Skocz do zawartości

Historia edycji

Przemek79

Przemek79

Dnia 16.01.2018 o 00:22, maciej01 napisał:

Pomyśl o Ricordea, są bardzo ładne i jest sporo kolorów. Kiedyś ktoś pisał, że ten koral zjadł mu rybę https://pl.reeflex.net/tiere/683_Catalaphyllia_jardinei.htm.

też tak słyszałem, że potrafią zjeść rybkę ale to bardzo rzadko. u mnie moja zjadła asterinę czym byłem mocno zdziwiony. Mimo tego bardzo polecam tego koralowca, tak samo rico. 

Jeśli mogę coś doradzić z moich doświadczeń świeżaka to jeśli podobają Ci się LPS nie kupuj już więcej miękkasów. Wybór LPS, także takich które mają dużo miękkiej tkanki powala na kolana. U mnie ephyllie, jardeni i caulastrea rosną w miarę szybko , fungia, favia, favites, scolymia, acanthastrea czy blastomussa wolniej niż SPS'y :)

Na Twoim miejscu kupiłbym małe szczepki kilku odmian tego co Ci się podoba. Polecam plerogyra sinuosa, caulastrea jardeni i acany :wub:. Jak jesteś ciekawa jak te zwierzaki wyglądają poniżej filmik z mojego akwarium, jak Cię jakiś zaciekawi to daj znać, ew. wpadnij obejrzeć w niedzielę skoro jesteś z Warszawy.

 

Przemek79

Przemek79

Dnia 16.01.2018 o 00:22, maciej01 napisał:

Pomyśl o Ricordea, są bardzo ładne i jest sporo kolorów. Kiedyś ktoś pisał, że ten koral zjadł mu rybę https://pl.reeflex.net/tiere/683_Catalaphyllia_jardinei.htm.

też tak słyszałem, że potrafią zjeść rybkę ale to bardzo rzadko. u mnie moja zjadła asterinę czym byłem mocno zdziwiony. Mimo tego bardzo polecam tego koralowca, tak samo rico. 

Jeśli mogę coś doradzić z moich doświadczeń świeżaka to jeśli podobają Ci się LPS nie kupuj już więcej miękkasów. Wybór LPS, także takich które mają dużo miękkiej tkanki powala na kolana. U mnie ephyllie, jardeni i caulastrea rosną w miarę szybko , fungia, favia, favites, scolymia czy blastomussa wolniej niż SPS'y :)

Na Twoim miejscu kupiłbym małe szczepki kilku odmian tego co Ci się podoba. Poza w/w polecam Plerogyra sinuosa. jak jesteś ciekawa jak te zwierzaki wyglądają poniżej filmik z mojego akwarium, jak Cię jakiś zaciekawi to daj znać, ew. wpadnij obejrzeć w niedzielę skoro jesteś z Warszawy.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.