Skocz do zawartości

Historia edycji

TMK

TMK

"przypadek osoby (case study),"  Czyli opisany przypadek pacjenta, a nie praca biologiczna ani toksykologiczna.

 O ile pamietam to śmiertelne przypadki zatrucia palitoksyną były od małży,   od palythoa raczej zatrucia. gdzies czytałam,że palitoksynę wytwarzaja tak naprawdę bakterie (symbiotyczne?) i niektóre organizmy mogą się nimi zarazić i tylko wtedy tę palitoksynę produkują.

Co może potwierdzać mój przypadek bo  moje protopalythoa czyściłam drucianą szczotką i polewałam wrzątkiem.

A palitoksyna jeśli jest to działa na każdego Tu z angielskiej wikipedi

Dawka śmiertelna dla myszy drogą wewnątrzdechową wynosi powyżej 2 μg / kg w ciągu 2 godzin. Palytoksyna jest również bardzo toksyczna po wstrzyknięciu domięśniowym lub podskórnym. Po podaniu doodbytniczym nie stwierdza się toksyczności. Palytoksyna nie jest śmiertelna w przypadku miejscowego stosowania na skórę lub oczy. [24] Zdarzają się przypadki, w których ludzie umierają po spożyciu palytoksyny. Na Filipinach ludzie zmarli po zjedzeniu Demian reynaudii , gatunku krabów. [29] Po zjedzeniu sardynek Herklotsichthys quadrimaculatus, niektórzy ludzie zginęli na Madagaskarze. [30] W pobliżu wypadków śmiertelnych miały miejsce na Hawajach [31] i Japonii. [32] W tych przypadkach ludzie zjedli odpowiednio ryby wędzone i papugi. Znane są również przypadki, w których osoby zostały zatrute przez palytoksynę poprzez wchłanianie przez skórę. Ci ludzie, w Niemczech [33] i USA, [2] dotykali koralowce zoanthid w swoich akwariach w domu. Inna osoba była narażona na działanie palitoksyny przez inhalację [34], gdy próbował zabić w swoim akwarium palythoę z wrzącą wodą. Łącząc wszystkie badania na zwierzętach, toksyczną dawkę dla ludzi oszacowano na 2,3-1,5 μg palytoksyny. [35] Sugerowano, że ostra dawka referencyjna wynosi 64 μg dla osoby o wadze 60 kg. [36]

 

TMK

TMK

"przypadek osoby (case study),"  Czyli opisany przypadek pacjenta, a nie praca biologiczna ani toksykologiczna.

 O ile pamietam to śmiertelne przypadki zatrucia palitoksyną były od małży,   od palythoa raczej zatrucia. gdzies czytałam,że palitoksynę wytwarzaja tak naprawdę bakterie (symbiotyczne?) i niektóre organizmy mogą się nimi zarazić i tylko wtedy tą palitoksynę produkują.

Co może potwierdzać mój przypadek bo  moje protopalythoa czyściłam drucianą szczotką i polewałam wrzątkiem.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.