Skocz do zawartości

Historia edycji

muniek1997

muniek1997

Witam jako że jestem nowy na Forum to się przedstawie.Nazywam się Krystian mam 19 lat jestem z Zielonej Góry lecz obecnie mieszkam w niemczech. Mam zamiar spełnić swoje marzenie od lat jakim jest posiadanie akwarium morskeigo ;) Zawsze mialem akwaria  słodkowodne po Paletki i Neonki do Pirani,ale wiadomo ze akwarium morskie to całkowicie inna liga.Nareszcie środki i czas pozwolił i chciał bym się wziąść za spełnianie swojego ( marzenia). Problem w tym ze w poszukiwaniu wiedzy,zawsze trafiałem na cos innego. Od ludzi co mówili że poniżej 10.000zl nie ma sensu zakładac takiego akwarium do kobiety która (dosłownie) powiedziała ze jestem gówniarzem i mam sie za szkołe albo prace wziąść a nie akwaria sobię wymyślać.No ale niestety chyba każdy tutaj wie ze akwarium morskie to coś niezwykłego i jak coś sie wymyśli to to musi być i koniec....                                                                                                       Dobra a teraz do czego zmierzam...           chciałbym przerobić swoje akwarium słodkowodne na morskie i mam kilka pytań i wizji jak to zrobić oczywiście prosze o porady i wyrozumiałość bo swoją wiedzę czerpię z innych forum, stron i kilku  milszych ludzi mniej wściełych od kobiety powyżej.                    1.Akwarium  jest  o wymiarach 101×41×119 /180l                                       2. Sprzęt o ile grzałkę( z tego co wyczytałem) moge zatrzymać do akwarium filter do wywalenia , planuje zakupic filtr kubełkowy ( chciałbym albo rzczej muszę zaprojektować awarium bez sumpa bo szafka jest skompletowana z akwarium a po wyjęciu środkowej półki się rozpadnie)    3.Myslałem o Odpieniaczu i filtrze zewnętrznym nie łączących sie czyli bez żadnego sumpa dodatkowego szkła itd...o ile moze to tak funkcjonować ;)      4.oświetleni : jako ze akwarium w sumie jest nowe bo ma pół roku są w nim ledy 23w wystarczą czy trzeba zmienić na specjalne do akwarium morskiego ? ( pan w sklepie z akwariami morskimi mówił że są ok.                                             5. Pompy cyrkulacyjne : podobno najlepiej po 2 stronach akwarium zamieścić 2 o odpowiedniej dla zbiornika mocy..wystarczy??                                     6.Filtr Rod.. funkcjonuje on tak łatwo jak sie mówi...podpina do kranu i potem dostajemy oczyszczoną wodę do wiaderka którą wlewamy do akwarium i zasalamy.?   to by bylo tyle ..jak na początek przepraszam jeśli kogoś swoimi pytaniami doprowadziłem do gorączki , i dziękuję za pomoc.                   Ps.o skałe zalewanie akwarium narazie nie pytam chciał bym najpierw skompletować sprzęt lepiej powoli a dokladnie i bez błędów                      

muniek1997

muniek1997

Witam jako że jestem nowy na Forum to się przedstawie.Nazywam się Krystian mam 19 lat jestem z Zielonej Góry lecz obecnie mieszkam w niemczech. Mam zamiar spełnić swoje marzenie od lat jakim jest posiadanie akwarium morskeigo ;) Zawsze mialem akwaria  słodkowodne po Paletki i Neonki do Pirani,ale wiadomo ze akwarium morskie to całkowicie inna liga.Nareszcie środki i czas pozwolił i chciał bym się wziąść za spełnianie swojego ( marzenia). Problem w tym ze w poszukiwaniu wiedzy,zawsze trafiałem na cos innego. Od ludzi co mówili że poniżej 10.000zl nie ma sensu zakładac takiego akwarium do kobiety która (dosłownie) powiedziała ze jestem gówniarzem i mam sie za szkołe albo prace wziąść a nie akwaria sobię wymyślać.No ale niestety chyba każdy tutaj rozumie ze akwarium morskie to coś niezwykłego i jak coś sie wymyśli to to musi być i koniec....                                                                                                   Dobra a teraz do czego zmierzam...           chciał bym przerobić swoje akwarium słodkowodne na morskie i mam kilka pytań i wizji jak to zrobić oczywiście prosze o porady i wyrozumiałość bo swoją wiedzę czerpię z innych forum, stron i kilku  milszych ludzi mniej wściełych od kobiety powyżej.                    1.Akwarium  jest  o wymiarach 101×41×119 /180l                                         2. Sprzęt o ile grzałkę( z tego co wyczytałem) moge zatrzymać do akwarium filter do wywalenia , planuje zakupic filtr kubełkowy ( chciałbym albo rzczej muszę zaprojektować awarium bez sumpa bo szafka jest skompletowana z akwarium a po wyjęciu środkowej półki się rozpadnie)     3.Myslałem o Odpieniaczu i filtrze zewnętrznym nie łączących sie czyli bez żadnego sumpa dodatkowego szkła itd...o ile moze to tak funkcjonować ;)       4.oświetleni : jako ze akwarium w sumie jest nowe bo ma pół roku są w nim ledy 23w wystarczą czy trzeba zmienić na specjalne do akwarium morskiego ? ( pan w sklepie z akwariami morskimi mówił że są ok.                                             5. Pompy cyrkulacyjne : podobno najlepiej po 2 stronach akwarium zamieścić 2 o odpowiedniej dla zbiornika mocy..wystarczy??                                         6.Filtr Rod.. funkcjonuje on tak łatwo jak sie mówi...podpina do kranu i potem dostajemy oczyszczoną wodę do wiaderka którą wlewamy do akwarium i zasalamy.?   to by bylo tyle ..jak na początek przepraszam jeśli kogoś swoimi pytaniami doprowadziłem do gorączki , i dziękuję za pomoc.                   Ps.o skałe zalewanie akwarium narazie nie pytam chciał bym najpierw skompletować sprzęt lepiej powoli a dokladnie i bez błędów                      

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.