Skocz do zawartości
Świeżak81

Fluval M60 i pytania swieżaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Lekko licząc ponad połowa tego co masz / chcesz mieć w zbiorniku to "mordercy" :)

nie ma co panikować ale zachować środki ostrożności i zdrowy rozsądek - nie połykać nie pryskać sobie w oczy i nie grzebać w zbiorniku gołymi rękami (zwłaszcza jak masz jakąś ranę)

fragować w dobrze wietrzonym pomieszczeniu (otwarte okna / balkon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, silvia napisał:

Lekko licząc ponad połowa tego co masz / chcesz mieć w zbiorniku to "mordercy" :)

nie ma co panikować ale zachować środki ostrożności i zdrowy rozsądek - nie połykać nie pryskać sobie w oczy i nie grzebać w zbiorniku gołymi rękami (zwłaszcza jak masz jakąś ranę)

fragować w dobrze wietrzonym pomieszczeniu (otwarte okna / balkon)

Tak też będę robił:) dzięki bardzo. Wszystkie porady bardzo sobie cenię i jestem wdzięczny. 

Tak naprawdę nawet akwarystyka słodkowodna może być niebezpieczna. Nigdy nie wiemy co przywiozły ze sobą np: pielęgniczki z Peru.

Mam pytanie odnośnie panelu filtracyjnego. Woda w nim przelewa się bardzo powoli i w sumie to dwie z trzech komór są  puste (W pierwszej mam odpieniacz). Warto tam dołożyć jakąś pompę i wrzucić żywą skałę lub jakieś inne media?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa ram jest, ale woda się przesącza przez te komory więc się martwię, że po włożeniu skały w ogóle przepływu nie będzie. Może po prostu wymienię pompę na większą. 

A mogę coś zrobić, żeby zwalczyć glony? Mam zielone szyby co 3 godziny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czekać ... a szyby czyścić wieczorem przed zgaszeniem lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Świeżak81 napisał:

O widzisz, o to też chciałem zapytac:) Dzięki bardzo:)tak zrobię. 

Łoooo! Właśnie czytam o tym zwierzaku, podobno to straszny morderca. Teraz się trochę czuję jakbym miał tygrysa w akwarium;)

 

oj tam bez przesady:) trzeba być po prostu ostrożnym i tyle :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To

co ty masz tam za pompe? Ja mialam ta z zestawu ale nawet sobie radzila. Jedynie gdzie byl ubytek to wlasnie w ostatniej komorze gdzie woda odparowana zanikala. Moze na dole masz syf i zatkalo ci awaryjne przeloty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek:)

Miała być krewetka, ale 22 funty za sztukę  Fire shrimp to przegięcie. Z czasem kupię ze 3 sexy krewetki, ale najpierw niech to zacznie wyglądać. 

20171228_183847-1305x979.jpg

20171228_183857-1305x979.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Świeżak81 napisał:

Nowy nabytek:)

Miała być krewetka, ale 22 funty za sztukę  Fire shrimp to przegięcie. Z czasem kupię ze 3 sexy krewetki, ale najpierw niech to zacznie wyglądać. 

20171228_183847-1305x979.jpg

20171228_183857-1305x979.jpg

Masz pare plag, niezastabily zbiornik i jesli dobrze widze na szybie mikro meduzy a ty zycie dokladasz... ach zwolnilabym troche tempo 

A co do poziomu to musisz miec wszedzie wody tyle zeby we wszystkich komorach bylo tyle co w zbiorniku. 

1 cm powyzej dolnego poziomu kratki splywowej

2429A18B-122D-4876-9686-722D5240007B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, kasiazUK napisał:

A co do poziomu to musisz miec wszedzie wody tyle zeby we wszystkich komorach bylo tyle co w zbiorniku. 

a to już zależy od konstrukcji panela :) bo nie musi - tak jak w sumpie poziomy mogą być rożne

co do dokładania życia do takiego zbiornika w 100% zgoda - STANOWCZO ZA WCZEŚNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

a to już zależy od konstrukcji panela :) bo nie musi - tak jak w sumpie poziomy mogą być rożne

co do dokładania życia do takiego zbiornika w 100% zgoda - STANOWCZO ZA WCZEŚNIE

Niestety mialam to akwarium i funkcjonuje sprawnie jak woda zalana jak mowilam. Inaczej przeplyw stoi i syf osiada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, kasiazUK napisał:

Niestety mialam to akwarium i funkcjonuje sprawnie jak woda zalana jak mowilam. Inaczej przeplyw stoi i syf osiada. 

to konkretne czy taki sam model ? może panel jest źle zrobiony ... albo pompa za słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny model! 

Niestety producent nie pomyslal bo kazda przegroda w panelu ma kratki przelewowe u gory a dolem uciety na pare mm rog kazdej przegrody. Jesli nie ma poziomu wystarczajacego woda przeplywa tylko tym uszczerbkiem pchajac caly syf ktory spada do panel. Mi po poltora msc ten syf zapchal pompe wiec polecam dolac wody za wczasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

albo w przegrodach są otwory - za duże lub zbędne i woda leci dołem ... przydała by się fotka albo rys. 

edit --//--

czyli trzeba zaślepić i dać lepszą pompę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, kasiazUK napisał:

To

co ty masz tam za pompe? Ja mialam ta z zestawu ale nawet sobie radzila. Jedynie gdzie byl ubytek to wlasnie w ostatniej komorze gdzie woda odparowana zanikala. Moze na dole masz syf i zatkalo ci awaryjne przeloty??

Chyba z zestawu, ale to jest przechodnie akwarium więc nie mam pewności.  Pomyślałem, że do ostatniej komory dam jakaś głowicę z gąbką to się przy okazji trochę przefiltruje. 

U mnie tez ubytek jest w ostatniej. Syfu nie ma, przeloty spoko. Miałaś rację, że trochę niewypał ten zestaw. Teraz już ciężko to przerobić więc zostanie jak jest, ale można to zrobić o niebo lepiej.

Zabrałem próbkę wody do zoologa, sprawdzili  i powiedzieli, że jest spoko i mogę powoli cis wpuszczać. Jeśli lepiej przystopowac to jak najbardziej tak zrobię.

Moim zdaniem po.pa w tym baniak jest za słaba.

A te białe na szybie z tyłu to jakieś zaschniete coś, nie szło tego oczyścić, na pewno nie meduzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazlam. Wiec na 1 zdj jest na dole widoczne ze producent zrobil uszczerbki w przegrodach na dole przy szybie. 

Na 2 zdjeciu ludzie przerabiaja ten panel zeby lepszy przeplyw byl.

B23AD138-A5F6-491B-B2D1-2A73C0013D4D.jpeg

28B0F048-411A-480C-A90F-E35635BD2FDA.jpeg

A nie mowilam. Ten zestaw to kaszana do produkcji problemow. 

Spojrzalam na zdjecia mojej solniczki z tego zestawu :wacko: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Świeżak81 napisał:

 Teraz już ciężko to przerobić więc zostanie jak jest, ale można to zrobić o niebo lepiej.

 

kup https://www.google.pl/search?client=firefox-b&dcr=0&source=hp&ei=_UBFWvC1Buay6ASOgoagDg&q=milliput&oq=millipulit&gs_l=psy-ab.1.0.0i13k1l8j0i13i30k1l2.794.4320.0.7125.10.10.0.0.0.0.389.1166.6j2j0j1.9.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.8.1065...0j0i131k1.0.T_jaUA-ZD2Y

albo inny podobny klej - np. do korali , zrób "kulkę" i zaklej zbędne otwory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

Nie moze. Jak to zrobi to jesli ciut woda spadnie z poziomu to nie bedzie przeplywu wogole. To jest najwiekszy problem tego baniaka. Tak go zrobili zeby w razie co byl spadek wody to pchac bedzie dolem ale przy mediach lub checi wsadzenia skalki to syfem zarosnie ostatnia komora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, kasiazUK napisał:

Ok znalazlam. Wiec na 1 zdj jest na dole widoczne ze producent zrobil uszczerbki w przegrodach na dole przy szybie. 

Na 2 zdjeciu ludzie przerabiaja ten panel zeby lepszy przeplyw byl.

B23AD138-A5F6-491B-B2D1-2A73C0013D4D.jpeg

 

 

ta środkowa komora - woda leci tylko górą ? (prócz tych uszczerbków tzn jest źle zrobiona... porażka - tam można by zrobić .. DSB

faktycznie - to jakieś nieporozumienie jest

z pierwszej do drugiej woda powinna lecieć dołem a do trzeciej górą - czyli pierwsza przegroda jest .. wklejona odwrotnie

panel1.JPG.d946589782744b7d1c9171031ee1ae09.JPG

tak powinien "działać" panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, silvia napisał:

ta środkowa komora - woda leci tylko górą ? (prócz tych uszczerbków tzn jest źle zrobiona... porażka - tam można by zrobić .. DSB

faktycznie - to jakieś nieporozumienie jest

z pierwszej do drugiej woda powinna lecieć dołem a do trzeciej górą - czyli pierwsza przegroda jest .. wklejona odwrotnie

panel1.JPG.d946589782744b7d1c9171031ee1ae09.JPG

tak powinien "działać" panel

A co gdyby zrobić z tego kaskadę?

Powiększyć otwory i dać pompę, którą zabiera wodę z ostatniej komory i wlewa do pierwszej? Tak jak mają kaskady do sprzedaży roślin w zoologach. Woda będzie się bardziej mieszać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem ze zle zrobili dlatego jestem przeszczesliwa ze sprzedalam szybko. Nawet mam kontakt z odoba co kupila i u niego tez probleny byly wiec sprzedal dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Świeżak81 napisał:

A co gdyby zrobić z tego kaskadę?

Powiększyć otwory i dać pompę, którą zabiera wodę z ostatniej komory i wlewa do pierwszej? Tak jak mają kaskady do sprzedaży roślin w zoologach. Woda będzie się bardziej mieszać. 

raczej dokleić przegrodę i zrobić "szykanę" pomiędzy 1 a 2 komorą , albo nawiercić dół pierwszej przegrody a górę (grzebień) zaślepić wysokość do połowy żeby woda przelewała się dołem a górą tylko w razie przytkania

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kasiazUK napisał:

Ja to wiem ze zle zrobili dlatego jestem przeszczesliwa ze sprzedalam szybko. Nawet mam kontakt z odoba co kupila i u niego tez probleny byly wiec sprzedal dalej.

A ja zrobię Tak, że będzie dobrze;)

Ostatecznie nie będę używał panelu i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Świeżak81 napisał:

A ja zrobię Tak, że będzie dobrze;)

Ostatecznie nie będę używał panelu i tyle. 

Uwierz mi ze trzymam kciuki. Ja sie ciesze ze mialam z nim problemy bo dzieki temu mam wiekszego cukiereczka teraz :D

jak na zlosc mialam koraliki wsadzac w sobote ale wysypalo mi okrzemki wiec dalam sobie spokoj. Narazie wpatruje sie jak mi porasta wszystko na bezowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.