Skocz do zawartości

szuwarek

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez szuwarek


  1. Kolego RIP ,często się zdarza,że samczyki tracą ten wydłużony promień płetwy grzbietowej w wyniku różnego rodzaju urazów: w transporcie , w walce , nieraz jest też słabo wykształcony .Moja samiczka pływa u mnie już ponad dwa miesiące, jest w doskonałej kondycji i jak na samiczkę przystało, nie ma wydłużonego pierwszego promienia. Samczyk przeze mnie dokupiony miał piękny , wyraźnie wykształcony długi promień płetwy. Napisałem, że wszystko wskazywało,że to para, bo jak piszę powyżej, różne przypadki bywają.

    Pomysł kolegi VDR jest rzeczywiście lepszy. Zamknę w klatce samiczkę, wtedy "nowy" będzie w lepszej sytuacji.


  2. Wszystko wskazywało na to, że była to para. Samczyk już pływa u kolegi HOODY. Spróbuję za jakiś czas ponownie go wrzucić, ale najpierw potrzymam go 2-3 dni w takim zanurzonym w moim zbiorniku kotniku z siatki , może jak się na siebie najpierw napatrzą przez siatkę to złość minie i narodzi się miłość. A koleżance też dziękuję !


  3. Jednak po całodniowej obserwacji decyduję się na oddanie samczyka, jest już trochę poobijany i mocno zestresowany. Trudno, nie będzie pary. Agresja samiczki nie słabnie, szkoda pięknej rybki bo może tego nie wytrzymać. Dziękuję kolegom za pomoc.


  4. Witam,

    mam pytanie do osób hodujacych mandaryna wspaniałego (Pterosynchiropus splendidus) w parach. Otóż do mojej samiczki która pływa u mnie już kilka miesięcy dokupiłem wczoraj samca. Zaraz po wpuszczeniu zaczęła się walka. Najpierw samczyk próbował stawić opór o 1/3 większej od niego samiczce, teraz już tylko unika walki chroniąc się w górnych partiach zbiornika.Powiedzcie proszę, czy jest szansa na pokój ,czy trzeba go odłowić. Dodam, że zbiornik założony rok temu, ponad 30 kg. żywej skały, gruba warstwa żywego piachu, dużo makroglonów czerwonych różnych gatunków,trochę korali miękkich,dwa ukwiały i mała obsada ryb: oprócz mandarynów Gobiodon okinawae, Paragobiodon xanthosomus, Stonogobiops xanthorhinica,Acreichtys tomensosus.Wiem ,że dwa mandaryny na 200 litrów to tak nie bardzo, ale przy tak dużej ilości kiełży, mysis i innej drobnicy uwijającej się wśród makroglonów na pewno nie będą głodowały. Dodatkowo wpuszczam artemię z własnej hodowli a samiczka sporo urosła i jest grubiutka.Teorię znam: samiczki są pokojowe, można trzymać po kilka w zbiorniku, dlatego pytam praktyków, którzy to sami przerabiali - jest szansa na pokój czy nie?


  5. Witam wszystkich,

    mam pytanie dotyczące krewetek. Otóż zakupiłem na giełdzie w Łodzi krewetki sprzedawane jako karmówka, w takich małych woreczkach foliowych tak jak sprzedawana jest szklarka, dafnia, ochotka itp. Wpuściłem do swojego zbiornika dwie torebki tych krewetek, czyli ok.20 sztuk. Przeżyło 16 sztuk,mają po 2 -3 cm, pięknie żerują w stadzie, ciekawe zwierzątka. Nie mam ryb w zbiorniku więc nie są narażone na zjedzenie, choć na moich oczach jedną z tych krewetek pożarła okazała aiptazja. Proszę o identyfikację gatunku. Mam podejrzenia że może to być Paleomon elegans ale nie ma na nich charakterystycznych żółtych plamek, zastanawiałem się czy nie jest to tzw. krewetka szklista, ale ta z kolei lubi słodką wodę i nie wiem, czy mogłaby przetrwać w słonej.

    Jeżeli ktoś chodował tą krewetkę to bardzo proszę o informację.Zamieszczam fotki.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.