Skocz do zawartości
akwarysta M.

Ubezpieczenie mieszkania od szkód...

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym ubezpieczyć mieszkanie od szkód

spowodowanych przez pęknięcie akwarium.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, które firmy ubezpieczeniowe

posiadają w swojej ofercie taką usługę?


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja pamietam to mieszkanie mamy ubezpieczone w compensie.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam ubezpieczone w Warcie.Ubezpieczaja nawet sprzet akwarystyczny.Po odpowiedniej opłacie.Pozdrawiam


baniak 500l,sump 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75l? hmmmm nie wiem czy jakas firma bedzie sobie chciala zawracac glowe. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mamy jnakis pakiet luksusowy to znaczy ostatni jaki jest i w opcjach tego pakietu wlasnie jest tez zalanie mieszkania przez akwarium.

szymon wydaje mi sie ze kazda firma bo to dodatkowe pieniadze w wysokosci skladki.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alianz ubezpiecza mieszkanie od zalania woda z peknietego akwaria. Ja mam dodatkowo ubezpieczone korale i rybki jak peknie akwarium oraz ulegnie uszkodzeniu sprzet. Ceny bardzo przyzwoite.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w niemczech place rocznie grosze za ubezpieczenie od szkod spowodowanych przez akwarium .. warunek ubezpieczyciela max 300 litrow wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie podac ceny tego ubezpieczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commercial Union, ubezpieczenie od szkod spowodowanych wydostaniem sie (bez wzgledu na przyczyne) wody z akwa w standardzie.

Nie istnieje pojecie pekniecia (samoistnego) akwarium.

Moze byc stluczenie akwarium, ale ubezpieczenie szkla baniaka za dodatkowa oplata.

Jezeli uszkodzenie sprzetu wynika z wydostania sie wody, to normalnie jak wszystko inne.

Ryb i korali chyba to nie obejmuje.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za obszerne informacje o firmach ubezpieczeniowych.

Wybioręsobie ktorąś z nich.


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja place chyba 30 euro rocznie .. ale nie jestem pewien ... zona robi rachunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJR z tego co ja pamietam to tez rocznie placimyok 150 zl za ubezpieczenie.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie, co obejmuje te 150 zl. Za co ubezpieczyciel bierze odpowiedzialnosc za te 150zl.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJR latwiej bylo by mi zeskanowac polise i ci przeslac niz wypisywac wszsytko co jest na 4 stronach polisy.

ale min. ubezpieczenie mieszkancow domu od nnw,oc,home assistance,medical assistance

ubvepieczenieod ognia i innych zdarzen losowych stalych elementow mieszkania,

ruchomosci domowych,ubezpieczenie od kradziezy z wlamaniem i rozbojem,ubezpieczenie odpowiedzialnosci cywilnej w zyciu prywatnym.

w praktyce to wyjdzie niedlugo bo wlasnie zglosilismy szkode w lazience.plytka nam odeszla :-(

i skladka jest 112 zl.min dlatego ze od 5-6 lat w jeden firmie sie ubezpieczamy.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 30 euro mam ubezpieczenie od szkod spowodowanych przez moje akwarium, w przypadku zozszczelnienia, zbicia itd. to jest ubezpieczenie specjalnie dla akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa skladki za miesiac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Haze, to co Ty masz za 30e w Commercial Union jest w pakiecie.

Wydostanie sie wody z akwa (bez wzgledu na przyczyne) traktowane jest jak zalanie (tez bez wzgledu na przyczyne pojawienia sie wody) I jezeli woda zaleje sprzet akwarystyczny (czy dowolny inny) to wszystko to jest w standardzie. Doplata extra jest za ubezpieczenie stluczenia elementow szklanych.

Ale umowny sie, samo szklo akwa to jest maly pikus w porowaniu do calosci.

Przed chwila rozmawialem z agentem Allianz, i NIE UBEZPIECZAJA zawartosci akwa. Jak piorun trafi w linnie energetyczna i bedzie przepiecie i komputer szlag trafi, to za komputer oddadza, ale jezeli komputer na skutek przepiecia wlaczy grzalki i ugotuje cale zycie to ich to juz nie obchodzi.

Tak samo jak z zalaniem, jak sump przeleje i woda zniszczy parkiet, to oddadza za parkiet, ale ze wylecialo np.100 litrow wody RO/DI posolonych sola TM Pro Reef, i ze na skutek wycieku (braku obiegu) wody padly wszyskie zwierzaki to tez ich nie obchodzi.

Piotr1 :

alianz ubezpiecza mieszkanie od zalania woda z peknietego akwaria. Ja mam dodatkowo ubezpieczone korale i rybki jak peknie akwarium oraz ulegnie uszkodzeniu sprzet.

@Piotr1

gdzie masz ubezpieczenie, ze odpowiadaja tez za korale i ryby? W Allinz?

I co to znaczy, ze masz ubezpieczone zycie jak ulegnie uszkodzeniu sprzet?

Jak sie zawor CO2 zatnie i nie zamknie, pH spadnie i zycie szkag trafi,

albo sie za duzo kalkwasser poda, pH mocno wzrosnie i tez zycie szlag trafi,

to oddadza??????????????????????????????????????????????????????

I ile oddadza?

Na ile wycenic rzadki gatunek acropory? Cena pierwszej lepszej malej szczepki w sklepie?

Jak udowodnic, co tam bylo w akwa? Jak likwidator szkody przyjdzie nawet juz nastepnego dnia, to gdy akwa peknie z korali bedzie juz tylko smierdzace bloto.

@Piotr1

napisz w jakim zakresie i za jaka kwote jest ubezpieczone zycie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to oddaja pieniadze za zwierzeta i sprzet tylko za pekniete akwarium. Oddaja na podstawie rachunkow lub foto jesli takich nie ma. Wiecej szczegolow nie znam bo umowe zaiwrala moja druga polowa ona jest wlascielem mieszkania.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zwierzeta można ubezpieczyć ale nalęży mieć zkompletowane paragony i faktury podbnie sprawa się ma ze sprzętem . Mimo to jeżeli przekroczycie dopuszczalne obciążenie stropu (a wiekszość 500l akwarii je przekracza) lub likwidator dopatrzy sue innych uchybień to wiele nie odzyskacie. Znajomy miał z tym problem

Ja osobiście mam wykupione pierwsze lepsze ubezpieczenie od zalania i OC na psa . Tak dla spokoju ,choc wiem ze to mało da.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie zycia w baniaku jest strasznie drogie .. ok 80% wrtosci i do tego rachunki ... moje ubezpieczenie jest specjalnym dla akwariow. ubezpiecza wszystko co zniszczw woda z baniaka.. lacznie ze szkodami u sasiadow. (mieszkam na 11 pietrze). a gratis dali mi ubezpieczenie od szkod ktore, spowoduja moje dzieci. ubezpieczenie do 2 000 000 euro. musleze dla naszych baniakow to jest idealne rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1, daj mi na priv nr tel. do agenta u ktorego ubezpieczaliscie, bo w Wawie powiedzieli mi ze zycie nie jest ubezpieczone. Posolona woda tez nie, a co do LR to ma sie zorientowac, (pewnie tez nie, skoro Rock jest Live)

@Hase, to o czym mowisz, to w Commercial Union jest w standardzie. Nie trzeba nic doplacac.

@lukaszkur, w jakim TU mozna ubezpieczyc zycie? Podaj namiary, bo jestem bardzo bardzo ciekaway. Chetnie zadzwonie i dowiem sie szczegolow.

Np. w Commercial (pisze o tym, bo mam tam ubezpieczenie) nic nie mowia o obciazeniu stropu.

Na sprzet tez nie trzeba miec rachunkow, wystarczy ze ten sprzet ma sie fizycznie w momencie zaistnienia szkody.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.