Skocz do zawartości

Historia edycji

kasiazUK

kasiazUK

6 minut temu, waldek123blau napisał:

Jak masz miejsce na większy sump to proponuje dodać jeszcze jedną komorę na zrzucie wody tak jak na rysunku poniżej Zrzut wody na  by-pass skierowany do komory odpieniacza i do zbiornika podmiankowego. Zbiornik podmiankowy byłby stałym elementem systemu, włączonym w obieg. Aby zrobić podmianę, odcinasz zbiornik od układu (zamykasz by-pass ), wypuszczasz wodę np. specjalnym zaworem w dnie zbiornika podmianowego lub przy pomocy małej pompki, nalewasz wodę RO/DI i zasalasz ją czekasz aż osiągnie temperaturę wody sumpa po przez kontakt przez szybę dzielącą. Włączasz by-pass. Zaleta? Po pierwsze nie biegasz z wiadrami, beczkami, po drugie i chyba najważniejsze – mały przepływ na by-passie będzie powodował powolne mieszanie się świeżej wody z wodą w systemie, co spowoduje łagodną, powolną zmianę parametrów, nawet przy konieczności dużej zmiany zasolenia. U mnie ten system działa wyśmienicie.

9954332_6385E0DF-D581-4C45-9F6E-D0700B8B

Swietne rozwiazanie tylko bede robic podmiany 10% co daje jakies 20-25L a watpie zebym upchala tak wszystko zeby ta extra komora sie zmiescila. Chociaz moze.... musze to jakos pojkladac z przegrodami i sprawdzic czy to wyda. Najlepsza by byla ruchoma sciana tej przegrody wiec unoszac ja na 1-2 cm ladnie by sie podmieszala woda. Czy moglbys wrzucic zdjecie twojego sumpa??

kasiazUK

kasiazUK

3 minuty temu, waldek123blau napisał:

Jak masz miejsce na większy sump to proponuje dodać jeszcze jedną komorę na zrzucie wody tak jak na rysunku poniżej Zrzut wody na  by-pass skierowany do komory odpieniacza i do zbiornika podmiankowego. Zbiornik podmiankowy byłby stałym elementem systemu, włączonym w obieg. Aby zrobić podmianę, odcinasz zbiornik od układu (zamykasz by-pass ), wypuszczasz wodę np. specjalnym zaworem w dnie zbiornika podmianowego lub przy pomocy małej pompki, nalewasz wodę RO/DI i zasalasz ją czekasz aż osiągnie temperaturę wody sumpa po przez kontakt przez szybę dzielącą. Włączasz by-pass. Zaleta? Po pierwsze nie biegasz z wiadrami, beczkami, po drugie i chyba najważniejsze – mały przepływ na by-passie będzie powodował powolne mieszanie się świeżej wody z wodą w systemie, co spowoduje łagodną, powolną zmianę parametrów, nawet przy konieczności dużej zmiany zasolenia. U mnie ten system działa wyśmienicie.

9954332_6385E0DF-D581-4C45-9F6E-D0700B8B

Swietne rozwiazanie tylko bede robic podmiany 10% co daje jakies 20-25L a watpie zebym upchala tak wszystko zeby ta extra komora sie zmiescila. Chociaz moze.... musze to jakos pojkladac z przegrodami i sprawdzic czy to wyda. Najlepsza by byla ruchoma sciana tej przegrody wiec unoszac ja na 1-2 cm ladnie by sie podmieszala woda

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.