Skocz do zawartości

Historia edycji

Patrycja8801

Patrycja8801

1 godzinę temu, waldekleszno napisał:

Witam.

Mam dobry sposób na ospę. Czy masz dużo koralowców?.

Jeden koral i narosłe na skałach. Zostały jeszcze 3 rybki. Wszystkie jakie miałam były małe żeby nie przepelnic. Jestem z Longford. Również pozdrawiam :) zdjęcia mogę przesłać na maila lub fb bo nie mogę ich tutaj załadować niestety. 

Godzinę temu, Apolonia napisał:

a czy ryby które padły miały zaczerwienienia u nasady płetw piersiowych? u mnie też ostatnio padła cała obsada w taki sam sposób. podejrzewałem ospę. polyp lab medic nie pomoże bo stosowałem. Nie pomogło nawet odłowienie ryby do zbiornika kwarantannowego i codzienne podmiany.. Będę śledził wątek. Jeśli coś więcej się Pani dowie to proszę o info:) stosowałem też octozin, ale też nie pomogło.

Nie ma nic u nasady płetw. Zaczyna się od małych kropek przy ogonie a potem przechodzi na płetwy i całe ciało. Często się drapią o skaly. Dodatkowo jak juz jest zaawansowane stadium u jaśniejszych ryb widać zmiany koloru na brązowy na głowie przede wszystkim.  Kilka godzin przed śmiercią występuje brak apetytu, ryby są osowiałe i widać ze się męczą. 

Patrycja8801

Patrycja8801

1 godzinę temu, waldekleszno napisał:

Witam.

Mam dobry sposób na ospę. Czy masz dużo koralowców?.

Jeden koral i narosłe na skałach. Zostały jeszcze 3 rybki. Wszystkie jakie miałam były małe żeby nie przepelnic. Jestem z Longford. Również pozdrawiam :) zdjęcia mogę przesłać na maila lub fb bo nie mogę ich tutaj załadować niestety. 

Godzinę temu, Apolonia napisał:

a czy ryby które padły miały zaczerwienienia u nasady płetw piersiowych? u mnie też ostatnio padła cała obsada w taki sam sposób. podejrzewałem ospę. polyp lab medic nie pomoże bo stosowałem. Nie pomogło nawet odłowienie ryby do zbiornika kwarantannowego i codzienne podmiany.. Będę śledził wątek. Jeśli coś więcej się Pani dowie to proszę o info:) stosowałem też octozin, ale też nie pomogło.

Nie ma nic u nasady płetw. Zaczyna się od małych kropek przy ogonie a potem przechodzi na płetwy i całe ciało. Często się drapią o skaly. Dodatkowo jak juz jest zaawansowane stadium u jaśniejszych ryb widać zmiany koloru na brązowy na głowie przede wszystkim. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.