gaduch
Klubowicz-
Liczba zawartości
58 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez gaduch
-
Nieaktualne. Wątek jest do zamknięcia.
-
UP! Nowa cena za całość: 120PLN (nie sprzedają na sztuki). Polecam te filarki jako rusztowanie pod większą konstrukcję. W razie czego mam dodatkowo na zbyciu trochę naturalnej "żywej" skały (suchej jak i leżącej w sumpie działającego zbiornika). Mam też akrylowe pręty do budowania większych konstrukcji. Mogę pomóc przy samym budowaniu konstrukcji
-
UP! Skałki są "sklepowe" wykonane zapewne ze zmielonej skały koralowej. Używane
-
Up! Nowa cena za 2 sztuki: 140PLN.
-
UP! Na prośbę kilku forumowiczów zważyłem skałki. Wyszło 3,5 i 3 kg. To nie jest plastik !!!
-
Po poprzedniej aranżacji zbiornika zostały mi takie dwa filary. Orientacyjna wysokość - 35cm. Cena za sztukę - 90PLN. W zestawie - 160PLN. Odbiór osobisty w Warszawie.
-
Od samego początku układ skał po prawej stronie mi odpowiadał. Dlatego w okresie świątecznym posklejałem coś, co znajomi nazwali "rogami łosia" Wszystko razem prezentuje się jak na zdjęciu: Również w okresie świątecznym został zakupiony docelowy odpieniacz - od zmodyfikowana pod moje potrzeby wersja WS 250 od Sebastka. Mimo modyfikacji rozkminienie jak włożyć odpieniacz do sumpa zajęło mi ponad godzinę. W zbiorniku pojawiła się w tzw. międzyczasie obsada dostarczająca azotu do układu, trochę szczepek od kolegi @pablus'a oraz ukwiał, który dopiero niedawno postanowił osiąść w jednym miejscu.
-
Jeżeli stanowi to problem dla kupującego - mogę zakupić statecznik we własnym zakresie i wymienić przed odbiorem zestawu. W takim przypadku do podanej powyżej ceny należy doliczyć 90PLN (jeżeli statecznik ma mieć opcję ściemniania [dimmable], to należy doliczyć 200PLN).
-
Lampa odkupiona od @Waldi'ego, wyprodukowana przez @Loccutus'a. Lampa jest 2-kanałowa (biały niebieski), o mocy 560W, sterowana komputerem konfigurowanym przez BT.
-
Odpieniacz sprzedany. Proszę o zamkniecie wątku.
-
Dziękuję za podpowiedzi. Obaj polecacie odpieniacz Sebastka (zapewne na nim się skończy), ale nie napisaliście jakie są argumenty przemawiające za takim wyborem - inaczej mówiąc dlaczego odpieniacz AM jest gorszy? No chyba, że Wasze opinia jest raczej emocjonalna (np. lokalny, forumowy, patriotyzm) niż racjonalna. Grzegorzu, pisałem wcześniej w wątku, że w akwarium raczej nie będzie wymagających korali - zapewne postawię na ryby + mieszankę korali. Dlaczego Twoim zdaniem WS 250 będzie za mały?
-
UP. Nowa cena w pierwszym poście. Warto kupić nawet dla samej pompy (nowa kosztuje ok.600PLN).
-
up
-
Dzień 8: Wprowadziły się okrzemki. Dumam nad wyborem odpieniacza. Ograniczyłem go właściwie do dwóch kandydatów: * Whiteskim 250 by @Sebastek * Aqua Medic aCone 1.5 Co radzicie wybrać? Za aCone przemawia pompa DC oraz wysokość (ma tylko 53cm wysokości, co daje mi zapas - Whiteskim wchodzi do mojego sumpa na wcisk).
-
Do sprzedania mam całkowicie nowy - rozpakowany z oryginalnego opakowania tylko do zrobienia zdjęcia - reaktor wapnia WAIPRO KA-2000. Reaktor przewidziany jest do zbiorników o pojemności do 2000l. Cena: 350PLN. Zdjęcia poniżej.
-
Na jedną parę butów to faktycznie będzie ale w baniak
-
Sprzedam ciekawy zestaw akwarium z panelem filtracyjnym. W skład zestawu wchodzi: zbiornik DIY (klejony przez jednego z forumowiczów) o rozmiarach 51cm/40cm/30,5cm z czego 11 cm to panel filtracyjny, szafka DIY złożona przeze mnie, o wysokości 73cm, lampa DIY złozona przeze mnie - mieści 2 świetlówki 24W na gwincie 2G11 - w lampie niestety do wymiany jest statecznik elektroniczny, pompa obiegowa Hydor pico 1200, odpieniacz Resun SK-300, pompa cyrkulacyjna Aquael Reef Circulator 2600 grzałka elektryczna 50W z termostatem Do zestawu dorzucę na start 3 kg skały (namoczonej ale raczej niezbyt "żywej"). Cena: 300 PLN.
-
Dzięki Taki był nawet plan - 180cm długości od ściany do ściany, ale niestety żona się nie zgodziła na jeszcze większe. Poza tym musiałbym się uporać z kilkoma dodatkowymi problemami konstrukcyjnymi. Można powiedzieć, że jest potencjał na przyszłość ale wówczas już chyba pójdę na całość i wybiję ścianę tak, żeby i prawy bok akwa był widoczny ..... i będę szukał nowej żony
-
Mam do sprzedania używany odpieniacz produkcji jednego z forumowiczów. Do tej pory pienił w moim starym zbiorniku (http://nano-reef.pl/...skrawek-oceanu/). Niestety jest za mały na moje nowe 900L, dlatego idzie na sprzedaż. Dodatkowo w celu doprowadzenia go do pełnej sprawności konieczne są do przeprowadzenia pewne prace serwisowe związane ze szczelnością kubka. Tuleja stanowiąca podstawę kubka w chwili obecnej a luźno w chodzi w rurę bazy odpieniacza - konieczna jest wymiana uszczelki na grubszą. Dodatkowo sam kubek trzeba uszczelnić nową uszczelką (pomiędzy rurą kubka a jego podstawą). Na koniec konieczne jest doklejenie wieczka kubka do rury kubka (wieczko ma też pęknięcie do sklejenia przy okazji łączenia z rurą kubka). Trochę pracy jest ale odpieniacz jest świetna do zbiorników do ~500l. Poza tym mam nadzieję, że cena zachęci majsterkowiczów do zainwestowania trochę czasu i odrobiny pieniędzy w naprawę. W środku pracuje pompa tunze 9420.04 - idealnie bezgłośna i produkująca mnóstwo piany. Cena jaka mnie interesuje - 500 400 PLN . Odbiór najchętniej osobisty (Warszawa albo okolice), chciałbym aby osoba kupująca obejrzała dokładnie odpieniacz przed zakupem, ponieważ nie przyjmuję reklamacji. Poniżej zdjęcia:
-
Przekopują archiwum znalezłem jeszcze zdjęcie stelarza pod akwarium oraz ściany po działaniach wyburzających (podniesienie otworu na akwarium oraz powiększenie go) A tu pusty zbiornik już zamontowany na docelowym miejscu.
-
Jaki tam ze mnie ekspert. Z resztą mam wrażenie, że nie ma ekspertów w dziedzinie naszego hobby, co najwyżej bardziej albo mniej zaawansowani eksperymentatorzy No chyba, że mówimy o byciu ekspertem w dziedzinie własnego zbiornika .... Zbiornik w założeniach ma być raczej "rybny" - nie ma zdrowia i nerwów do trudnych w utrzymaniu korali.
-
[s] ryby, korale, skałę - wszystko sprzedane temat do skasowania
gaduch odpowiedział Matchek → na temat → Archiwum Targowiska
Kupiłem od @Matchek super kawałki skały, w pakiecie trafiły się fajne szczepki korali. Polecam !!! -
Trochę się zeszło ze startem, ale Twoja lampa Waldku nie zaginęła Mam nadzieję, że nie tylko będziesz obserwował, ale też radził
-
@pablus - doświadczeń z tym waveboxem jeszcze nie mam - uruchomienie go jest dość daleko na mojej liście priorytetów. Co do wymiarów, to wzorowałem się na Tunze Wavebox 6215. @grzegorz falkowski - skała leży na kratce, więc mam nadzieje, że większość detrytusu będzie zmywana pod tą kratkę, co ułatwi sprzątanie. Skała w sumpie wynika przede wszystkim z faktu, że w głównym zbiorniku skały nie jest za dużo. na start wystarczy. Potem może dojdą peletki. Generalnie staram się robić wszystko najprościej jak się da i jak najprostszymi środkami. To kolejne doświadczenie uzyskane z poprzedniego zbiornika.
-
Prawie 2 lata temu (styczeń 2014) przestało istnieć moje wcześniejsze akwarium opisane w tym wątku: http://nano-reef.pl/...skrawek-oceanu/. Stanowiło ono doskonałe pole doświadczalne, na którym zebrałem wiele wiedzy i przećwiczyłem rozwiązania, które niestety bardzo często okazały się totalnym nieporozumieniem. Jedną z takich pomyłek było poziom umiejscowienia akwarium - pierwotnie było około 60cm na ziemią; aktualnie jest to 75cm. Nie chciałem w tej kwestii szaleć - podstawowym warunkiem była możliwość umieszczenia i wygodnej obsługi sumpa pod akwarium a nie obok (jak było przy poprzednim akwarium). Druga kwestia to pudełko przelewowe - nigdy więcej . W obecnej instalacji mam już to rozwiązanie tak jak być powinno - komin zewnętrzny. Kolejną rzeczą, która przeszkadzała mi w poprzednim akwarium była powierzchnia dna (a właściwie głębokość akwarium); przy długości 150cm dno o szerokości/głębokości 60cm to IMO zdecydowanie za mało. Obecnie jest 75cm i taka powierzchnia pozwala na dość swobodne kształtowanie aranżacji układu skały. Podczas projektowania nowego "setup'u" mocno inspirowałem się projektem @snocho. Stąd chociażby pomysł na wavebox zintegrowany z kominem zewnętrznym. Podsumowując, na obecny "setup" aktualnie składa się: zbiornik: 150x75x70 sump: 132x40x40 pompa obiegowa: Jebao DC 12000 oświetlenie: LED 560W (made by @locutus, pozyskana od @waldiego). odpieniacz: Mini Bubble King 200 DYI by DarekB30 (mam z nim kłopot i pewnie będzie za mały do tego zbiornika, ale o tym napiszę w odrębnym wpisie). pompy cyrkulacyjne: 1xJebao RW-15 (docelowo x2), Aquel Reef Circulator 100000 Kilka zdjęć z dnia "0"