Skocz do zawartości
mufti

Nowy test Mg Zoolek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosował może nową wersję testu Zoolek na Mg? Chodzi o to, że przy 2 pomiarze zabarwienie następuję częściowo, tzn. kolor zmienia się z różu na prawie bezbarwny i tyle. Nie ma niebieskiego. Przez to za pierwszym razem wylałem sporo kropli licząc na to przebarwienie. Czy tak ma być?

P.S. Dobrze, że teraz dali dużą butelkę z 3 odczynnikiem i wystarczy na więcej testów.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam to samo,zgupiałem lekko różowy owszem byl ale niebieskiego nie uzyskalem:(tylko bezbarwny.Coś jest nie tak,strasznie też lipne są te końcówki,trzeba strasznie kombinować aby kropla byla jak trzeba jak za słabo nacisne to kropla zapowietrzona,jak za mocno to zaczyna ciurkiem lecieć,straszna lipa :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmienia kolor bez problemu. Ostatnia kropla zmienia kolor z rozowego na niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz taki lekko różowy czy mocno?w pierwszym pomiarze jest wzystko oki kolory zmieniaja sie jak trzeba.A przy drugim rózowy mam doslownie lekko widoczny i przechodzi jedynie w bezbarwny kolor zamiast w niebieski.?????o co biega ???


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego proszku sypiesz ile chcesz. Ja sypie czubata szpatulke i jest mocno rozowy kolor.

Barwnik w proszku nie wplywa na wynik koncowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu porównałem ze "starą" wersją i okazuje się, że samo odbarwienie w nowym teście to odpowiednik przebarwienia na niebieski w starym teście. Zatem spokojnie mozna przyjąć za moment wyniku końcowego ten efekt przbarwienia z różu na bezbarwny.

Oczywiście nie próbujcie dolewać dalszych kropli bo to nic nie da. Ja za pierwszym razem lałem chyba ze 30 kropli i nic, dalej to samo. Dopiero prównanie ze starą wersją wyjaśniło wszystko.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.