Skocz do zawartości
BeRsErK

Żywa skała i jej \martwy\ kuzyn (sucha, martwa skała)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek36

konkretnie ? chodzi o ta z Fidzi i Karaibow inna mnie nie interesuje :D

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem te skałki z Adriatyku i powiem Wam, że wyglądają piękne - żal, że zasłuszone bo mają śliczne fioletowe "kolale", sporo przywartych muszli małż i w ogóle różne kolorowe narośla - chyba jednak były oki skoro tak na nich życie kwitło.

Aż serce się kraja, że tyle czasu mi zostało do uruchomnienia baniaczka :yes ale czekam bo wiem, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

kliknij kilka fotek jak mozesz :yes

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki - jutro machne bo mam wolne :D

Aż sam sobie zazdroszczę bo kupiłem jakieś 25 kilo skałek za 40 zł(od nurka, który dorobił :yes )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie przywiozlem skalki z chorwacji, i choc mialy piekne ksztalty - zrezygnowalem z nich


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Jezeli faktycznie taka ladna i dales 40 zeta za calosc z tego co piszezs to wezme ja od Ciebie w calosci za 120zeta:D sobie dorobisz :yes

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zadam to pytanie bo ponoć kto pyta nie błądzi :yes

A dlaczego, skoro na tych skałkach jest tyle śladów po życiu jakie ją zamieszkiwało, nie może znów powstać nowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

nie , nie , niezrozumiales kazdy kamien mozna ozywc , powstac powstanie nowe zycie , ale te wszystkie martwe zwierzatka obciaza maxymalnie baniak , jak to namoczysz ( chyba ze bedziesz to jakos plukal i wyczyscisz :D jak masz czas i cierpliwosc to mozna sie pobawic.

Po za tym widze ze to sa lava kamienie i tuff z tego wzgledu nie chcialbym tego w moim baniaku :yes

Probuj moze bedzie dobrze :D powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, cholerka :D - widzę, że będę miał trochę nadliczbowej zabawy :yes

włożę tylko te co fajniejsze a i tak to będzie stanowiło ok. 10%-25% tego co zamierzam dokupić(czyli z 2/5 kilo martwej i z 20 żywej).

Jutro idę zakupić żwirek koralowy - ile powinien kosztować taki 2mm średnicy i ile brać co by dno ładnie wyglądało w 126 litrach(80-35) - pytam bo nie chce się stać ofiarą wygórowanej ceny sklepowej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

nie mam pojecia ile taki zwirek kosztuje w Polsce , ale plac jak najmniej :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rada ode mnie, nie syp wcześniej żwiru nim zbiornik nie dojrzeje bo cały żwir będzie żółty i zagloniony. Zaczekaj 2-3 miesiące i dopiero kubeczkiem stopniowo dosyp. Naturalnie jeżeli żwirek chcesz traktować jako dodatek a nie część filtracji;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze słodkowodnych mam przykre doświadczenia z sypania piasku do baniaka już zalanego.

Niezaleznie ile i jak płuczesz to zawsze masz tonę osadu a ja nie chciał bym mieć kolorowej żywaj skały przypudrowanej na amen :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

dlatego tylko cienka warstwa podkladem Knopa- "ReefBase" podsyp dno i wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze spróbować wymoczyć wcześniej żwirek w wodzie utlenionej przez jakieś 2 dni. Paweł Szewczak w swoim artykule w jednej z gazet to radził. Podobno wtedy glony nie wylezą.

Pozdrawiam

Tomek


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

interesujace to co mowisz Tomasz:) gdzie moge o tym poczytac ? podaj linka jak mozesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niestety dlaczego w utlenionej - może mie otoś oświecić?

Co do ilości piasku to jest taki przelicznik (jako tako funkcjonujący) do DSB, możesz wykorzystać

długość (cale) * szerokość (postawy - cale) * oczekiwana wysokość (cale)/20=wynik (w funtach).

Lub jak kto woli na nasze

Długość (cm) * szerokość (cm) *oczekiwana wysokość (cm) *0,00138401851606834=wynik w kilogramach.

Oczywiście ostatni współczynnik można uprościć :) .

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

siemasz acidex :D

Domyslam sie ze ten ostatni wspolczynnik to ziarenka piasku ktore zdolales przeliczyc recznie :):D

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej :)

Tak mi jakoś wyszło z działań na jednostkach :

cal (2,54) ^-3*funt (0,4536)/20 = ilość przeliczonych przezemnie ziarenek piasku

Z tym, że matematykę to ja ostatni raz miałem na pierwszym roku studiów, więc może cosik mi się pomyliło?

A, to przeliczanie na grubość DSB jest z WetWebMedia.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

pytanie nr 2 i 3 .

A co bedzie jak sie ktos pomyli o kilka ziarenek piasku i nasypie go za duzo lub zamalo ?:D:)

No dobra zarty nabok :) czy az tak wazne jest dokladne obliczanie jezeli chodzi o DSB i dlaczego ?

pozdr...

Ps; Einstein powiedzial : nie wszystko co liczymy da sie obliczyc ....................:D

( Wiec z ta dokladnoscia to chyba lekka obluda w niektorych przypadkach :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Po prostu każdy kto myślał o DSB zastanawia się ile ma piachu kupiś - łatwo to sobie obliczyć objętośiowo, ale wagowo to juz dla sporej grupy ludzi problem. W większości przypadków piasek i żwirek sprzedaje sie w kilogramach/funtach (no Coralit w litrach :D ) . I dlatego powstają tego typu przeliczniki. Nie podają one wartości dokładnyh a orientacyjne. A jak masz np. ożywiony aragonit sprzedawany w opakowaniach po 9 kg za 170 zł paczka, to raczej jesteś już mocno zainteresowany, ile tych paczek będzie Ci potrzebne :)

A co do grubości DSB, LSB, DLSB - to już jest temat na inną dyskusję (i niestety chyba o wyższości Świąt Wielkianocnyh nad Świętami Bożego Narodzena)

Najlepszego

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

ahaaaaaaaaaaaa:D no to w takim razie - ALLELUJA :D:)

pozdr...

DSB, LSB, DLSB ........ LSD chytry.gif

Ps; Apropos tych wszystkich swiat ,ktore wymyslil Kosciol , to niestety ale niemaja one nic wspolnego z prawdziwym Bogiem :D Doktryna Kosciola to nic innego jak tylko polityka pieniezna, nic wiecej .

Niedlugo tez wyjdzie prawda na wierzch o tej religi , juz pomalu wychodzi na jaw to co robia ksieza itd... wiec pominmy temat Kosciola:D bo on niema nic wspolnego z prawdziwym Bogiem (religia prawdziwa) a tym bardziej juz z akwarystyka morska :D Potrafia tylko dokladnie przeliczac pieniadze z tacy :D

Jezeli jestes ksiedzem , to chetnie rozwine z Toba ten temat :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.