Skocz do zawartości

Historia edycji

Nalesnick

Nalesnick

Pozwolę sobie się nie zgodzić "sucha czy sztuczna" - sztuczna nie oddaje nic do wody i nie ma co dojrzewać. Sucha dużo lub bardzo dużo oddaje i dojrzewanie bywa burzliwe. Gdybym nie dostarczył jakichkolwiek nutrientów, np od żywych organizmów to dojrzewania u mnie nie byłoby wcale. No może trochę od żywego piachu o ile on w ogóle żywy.

Owszem, przyznaję że to trochę taki "eksperyment" ale moim zdaniem całkiem bezpieczny.

Bo sami powiedzcie - co mi grozi? Trzy małe żyjątka nie naprodukują tyle amoniaku by bakterie tego nie przerobiły. Więcej życia na razie nie będzie bo to co jest ma juz wystarczająco rozbujać system. Kwestia tylko czy juz dokładać pellety?

 

katani: nie ukrywam, że Twój sposób startu trochę mnie sprowokował - bo widzę jak u Ciebie wszystko "dojrzewa" czyli tak naprawdę nie dojrzewa bo nie ma co dojrzewać. Dlatego chce spróbować trochę na przekór, rzucić systemowi wyzwanie.

Nalesnick

Nalesnick

Pozwolę sobie się nie zgodzić "sucha czy sztuczna" - sztuczna nie oddaje nic do wody i nie ma co dojrzewać. Sucha dużo lub bardzo dużo oddaje i dojrzewanie bywa burzliwe. Gdybym nie dostarczył jakichkolwiek nutrientów, np os żywych organizmów to dojrzewania u mnie nie byłoby wcale. No może trochę od żywego piachu o ile on w ogóle żywy.

Owszem, przyznaję że to trochę taki "eksperyment" ale moim zdaniem całkiem bezpieczny.

Bo sami powiedzcie - co mi grozi? Trzy małe żyjątka nie naprodukują tyle amoniaku by bakterie tego nie przerobiły. Więcej życia na razie nie będzie bo to co jest ma juz wystarczająco rozbujać system. Kwestia tylko czy juz dokładać pellety?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.