Skocz do zawartości

Historia edycji

_Artur_

_Artur_

55 minut temu, Raffy14 napisał:

Stąd zdziwko w całym kraju, jak mierzą 713 i wyskakują zera, a na icp 0.05 i więcej

Tak się składa, że używam 713 i miesiąc temu wysyłałem próbkę wody do Tritona. Kalibrowałem przy okazji testy. Hanka 713 pokazała PO4 na poziomie 0.02-0.03, natomiast Triton 0,026.

 

Polecam wszystkim robienie testu PO4 na dwie fiolki. Dzięki temu po pierwszym odczycie wyniku (z mieszaniem 2 min i odczekaniem 3min) w moment możecie zrobić kolejne odczyty po prostu odczytując C1 z fiolki z czystą wodą z akwa i C2 z wodą z reagentem bez odliczania czasu. Ja tak robię i czasem zdarza się dziwny odczyt np. 0.03, 0.05, 0.02, 0.03. Wtedy wiem, że prawidłowy wynik jest raczej między 0.02, a 0.03. Gorzej jak ktoś robi odczyt na jedną fiolkę to wtedy często kończy się czas, a jeśli jednak się uda to wynik po jednym odczycie może być błędny. Ta Hanka tak ma dlatego kilka szybkich odczytów tej samej próbki pod rząd to podstawa.

_Artur_

_Artur_

54 minuty temu, Raffy14 napisał:

Stąd zdziwko w całym kraju, jak mierzą 713 i wyskakują zera, a na icp 0.05 i więcej

Tak się składa, że używam 713 i miesiąc temu wysyłałem próbkę wody do Tritona. Kalibrowałem przy okazji testy. Hanka 713 pokazała PO4 na poziomie 0.02-0.03, natomiast Triton 0,026.

 

Polecam wszystkim robienie testu PO4 na dwie fiolki. Dzięki temu po pierwszym odczycie wyniku (z mieszaniem 2 min i odczekaniem 3min) w moment możecie zrobić kolejne odczyty po prostu odczytując C1 z fiolki z czystą wodą z akwa i C2 z wodą z reagentem bez odliczania czasu. Ja tak robię i czasem zdarza się dziwny odczyt np. 0.03, 0.03, 0.02, 0.05. Wtedy wiem, że prawidłowy wynik jest raczej między 0.02, a 0.03. Gorzej jak ktoś robi odczyt na jedną fiolkę to wtedy często kończy się czas, a jeśli jednak się uda to wynik po jednym odczycie może być błędny. Ta Hanka tak ma dlatego kilka szybkich odczytów tej samej próbki pod rząd to podstawa.

_Artur_

_Artur_

43 minuty temu, Raffy14 napisał:

Stąd zdziwko w całym kraju, jak mierzą 713 i wyskakują zera, a na icp 0.05 i więcej

Tak się składa, że używam 713 i miesiąc temu wysyłałem próbkę wody do Tritona. Kalibrowałem przy okazji testy. Hanka 713 pokazała PO4 na poziomie 0.02-0.03, natomiast Triton 0,026.

 

Polecam wszystkim robienie testu PO4 na dwie fiolki. Dzięki temu po pierwszym odczycie wyniku (z mieszaniem 2 min i odczekaniem 3min) w moment możecie zrobić kolejne odczyty po prostu odczytując C1 z fiolki z wodą i C2 z wodą z reagentem bez odliczania czasu. Ja tak robię i czasem zdarza się dziwny odczyt np. 0.03, 0.03, 0.02, 0.05. Wtedy wiem, że prawidłowy wynik jest raczej między 0.02, a 0.03. Gorzej jak ktoś robi odczyt na jedną fiolkę to wtedy często kończy się czas, a jeśli jednak się uda to wynik po jednym odczycie może być błędny. Ta Hanka tak ma dlatego kilka szybkich odczytów tej samej próbki pod rząd to podstawa.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.