Skocz do zawartości

lol2000k

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Białobrzegi
  1. Ja też mam z biedronki i od jakiegoś roku nic złego się nie dzieje. Kosztowała 19zł chyba.
  2. lol2000k

    Zwierzęta z Ameryki

    Ehhh więc pozostaje zamawianie ze sklepów internetowych PKS-em, za 4x drożej.
  3. Co sądzicie o takim ustawieniu świetlówek: dwie Phillips Aquarelle 18w i dwie Narva Blue2 24w? Nigdzie nie znalazłem jakiegoś FAQu o najłatwiejszych koralach/gąbkach/itp. Moglibyście mi polecić jakąś taką stronę lub powiedzieć jakie gatunki korali/gąbek/grzybów/czy coś mógłbym hodować w takim oświetleniu i przy cyrkulacji powiedzmy 7-8k litrów na godzinę? Czy wszystkie gatunki z tego sklepu z zakładki Begginers nadadzą się?
  4. Witam, mam do was pytanie. Czy kupowaliście kiedyś coś z liveaquaria.com? Przykładowo taki zestaw http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=420+2791+1529&pcatid=1529 czyścicieli do mojego akwarium to koszt 120zł+przesyłka. Biorąc pod uwagę, że zwierząt jest tam 28 to wychodzi 4,38 za sztukę. Od pewnego pułapu cen, chyba 200 pare dolarów przesyłka jest za darmo. Jest sens robić zamówienie? Ponoć jest w polsce na drugi dzień. W takim wypadku opłacało by się zrobić zbiorowe zamówienie.
  5. Standardowe 112 litrów 80x35x40.
  6. Nie ma czegoś tańszego? 60 zł za jedną świetlówkę to trochę dużo, a poza tym nie ma T8. Coś lepszego zainstaluję w wakacje, teraz chcę tylko podstawowe rzeczy, żeby akwarium dojrzewało. EDIT: Przykładowo dwie Aquarelle Phillipsa i dwie aktyniczne T5 mogłyby być? (jakie?)
  7. Do kupowania to jeszcze daleka droga, na razie to planowanie, czytanie i zmuszanie samego siebie do zrezygnowania z dotychczasowego akwarium . EIDT: I w końcu jakie te świetlówki?
  8. Prąd z gniazdka w akwarium to żaden problem, przynajmniej w słodkowodnym, bo taki prąd nic niczemu nie robi, gorzej może być z użytkownikiem. Po sprzedaniu całego życia z akwarium będę miał do dyspozycji jak na razie około 900zł, więc staram się na wszystkim oszczędzić. Najtańsze cyrkulatory, używana skała, szczepki korali od hodowców. Powiedzcie mi na czym można oszczędzić a na czym nie, bo wiem, że na soli i odpieniaczu nie warto?
  9. Używa ktoś JVB? Czy odklejają się i jak z głośnością?
  10. Dzięki za odpowiedź. Ale o co chodzi z Co do odpieniacza, to czy taki http://allegro.pl/odpieniacz-weipro-sa-2015-i2064185500.html będzie odpowiedni i jaka pompa do niego? Ten odpieniacz nie potrzebuje sumpa? I jak nie może mieć woda żadnego kontaktu z metalem, to jak zastosować pompę cyrkulacyjną z ośką metalową?
  11. Witam, jestem nowy na forum, więc najpierw się przedstawię . Mam na imię Bartek, akwarystyką zajmuję się od jakichś 7 lat, ale do tej pory słodkowodną. Chciałbym zacząć przygodę z akwarystyką morską i mam kilka pytań. Ogólnie już mam rozeznanie, jak założyć akwarium, przeczytałem wiele tematów na tym forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Mianowicie: 1. Czy filtry RO z allegro za 100-120zł i DI za 40zł będą się nadawały? 2. Mam w tej chwili oświetlenie 2x18w+2x24w nad zbiornikiem 112, czy to wystarczy do hodowli mniej wymagających korali i ewentualnie jakie świetlówki? 3. Jaka sól? 4. Jaki odpieniacz? 5. Czy można jakoś sprawdzić, czy sylikon, którym sklejone jest akwa jest odporny na wodę słoną? 6. Czy nie potrzebuję filtracji innej niż skały w akwarium, cyrkulatora/cyrkulatorów i odpieniacza, zakładając że będę miał na początku ok. 10kg, a docelowo 20kg skały i niewielka warstwa piachu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.