Skocz do zawartości

Historia edycji

Engell1

Engell1

Witam,

 

Dziś rano miałem ekspresową pobudkę jak żona powiedziała " Przemek wstawaj coś nie tak jest z akwarium " :clowning Tak szybko to rzadko wstaję ;)

Okazało się, że zapchała się rurka od spływu wody do sumpa i cała woda leciała tylko rewizją . . .było dość głośno.

Odłączyłem pompy i okazało się, że to krab zapchał spływ! . . . całe szczęście był większy od średnicy rury i nie wleciał do środka bo to mógłby być porządny problem . . . Krab został odłowiony i przy okazji znalazłem również drugiego  . . . .i Nemo, którego brakowało mi kilka tygodni . . .

Nemo wrócił do zbiornika wraz z krabami i tu pytanie jak uchronić się przed podobnymi sytuacjami tzn. aby kraby i ryby nie skakały do komina ?? Rybę już kiedyś tam znalazłem i ciekaw jestem jak one to robią, przegroda wystaje ok 2 cm ponad powierzchnię wody . . .

Jakieś pomysły ?

 

pozdr 

 

Engell1

Engell1

Witam,

 

Dziś rano miałem ekspresową pobudkę jak żona powiedziała " Przemek wstawaj coś nie tak jest z akwarium " :clowning Tak szybko to rzadko wstaję ;)

Okazało się, że zapchała się rurka od spływu wody do sumpa i cała woda leciała tylko rewizją . . .było dość głośno.

Odłączyłem pompy i okazało się, że to krab zapchał spływ! . . . całe szczęście był większy od średnicy rury i nie wleciał do środka bo to mógłby być porządny problem . . . Krab został odłowiony i przy okazji znalazłem również drugiego  . . . .i Nemo, którego brakowało mi kilka tygodni . . .

Nemo wrócił do zbiornika wray z krabami i tu pytanie jak uchronić się przed podobnymi sytuacjami tzn. aby kraby i ryby nie skakały do komina ?? Rybę już kiedyś tam znalazłem i ciekaw jestem jak one to robią, przegroda wystaje ok 2 cm ponad powirzchnię wody . . .

Jakieś pomysły ?

 

pozdr 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.