Skocz do zawartości

Historia edycji

kyle3

kyle3

hey,

ponieważ kompletowanie sprzętu zostało już wczoraj oficjalnie zakończone, też chciałbym pochwalić się pierwszymi zdjęciami mojego akwarium:)

Na ten moment wygląda to tak (z jednej i drugiej strony). Sorry za jakość zdjęć, ale niestety aparat nie przeżył ostatnich wakacji i jestem zdany tylko na telefon…

Akwarium zalane 28 października, widocznych oznak dojrzewania na razie praktycznie brak. Mam tylko mały problem ze zmętnieniem wody – najprawdopodobniej trochę przedawkowane Microbelift i w efekcie zakwit bakterii. Czekam aż sytuacja się ustabilizuje:)

Jeśli po zdjęciach widzicie, że coś powinienem poprawić (np. z rozstawieniem pomp), będę oczywiście wdzięczny za wszelkie uwagi :)

Co do wyposażenia, w skrócie wygląda to tak:

- szkło 60 x 30 x 35 (Opti, 6mm),

- 2 x Koralia Nano 900,

- FZN-3 (w koszykach na razie siporax + na wierzchu wata akwarystyczna),

- lampa Sirius Nano 45W, 15 diod 3W w konfiguracji: 5 x białe 20k super zimne, 8 x RoyalBlue (właściwości fluo), 2 x klasyczne niebieskie. Tu wielkie dzięki dla @CNA za wykonanie i za realizację – jak sam mi napisał – „jego chyba najbardziej indywidualnego projektu” (ze względu na to, że kaskada wisi na krótkim boku, trzeba było zrobić inny układ podpórek, tak żeby udało się wszystko ze sobą pogodzić). Lampa wygląda naprawdę elegancko i bardzo ładnie świeci.  

- skała Real Reef Rock,

- suchy piasek (chciałbym dosypać dopiero jak opanuję obecne zmętnienie, nawet jeśli miałoby wydłużyć dojrzewanie – wolę działać powoli :))

- sól Instant Ocean.

20171112_193533 (640x360).jpg

20171112_193558 (640x360).jpg

kyle3

kyle3

hey,

ponieważ kompletowanie sprzętu zostało już wczoraj oficjalnie zakończone, też chciałbym pochwalić się pierwszymi zdjęciami mojego akwarium:)

Na ten moment wygląda to tak (z jednej i drugiej strony). Sorry za jakość zdjęć, ale niestety aparat nie przeżył ostatnich wakacji i jestem zdany tylko na telefon…

Akwarium zalane 28 października, widocznych oznak dojrzewania na razie praktycznie brak. Mam tylko mały problem ze zmętnieniem wody – najprawdopodobniej trochę przedawkowane Microbelift i w efekcie zakwit bakterii. Czekam aż sytuacja się ustabilizuje:)

Jeśli po zdjęciach widzicie, że coś powinienem poprawić (np. z rozstawieniem sprzętu), będę oczywiście wdzięczny za wszelkie uwagi :)

Co do wyposażenia, w skrócie wygląda to tak:

- szkło 60 x 30 x 35 (Opti, 6mm),

- 2 x Koralia Nano 900,

- FZN-3 (w koszykach na razie siporax + na wierzchu wata akwarystyczna),

- lampa Sirius Nano 45W, 15 diod 3W w konfiguracji: 5 x białe 20k super zimne, 8 x RoyalBlue (właściwości fluo), 2 x klasyczne niebieskie. Tu wielkie dzięki dla @CNA za wykonanie i za realizację – jak sam mi napisał – „jego chyba najbardziej indywidualnego projektu” (ze względu na to, że kaskada wisi na krótkim boku, trzeba było zrobić inny układ podpórek, tak żeby udało się wszystko ze sobą pogodzić). Lampa wygląda naprawdę elegancko i bardzo ładnie świeci.  

- skała Real Reef Rock,

- suchy piasek (chciałbym dosypać dopiero jak opanuję obecne zmętnienie, nawet jeśli miałoby wydłużyć dojrzewanie – wolę działać powoli :))

- sól Instant Ocean.

20171112_193533 (640x360).jpg

20171112_193558 (640x360).jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.