Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przymierzam się do akwarium o wymiarach 45×45×40h i mam dylemat odnośnie oświetlenia led a przede wszystkim ilości światła (mocy) w Wat. 
Prosiłem o wycenę wykonania lampy, zaproponowano mi lampę na ledach 3 watowych w specyfikacji:
Białe super zimne 20k-7szt
Royal blue -10szt
Niebieskie-2szt. 
W opisie była moc 57 wat co daje jakieś 0,7w/litr.


I teraz w necie znalazłem takie lampy:
Lampa ma w opisie moc 11wat i że niby nadaje się do akwa długości 27-50cm
https://www.akwarystyczny24.pl/aqualighter-2-srebrny-30cm-marine--oswietlenie-led-do-akwarium-morskiego-na-diodach-cree-p-5849.html

Kolejna:
Lampa ma w opisie moc 15wat i że nadaje się do akwa do 45 cm szerokosci, link poniżej:
http://korale.pl/zetlight-lancia-zp4000-438-marine.html

Proszę o wyjaśnienie czy podana moc lamp z tych linków to nie to samo co moc lampy zaproponowanej na początku wpisu? 
No i czy te z linków w ogóle byłyby ok do tej wielkości zbiornika.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
49 minut temu, Sebastian 1 napisał:

Długość belki: 30 cm
Wymiary belki: 30х7х1,5 cm

Strumień świetlny: nie mniej niż 576.3lm  - (Świetlówka T5 24W w zależności od modelu ok. 1300 do 1500 lumenów )

nadaje się nie oznacza że jest w sam raz :) bo nadaje się - jako dodatek a nie oświetlenie główne

nie rozpisując się dalej - obie lampy "się nadają" ale są po prostu za słabe i potrzeba by co najmniej 2 sztuki

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli nie ma co kombinować tylko zaufać fachowcom i zlecić zrobienie lampy takiej jak podałem na samym początku posta czyli łączna moc 57 wat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Sebastian 1 napisał:

 zaufać fachowcom

o ile można będzie zareklamować bo co prawda białe to 20 000K ale .. w/g mnie jest ich za dużo w takim układzie barw ja dałbym max 10 - 15 sztuk (a dołozył Royal blue)

ale to kwestia co kto lubi

najlepiej zobaczyć kilka lamp , wybrać taka jak Ci sie podoba i .. skopiować - specyfikacje są dostępne

np.

PH84_F_18_130822123205.JPG.2ca0ce5af84c1ff021057e0984fee240.JPG

58cea995657ac_Pixie36R2.jpg.ed7d1da2c9b3921a1835ff6abe3df145.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że wg Ciebie jest ogólnie zbyt dużo wszystkich ledów? Napisałeś, że dałbyś max 10-15 szt. W sumie zaproponowano mi 19 ledów w układzie 7/10/2. Jaki rozkład barw byś zaproponował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Sebastian 1 napisał:

Dobrze rozumiem, że wg Ciebie jest ogólnie zbyt dużo wszystkich ledów? Napisałeś, że dałbyś max 10-15 szt. W sumie zaproponowano mi 19 ledów w układzie 7/10/2. Jaki rozkład barw byś zaproponował?

zaraz ... nie wiem jak czytałem ale wydawało mi się że białych ma być 15 sztuk ... - słowem źle widzę :P

układ 7/10/2.  będzie dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.