Skocz do zawartości
Bartłomiej

PRĄD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie dotyczy taryf . Jakie macie w domach i czy taryfa nocna jest opłacalna ?? Z punktu widzenia akwarium(zuzycie prądu). Dzięki za odpowiedzi

Dostałem rozliczenie prądu (dlatego to pytanie zastanawiam się nad zmianą taryfy :p )


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz na rachunku masz wszystko podane ile zuzyles podczas dziennej taryfy a ile podczas nocnej wszystko powinno byc jasne podlicz i zaobacz ja mam dwie taryfy i mnie to duzo taniej wychodzi niz przy tylko jednnej pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam narazie 1 taryfe całodobową wię sie zastanawiam własnie nad zmianą, dlatego pytam . Jak juz to jak Nocna czy wekkendowa??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie do końca to tak wygląda jak kolega @kiwalski przedstawia.

Owszem taryfa nocna jest tańsza od dziennej , ale ... ta jej część "dzienna" jest droższa od ceny kilowata/godzinę niż na zwykłym liczniku ( bez podziału na taryfę nocną i dzienną ) . Korzystając z taryfy nocnej płacisz więcej korzystając z energii za dnia niż płaciłbyś normalnie nie korzystając z taryfy nocnej na "zwykłym tradycyjnym liczniku". Czy się opłaca ? Tylko wtedy , gdy korzystasz z energii co najmniej w 75 % w nocy . Co wydaje sie trudne do osiągnięcia .

Znam ten problem z autopsji.

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczylem to, u mnie tez sie nie oplaca, a nikt nie bedzie chyba przlaczal trybu pracy akwarium na nocne, no chyba, ze ma maly pobor pradu przez baniak, a zmywarki, pralki uzywa w nocy lub w okresie 2-godzinnego okienka podczas dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem, ja obilczyłem tylko na samym akwarium, to jak bym miał tak jak teraz to zapłace za 1mc ok 90 zł, jak zmienie na taryfe nocna to wychodzi mi ok 84 zł za 1 mc , nie liczyłem wszystkich urzadzen domowych bo to raczej niemożliwe, różnie przeciez działają w różnych godzinach zależy od potrzeby. Nie wiedziałem, ze trzeba zużyc w nocy az 75% zeby się opłacało ??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartłomiej , zakład energetyczny, zakład gazowniczy i inne tego typu firmy sprzedające energię wychodzą z założenia - poniekąd słusznego - że im wiecej zużywasz energii tym mniej za nią płacisz .I tak np. jeżeli jesteś odbiorcą gazu, energi elektrycznej itd , itp to dopiero po przekroczeniu pewnej granicy zużycia ( np. > 1200 m/ 3 gazu rocznie ) zaczyna Ci się to OPŁACAĆ, bo płaciśz mniej niz Ci inni-"mali " odbiorcy energii. Takie prawo rynku.

Myślę ,że duże rachunki za prąd to domena i zmora każdego "morszczaka" .

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.