Skocz do zawartości

Historia edycji

Mozart

Mozart

Magnez podbijałem w okresie około jednego tygodnia.

Zasada jest taka, że 10g Mg podnosi Mg w 100l o 10ppm.

Do tego celu użyłem chlorek magnezu szościowodny CZDA 1kg - 11,95 zł (allegro). Nie było mniejszych opakowań. Po całej operacji, została mi prawie cała puszka, co nie zmienia faktu, że korzystając z prochów obrandowanych producentów akwarystycznych, zapłacił bym kilkukrotnie więcej. Ciekawostką była wysoka temperatura podczas mieszania chlorku z wodą RO w butelce. Nie wiem, czy na podobnych zasadach nie podgrzewa się ciepłych racji żywnościowych przez wojsko na polu walki.

Wg. forum bezpieczna szybkość podnoszenia parametrów na dzień:

Ca - 30mg/l
Mg - 50mg/l
kH - 0,5dH

Posiadałem (posiadam) proste życie. capnella, briarerum, pachyclavularia, proste zoanthusy.  Z ryb parasema, dascylus i salarias. Kilka turbo i elegansy.

Nie schodziłem z parametrów, gdy zeszły glony. Robiłem rzadkie podmiany (10%), które nie miały na celu szybki powrót do normalnych stanów. Brak strat.

Moja metoda może mieć się nijak do osób posiadających delikatne życie (np. las acropor). Metoda ta, była stosowana, gdy nie było na rynku cudownych środków (mniejsza ilość firm), więc jej zaufałem.

Mozart

Mozart

Magnez podbijałem w okresie około jednego tygodnia.

Zasada jest taka, że 10g Mg podnosi Mg w 100l o 10ppm.

Do tego celu użyłem chlorek magnezu szościowodny CZDA 1kg - 11,95 zł (allegro). Nie było mniejszych opakowań. Po całej operacji, została mi prawie cała puszka, co nie zmienia faktu, że korzystając z prochów obrandowanych producentów akwarystycznych, zapłacił bym kilkukrotnie więcej. Ciekawostką była wysoka temperatura podczas mieszania chlorku z wodą RO w butelce. Nie wiem, czy na podobnych zasadach nie podgrzewa się ciepłych racji żywnościowych przez wojsko na polu walki.

Wg. forum bezpieczna szybkość podnoszenia parametrów na dzień:

Ca - 30mg/l
Mg - 50mg/l
kH - 0,5dH

Posiadałem (posiadam) proste życie. capnella, briarerum, pachyclavularia, proste zoanthusy.  Z ryb parasema, dascylus i salarias.

Nie schodziłem z parametrów, gdy zeszły glony. Robiłem rzadkie podmiany (10%), które nie miały na celu szybki powrót do normalnych stanów.

Moja metoda może mieć się nijak do osób posiadających delikatne życie (np. las acropor). Metoda ta, była stosowana, gdy nie było na rynku cudownych środków (mniejsza ilość firm), więc jej zaufałem.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.