Skocz do zawartości

Historia edycji

kamsolik

kamsolik

Po krótkiej przerwie od akwarystyki morskiej nadszedł czas odpalenia nowego zbiornika - w tym samym miejscu lecz w mocno skromniejszym wymiarze.  Wymiar to jedyne 105x60x55(H), czyli jakieś 340 litrów + sump - co daje jakieś netto 410 l wody. Założenie tylko LPS i miękkie.

Zbiornik ma widoczną tylko jedna ścianę - przednią - opti white, reszta znajduje się w małym pokoiku, które mam przeznaczone tylko na obsługę techniczna zbiornika.

Na ta chwile:

- zbiornik wykonany przez Seb z Gdańska - wszystkie ściany, oprócz frontowej, są czarne, komin na zewnętrzny na bocznej ścianie - zbiornik mega wyszedł

- sump akrylowy - stary jaki pozostał z przeszłości

- lampy GHL Mitras 6200

- pompa obiegowa New Yet 4500

- pompy cyrkulacyjne - Jebao - 2 szt

- odpieniacz - Deltec 1351

Podmianki półautomatyczne mojego pomysłu i wykonania - fotki

Zbiornik ruszył dokładnie 01.09.2017 na skale RRR i kawałku żywej. Sól Microbe Lift Premium oraz bakterie Special Blend - zgodnie z zaleceniami na pudelku i tyle.

Niestety pomimo już dwóch miesięcy kręcenia zbiornik jeszcze nie zaskoczył - świece normalnie już docelowo, nie robię podmian wody od miesiąca, parametry NO2, No3, Amoniak cały czas zero, temp 26, zas 1,023

Trochę to trwa - może przez tą skałę RRR?

7e7d9d13.jpg

4836b0c4.jpg

3098506d.jpg

a8dab25d.jpg

9ac0a339.jpg

6b65710c.jpg

3990fda7.jpg

50cb193b.jpg

d48b7a65.jpg

kamsolik

kamsolik

Po krótkiej przerwie od akwarystyki morskiej nadszedł czas odpalenia nowego zbiornika - w tym samym miejscu lecz w mocno skromniejszym wymiarze.  Wymiar to jedyne 105x60x55(H), czyli jakieś 340 litrów + sump - co daje jakieś netto 410 l wody. Założenie tylko LPS i miękkie.

Zbiornik ma widoczną tylko jedna ścianę - przednią - opti white, reszta znajduje się w małym pokoiku, które mam przeznaczone tylko na obsługę techniczna zbiornika.

Na ta chwile:

- zbiornik wykonany przez Seb z Gdańska - wszystkie ściany, oprócz frontowej, są czarne, komin na zewnętrzny na bocznej ścianie - zbiornik mega wyszedł

- sump akrylowy - stary jaki pozostał z przeszłości

- lampy GHL Mitras 6200

- pompa obiegowa New Yet 4500

- pompy cyrkulacyjne - Jebao - 2 szt

- odpieniacz - Deltec 1351

Podmianki półautomatyczne mojego pomysłu i wykonania - fotki

Zbiornik ruszył dokładnie 01.09.2017 na skale RRR i kawałku żywej. Sól Microbe Lift Premium oraz bakterie Special Blend - zgodnie z zaleceniami na pudelku i tyle.

Niestety pomimo już dwóch miesięcy kręcenia zbiornik jeszcze nie zaskoczył - świece normalnie już docelowo, nie robię podmian wody od miesiąca, parametry NO2, No3, Amoniak cały czas zero, temp 26, zas 1,023

Trochę to trwa - może przez tą skałę RRR?

 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.