Skocz do zawartości
Darek S

Jak zasilać mixer wodą RO

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za budowe mixera, na pompie MJ 250 cos jak http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=85238#85238 . I pytanie: czy zasilenie wody z RO tak jak na fotce przy słabej pompie podającej to RO będzie skuteczne. Tam przeciez panuje małe nadciśnienie bo zasilenie jest na WYLOCIE z pompy. Może lepiej podłączyć to z drugiej strony pompy na wlocie, tak by "zasysało" wodę RO. No bo odpływ z mixera wiadomo na samej górze.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zassa ro do wydoi butle do konca i w baniaku sie przeleje, nie bedzie zadnej kontroli nad dozowaniem, no chyba ze zastosujesz do tego elektrozawor.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może masz rację. Faktycznie pomimo zaworka zwrotnego, który ogranicza wogóle przepływ w jakąkolwiek stronę mogłoby wyssać wode z dolewki i klapa. Zrobie klasycznie


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chlopaki jak wy patrzycie gdzie tam macie podawanie ro na ssaniu ?

to jest na cisnieniu a zeby nie cofalo na wezyku daje sie zaworek jednokierunkowy zreszta nawet jak podlaczysz do pompki dozujacej to sama pompa w sobie jest zaworem odcinajacym zawsze staje tak iz jedno z ramion pompy zamyka calkowicie przeplyw wezyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thcskiba a jak zamiast dozujacej dasz malego ph? wtedy kiszka... Zreszta ja sie na tym nie znam wiec pewnie masz racje:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Wy,

mi sie to rozwiazanie bardzo podoba.

Jedna pompka zalatwia i mieszanie i podawanie.

Dobry patent @thcskiba. :yes

Podawanie i tak musi byc po kropli, wiec male cisnienie jest OK.

A co do cofania sie wody do zbiornika RO, to tylko kwestia ustawienia poziomow zbiornika RO i wylotu wezyka z mixera.

Tzn. wylot wezyka na tym samym poziomie co poziom wody RO, a mixer nizej.

Mozna obyc sie nawet bez zaworu zwrotnego.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten MJ 250 służy w tym mikserze tylko do mieszania, a podawanie Ro ( pomarańczowy wężyk) jest podłączony do pompy dozującej.Thcskiba jak to w końcu jest z tym mikserem?Bo sam też taki będę składał.


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie będzie podawał AquaSzucik, więc musi być zaworek. Ten AquaSzut ma tak mało siły, że ledwie podnosi wodę na wysokość 50cm. Rozwiązanie nie jest eleganckie, ale na razie ze wzgl na koszty pompy dozujacej AM - konieczne :(

Jak nie da rady AquaSzut to wsadze MaxiJeta 1000 - bo mam.

Ew. zrobie dwa wejścia - jedno na ssaniu drugie na wylocie - i pokombinuje wtedy. To raptem koszt jednej złączki za 2 zł.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_zarazony jak na zasilaniu chcesz dac malego ph :( ?

przeplyw przez mixer nie moze byc wiekszy jak 1-4 l/h czyli zostaje tylko pompka dozujaca albo elektrozawor na ro plus regulacja przeplywu

jesli chcesz zalozyc pompe o wiekszej wydajnosci to po co ci mixer !!!!

przeciez czysta woda z ro musi zostac nasaczona i musi oddzielic sie czysty klar ktory jest podawany do zbiornika

przy szybkim przeplywie jest to niewykonalne woda nie zdazy sie nasycic wapnem i bedziesz wlewal breje o niskim ph ktora wiecej zaszkodzi niz pomoze

wlasciwe ph klaru mam miec 12,5ph wiec jesli kombinujecie z jakimis wiekszymi przeplywami zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AquaSzucik to taki szjas, że nie ma siły i tylko kapie z wężyka. Może problem jest w tym, że na wylot aquaszuta jest zasadzony koniec strzykawki i na to dopiero wężyk i jeszcze zaworek zwrotny. To wszystko bardzo hamuje. Próbowałem z MJ1000 tylko troche lepiej. Zaworek musi być- wiadomo- no i jakaś redukcja z wylotu pompy na wężyk też. Dlatego to tak działa - juz 3 lata zresztą :( RO podawane jest..... metodą kropelkową

MOże się kiedys dorobie pompy dozującej


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fotach widac ile jest zawiesiny a ile klaru fota robiona po okolo 3 dniach pracy non stop mixerow przez ktore przeplywa ro i uzupelnia wode w baniakach

1279-mixerdz.jpg

jak co na sprzedaz 6szt takich mixerow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekna robota mistrzu ,a rozwiazanie ktoro mi pokazales wewnatrz mixera tak zeby wody nie podbijal wysoko jest poprostu genialne ...3maj tak dalej :(

pozdr...

Ps; Jeden zamawiam :D bo za tak smieszna cene to mi sie nie oplaca kleju wachac :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka cena bo nienapisal:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latwo policzyc cene.

Odleglosc warsztatu Swira podzielic przez srednia predkosc chodzenia Swira i pomnozyc przez koszt roboczogodziy Swira.

Wyjdzie koszt dojsca do warsztatu.

Mixer jest tanszy :(


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

zasilanie mixera zrobilem na ssaniu (można zobaczyć w wątku o mixerze), ale jest ono tak minimalne, ze nie wydoi wody. Specjalnie ten zawrór dałem za zasileniem z RO by nie robiło większego podciśnienia. Na razie sobie chodzi na RO zasypany dwiema łyżkami CA(OH)2 ale do akwa nie podłączony bo jeszcze zapaszek z kleju musi sie ulotnić. Jutro go wstawię


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.