Skocz do zawartości

Historia edycji

mathom

mathom

27 minut temu, Arturro napisał:

Poszukiwanie przyczyny STN z powodu tylko podwyższonego poziomu żelaza jest (w mojej ocenie) ślepym zaułkiem. Szybkie zmiany jakie wprowadzasz np absorbentem bardziej im przeszkadza.

Może wogole nie płucz mrożonek a podawaj te niby najlepsze Ocean nutrition ?

Podaję tylko mrożonki ON. Mimo wszystko przy niepłukaniu skacze PO4.

Nie mam podwyższonego żelaza tylko miedź - to jest zasadnicza różnica.

Podstawowe parametry są stabilne, wahania KH max 0.2dkH. Acropora rośnie sobie szczęśliwie przez np. 2 miesiące, zalewa podstawkę, wystawia polipy, po czym pewnego dnia nagle zaczyna mniej polipować i po pewnym czasie leci od dołu.

Wszystko inne kwitnie.

Poza miedzią wyeliminowałem wszystkie możliwe przyczyny - został w zasadzie jeszcze jeden podejrzany - sarco wielkości pięści ... Jest jednak usadowiony tuż pod spływem a w sumpie kręci się węgiel.

mathom

mathom

22 minuty temu, Arturro napisał:

Poszukiwanie przyczyny STN z powodu tylko podwyższonego poziomu żelaza jest (w mojej ocenie) ślepym zaułkiem. Szybkie zmiany jakie wprowadzasz np absorbentem bardziej im przeszkadza.

Może wogole nie płucz mrożonek a podawaj te niby najlepsze Ocean nutrition ?

Podaję tylko mrożonki ON. Mimo wszystko przy niepłukaniu skacze PO4.

Nie mam podwyższonego żelaza tylko miedź - to jest zasadnicza różnica.

Podstawowe parametry są stabilne, wahania KH max 0.2dkH. Acropora rośnie sobie szczęśliwie przez np. 2 miesiące, zalewa podstawkę, wystawia polipy, po czym pewnego dnia nagle zaczyna mniej polipować i po pewnym czasie leci od dołu.

Wszystko inne kwitnie.

Poza miedzią wyeliminowałem wszystkie możliwe przyczyny - został w zasadzie jeszcze jeden podejrzany - sarco wielkości pięści ... Jest jednak usadowiony tuż pod wpływem a w sumpie kręci się węgiel.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.