ale w zbiorniku nie ma wielkich zmian. Niestety dopadł mnie klasyczny problem - brak czasu, w związku z tym nie mam czasu nacieszyć się zbiornikiem, nie wiele zmieniam więc cały czas jest mega low tech co niestety nie daje zbytnich przyrostów korali ale z drugiej strony jest jako tako stabilnie chociaż pojawiły się pewne problemy.

Dzisiaj wreszcie uruchomiłem docelową cyrkulację - RW4 i Tunze 6025 skutek - pralka jak cholera :) . Przestawiłem cyrkulatory, RW4 trochę skręciłem, ale jest plus przedmuchało mi skały. Niestety miękasy miotają się strasznie zobaczę jak to dalej pójdzie.

Lampa, no dzisiaj też ruszył temat do tej pory cały czas świeciło 50W więc przyrosty marne ale o dziwo kondycja korali przyzwoita, Pavona wygląda lepiej, powinno niedługo wreszcie dojść trochę mocy.

Glony, glony, glony, cóż ogólnie jest przyzwoicie, szyby pylą trochę na brązowo więc co około 3 dni muszę czyścić, tyłu nie czyszczę więc nie wygląda za pięknie ale nie ma (jeszcze) tragedii. Na skałach za to jest trochę zielono ale to przede wszystkim zielone makroglony, spaghetti i nie tylko, niestety ustrojstwa przybywa więc myślę nad jakimś pożeraczem (ostatecznie na jakiś czas mały pokolec - Borsuk, Scopas?), ale wolałbym coś innego.

Znalazłem kolejnego dzikiego kraba - przyłapałem go ciął glony wiec plus dla niego :) . Drugi, gorszy problem - ślimaki osiadłe (pełen folklor jeżeli chodzi o żywą skałę: algi wapienne, glony, rurówki, makroglony, gąbki, kraby no i te cholerne ślimaki osiadłe :( ) na fb padła podpowiedź Hexa albo Chlorek, osobiście obawiam się Hexy więc ten Chlorek byłby całkiem fajną opcją tylko czy dogada się z Babką? Ma ktoś doświadczenie z takim połączeniem w mniej więcej takim litrażu?

Babka swoją drogą oszalała na nowym mieszkaniu, wieczna zima w zbiorniku no ale taki jej urok, za to piasek mega czysty. Błazenki cóż, duży czarny wywalił z ukwiału małego, ale dzisiaj ukwiał się podzielił więc może i mały znajdzie lokum :) .

Testów nie robię bo zbiornik wydaje mi się stabilny, planowałem podmiankę ale jeszcze się wstrzymuję, mam małą obsadę koralową, trochę glonów i sporo wapiennych więc może za tydzień zrobię testowo 5-10l podmniany.

konwiasty

konwiasty

Dzisiaj krótka aktualizacja tekstowa, mogłaby być w sumie z foto ale w zbiorniku nie ma wielkich zmian. Niestety dopadł mnie klasyczny problem - brak czasu, w związku z tym nie mam czasu nacieszyć się zbiornikiem, nie wiele zmieniam więc cały czas jest mega low tech co niestety nie daje zbytnich przyrostów korali ale z drugiej strony jest jako tako stabilnie chociaż pojawiły się pewne problemy.

Dzisiaj wreszcie uruchomiłem docelową cyrkulację - RW4 i Tunze 6025 skutek - pralka jak cholera :) . Przestawiłem cyrkulatory, RW4 trochę skręciłem, ale jest plus przedmuchało mi skały. Niestety miękasy miotają się strasznie zobaczę jak to dalej pójdzie.

Lampa, no dzisiaj też ruszył temat do tej pory cały czas świeciło 50W więc przyrosty marne ale o dziwo kondycja korali przyzwoita, Pavona wygląda lepiej, powinno nie długo wreszcie dojść trochę mocy.

Glony, glony, glony, cóż ogólnie jest przyzwoicie, szyby pylą trochę na brązowo więc co około 3 dni muszę czyścić, tyłu nie czyszczę więc nie wygląda za pięknie ale nie ma (jeszcze) tragedii. Na skałach za to jest zielono ale to przede wszystkim zielone makroglony, spaghetti i nie tylko, niestety ustrojstwa przybywa więc myślę nad jakimś pożeraczem (ostatecznie na jakiś czas mały pokolec - Borsuk, Scopas?), ale wolałbym coś innego.

Znalazłem kolejnego dzikiego kraba - przyłapałem go ciął glony wiec plus dla niego :) . Drugi, gorszy problem - ślimaki osiadłe (pełen folklor jeżeli chodzi o żywą skałę: algi wapienne, glony, rurówki, makroglony, gąbki, kraby no i te cholerne ślimaki osiadłe :( ) na fb padła podpowiedź Hexa albo Chlorek, osobiście obawiam się Hexy więc ten Chlorek byłby całkiem fajną opcją tylko czy dogada się z Babką? Ma ktoś doświadczenie z takim połączeniem w mniej więcej takim litrażu?

Babka swoją drogą oszalała na nowym mieszkaniu, wieczna zima w zbiorniku no ale taki jej urok, za to piasek mega czysty. Błazenki cóż, duży czarny wywalił z ukwiału małego, ale dzisiaj ukwiał się podzielił więc może i mały znajdzie lokum :) .

Testów nie robię bo zbiornik wydaje mi się stabilny, planowałem podmiankę ale jeszcze się wstrzymuję, mam małą obsadę koralową, trochę glonów i sporo wapiennych więc może za tydzień zrobię testowo 5-10l podmniany.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.