Skocz do zawartości

Historia edycji

Vinci1980

Vinci1980

Akwarium sie poprawia  po zastosowaniu zabiegów które doradzili mi goście którzy sprowadzają korale i ryby z giełdy z Łodzi.

Czyli zastosowanie bardzo silnego napowietrzania dodatkowego i dużej ilości nowego dobrego węgla. Woda sie krystalizuje jest już o niebo lepiej.

Ogólnie nadal nie wiem co się stało. Sklep odpowiedział że przyjeli do wiad. ale raczej to nie powinna byc wina soli.

17 godzin temu, Stani napisał:

Nie chce Ci ujmowac wiedzy, bo i wyglad korali o niej swiadczy, ale czy nie moglo sie jakos przydarzyc, ze woda do mieszania soli byla za zimna, lub slabo "napowietrzona", lub osoba innej plci, akurat w czasie podmiany lakierowala paznokcie nowym lakierem (choc teraz wolnosc - mozesz i Ty lakierowac), lub wschodni wiatr... itp. Zobaczymy, jak bedzie przy kolejnej podmianie.

Ale zbiornik - powaznie prima :clapping

Mogło tak być jesli chodzi o napowietrzenie i temperaturę wody:)  Zawsze robie tak samo od 3 lat. Ale lakieru nie używałem :)

Woda w akwarium bez zmian, świeża solanka na tej soli jest klarowna i ma parametry w normie. Będe ryzykował i bede robił podmianę solą z tego samego pudełka wtedy pewnie sie okaże wszystko. Zdam relację w kązdym przypadku pozytywnym czy negatywnym.

Vinci1980

Vinci1980

Akwarium sie poprawia  po zastosowaniu zabiegów które doradzili mi goście którzy sprowadzają koralei ryby z giełdy z Łodzi.

Czyli zastosowanie bardzso silnego napowietrzania dodatkowego i dużej ilości nowego dobrego węgla. Woda sie krystalizuje jest juz o niebo lepiej.

Ogólnie nadal niewiem co się stało. Sklep odpowiedział że przyjeli do wiad. ale raczej to nie powinna byc wina soli.

17 godzin temu, Stani napisał:

Nie chce Ci ujmowac wiedzy, bo i wyglad korali o niej swiadczy, ale czy nie moglo sie jakos przydarzyc, ze woda do mieszania soli byla za zimna, lub slabo "napowietrzona", lub osoba innej plci, akurat w czasie podmiany lakierowala paznokcie nowym lakierem (choc teraz wolnosc - mozesz i Ty lakierowac), lub wschodni wiatr... itp. Zobaczymy, jak bedzie przy kolejnej podmianie.

Ale zbiornik - powaznie prima :clapping

Mogło tak być jesli chodzi o napowietrzenie i temperaturę wody:)  Zawsze robie tak samo od 3 lat. Ale lakieru nie używałem :)

Woda w akwarium bez zmian, świeża solanka na tej soli jest klarowna i ma parametry w normie. Będe ryzykował i bede robił podmianę solą z tego samego pudełka wtedy pewnie sie okaże wszystko. Zdam relację w kązdym przypadku pozytywnym czy negatywnym.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.