Skocz do zawartości

wiewiUr

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez wiewiUr


  1. Niestety z przyczyn zawodowych muszę tymczasowo zawiesić działalność akwa. Odbiór osobisty, ewentualnie mogę podrzucić korale na terenie krakowa - Kontakt priv.

    Szkoda aby korale się zmarnowały

    Caulastrea

    Euphyllia

    Sarcophyton

    Zoanthus (zielone i pomarańczowe)

    Parazoanthusy 3zl/szt

    2 skałki obrośnięte Cavularią

    Grzybki Discosoma

    Skały porośnięta gąbką, sacro, Parazoanthusami

    No4

    med_gallery_11636_3250_100553.jpg


  2. troszkę wody się przelało podczas mojej nieobecności na forum i kilka plag przewinęło.

    Pseudo plaga okrzemek okazała się plagą dino. Wymiana pre-filtrów oraz żywicy pomogła.

    Niestety przeprowadzka i związane z tym niedogodności spowodowało utratę grzybka czerwonego oraz ricordeei :(

    Sarcopytony łażą po akwa bezustannie dzięki czemu z pozostawionej tkanki mam masę maleńkich Sarco - jak podrosną to chętnie je wymienię jak również Parazoanthusy


  3. Bardzo ładne akwarium. Mam pytanie ponieważ widzę że akwa stoi niedaleko łóżka. Czy szafka wystarczająco tłumi bulgotanie odpieniacza? Chcę przenieśc akwa z kuchni (odpieniecz wewnętrzny) do pokoju (szawka z sumpem) i zastanawiam się właśnie nad wytłumieniem bulgotania.

    pozdrawiam


  4. Dzień 116

    Od ostatniego postu za wiele się nie zmieniło poza plagą okrzemek (czekam na nowe prefiltry). Które niestety przetrzebiły jedną szczepkę Zoanthusa i został tylko 1 polip :/. Trikolor przegrał walkę z czerwononogim i niestety żyje już sobie na wiecznej rafie.

    Z życia doszły dwie ricordee floridy.

    Z koralowców które są od początku największy przyrost odnotowały Parazoanthusy i Clavularia natomiast Sarcopyton i Euphyllia dzielą się.

    Z przykrych doświadczeń poza plaga okrzemek, to krab dzikus, który próbował skonsumować jedną z ricordei, złoczyńcom okazał się Actaeodes tomentosus złapany na gorącym uczynku.


  5. Zapomniałem dodać że to rozgwiazda z gatunku Asterina, która ponoć żywi się glonami, a tego ma pod dostatkiem. na szybie i skałach gdzie cały czas przesiaduje. Nie mam pojęcia jak ona się rozmnaża, na początku miałem tylko jedną jako pasażer na gapę jakieś 2-3 tygodnie temu zauważyłem drugą mała.


  6. Dzień 32

    Po małym zamieszaniu z pomiarem Ca, akwarium sobie dalej kwitnie.

    Korale jakie na razie trafiły do akwa to:

    2x Zoanthus

    1x Parazoanthus

    1x Clavularia

    1x Sarcophyton crassicaule

    3x Grzybki

    oraz fragment ułamanej Montipory

    Mikro szczepka Capneli została najprawdopodobniej skonsumowana przez jakąś przybłędę ze skały albo ambę.

    Parametry akwa na dzień dzisiejszy to PH-8; KH-8,2; NH3/NH4<0,25; NO2-0; NO3-10; PO4-0; Ca-490;

    Po za glonami zielonymi zakwitło mi cyjano/dino na szybach i odpieniaczu, piasek jest czysty a na skałach są pojedyncze bąble, czytając opinie użytkowników na temat walki z tym postanowiłem nic nie robić, dodaję tylko bakterie Cycle w ilości 10ml dziennie od wczoraj.

    Tunze 9002 nadal pluje mikrobąbelkami :/

    6077-_mg_2312 kopia.jpg

    Dzień 57

    Udało mi się wygrać walkę z cyjano. Co dokładnie pomogło to nie wiem, dodawałem następujące rzeczy: Bakterie prodibio oraz w pierwszy dzień jednorazowo 5ml a potem codziennie przez tydzień dolewałem 1ml jodu (Grotech C).

    Z koralowców doszła Euphyllia divisa.

    A z życia: 6x ślimak kopiący

    2x ślimak Turbo

    2x ślimak

    2x pustelnik trikolor (aktualnie pozostał 1)

    1x pustelnik czerwononogi

    Wszystkie korale ładnie się pompują, a w akwarium zostało zasiedlone przez masę przeróżnych robaczków i kiełży.

    Ślimaki (niestety nie wiem które) złożyły jajeczka na szybie więc za niedługo ich przybędzie.

    2 ślimaki Turbo jedzą jak kosiarki, ale niestety zasrały mi piasek (nie podejrzewałem, że te dwa gagatki aż tyle tego naprodukują). Niestety jeden z krabów trikolor został zjedzony :) ale za to drugi egzemplarz popyla po skałach jak szalony. Pustelnik czerwononogi jest dość leniwy i przesiaduje w "grotach" skalnych objadając je.


  7. Wyparowaną RO-DI, a wypluta przez odpieniacz w opcji piana mokra raczej solanką. Ostatnią podmiankę robiłem w zeszłą niedziele jakieś 3l. podmianki ograniczałem z faktu iż zbiornik dojrzewa. Tylko teraz jest problem jak tu nadrobić 350mg/l skoro teoretycznie w solance, którą podmieniam jest tylko 450mg/l czyli tyle co ma być więc finalnie z podmianki 10-20% podbije do 200 maksymalnie.


  8. Niestety cykl oświetleniowy nie wpłyną na redukcję bąbelków :/ po rozbiórce nawet jak by ich więcej się walało po akwarium :/ na szczęście rybek na razie nie planuję wpuszczać więc jakiegoś nagłego problemu nie ma, poczekamy zobaczymy dam mu jeszcze miesiąc czasu na dotarcie się. Sytuacja dość irytująca jak na odpieniacz polecany na wszystkich forach do małych akwariów.


  9. Pierwsze korale trafiły właśnie do baniaka. Wczoraj również dostałem testy na Ca i ku mojemu zaskoczeniu przy podwójnym pomiarze wyszło, że poziom Ca w baniaku jest poniżej 100 (salfiter) - mam nadzieję że coś zrobiłem nie tak jednakże instrukcja jest dość jednoznaczna. Odrobinę mnie ten wynik zaskoczył i mocno zdziwił. Czy glony wapienne są w stanie tak wydoić wapno z wody w ciągu 3 tygodni? W tym czasie w sumie podmieniłem 5l wody (tyle ile wywalił odpieniacz to dolałem solanki (poziom zasolenia jest 1.023 ~+0.001)W weekend podmienię 20% wody i pewnie coś trzeba będzie jeszcze dodać.


  10. rozebrałem i złożyłem ponownie, Budowa prosta jak konstrukcja cepa tyle że to nic nie dało:/ więc raczej to chyba nie problem mechaniczny i konstrukcyjny skoro u innych działają poprawnie. Czytając hamerykańskie forum natknąłem się na sugestię iż może to być wynik przesycenia wody tlenem podczas procesu dojrzewania wywołanego przez glony (poprawcie mnie jeżeli bzdury piszę:D ) w szczególności jak jest włączona lampa, obczaję nad ranem po nocy czy bąbluje - teoretycznie nie powinien albo przynajmniej zdecydowanie mniej.


  11. @rombi i jak z bąbelkami? ja swój też już mam prawie miesiąc i wali mikrobąbelkami jak najęty, jak przestawiałem skałę to dość spora poduszka powietrzna się pod nią od niego zrobiła :/

    @jjablonskichodzi ci o tą zieloną ?


  12. O baniaczek jak mój :D

    Jak ci się cyrkulatorki sprawdzają? Ja u siebie mam 2x 2800 bo wstępnie planowałem 120L, mała pralka jest w akwa, ale przynajmniej ładnie obmywa dojrzewającą skałę. Coś mi się zdaje że wymienię pompki na takie jak twoje, a te zostaną do następnego baniaka:)

    Powodzenia

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.