Skocz do zawartości

Historia edycji

iKuro

iKuro

Hej,

Też miałem taki problem - miałem TDS'a pen'a. RO lałem na wiarę - odpuścić z 10 minut, a potem lać. Okazalo się że TDS mi przekłamywał o jakieś 50 jednostek względem innego u kolegi.

Kupiłem płyn do kalibracji - na allegro jest sklep który się tym zajmuje.

Razem z płynem taki sam dwupunktowy TDS jak ty masz - i sprawdziłem na płynie kalibracyjnym... okazało się że ten też nie był wyregulowany ;)

 

Moja sugestia - kup sobie płyn kalibracyjny, i sprawdź. Ale na 90% nigdy nie będziesz miał dobrze - patrząc po cenach tego urządzenia, to można to bardziej traktować jako wskaźnik, i to nie całkiem dokładny, a nie jak miernik :) 

 

Bateria w takim urządzeniu to też bardzo ważna rzecz - kup od razu zapas ;)

iKuro

iKuro

Hej,

Też miałem taki problem - miałem TDS'a pen'a. RO lałem na wiarę - odpuścić z 10 minut, a potem lać. Okazalo się że TDS mi przekłamywał o jakieś 50 jednostek względem innego u kolegi.

Kupiłem płyn do kalibracji - na allegro jest sklep który się tym zajmuje.

Razem z płynem taki sam dwupunktowy TDS jak ty masz - i sprawdziłem na płynie kalibracyjnym... okazało się że ten też nie był wyregulowany ;)

 

Moja sugestia - kup sobie płyn kalibracyjny, i sprawdź. Ale na 90% nigdy nie będziesz miał dobrze - patrząc po cenach tego urządzenia, to można to bardziej traktować jako wskaźnik, i to nie całkiem dokładny, a nie jak miernik :) 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.