Marcins01
Klubowicz-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez Marcins01
-
Jeżeli lampa dalej nie jest sprawna to zapraszam do mnie. Jestem producentem opraw Led i z chęcią pomogę zregenerować lampę. Zaklad mieści się w aninie.
-
To są regulatory linki zwieszakowej. Powinny być dostępne w sklepie lub hurtowni elektrycznej
-
Również pozdrawiam.
-
Widzę, że kolega prowadzi merytoryczną dyskusje. Ja nie nazywam pracy kolegi oświetlaniem KIBLA. Widać kolega zawsze musi wiedzieć wszystko lepiej i na wszystkim się znać. Gratuluje opanowania oraz kultury osobistej. Chciałem pomóc w kwestii wymiany diod a kolega musiał udowodnić kto tu rządzi.... Zdjęcia kibli
-
Kolega nie czyta ze zrozumieniem. Pisałem o serii XPE a nie XPG czy XML a przy uwadze, że diody są wielochipowe napisałem "zazwyczaj". Jedno nie wyklucza drugiego i serie led o których piszesz żeczywiście maja takie paramerty maksymalne. Jednak są to diody rzadziej stosowane i ich cena w przeliczeniu na 1lm jest wyrsza niz popularnych serii takich jak XPE czy XBD. W oświetleniu większość renomowanych producentów takich jak Philips czy Osram zasila najczęściej diody led prądem 350mA lub rzadziej 700mA. Wynika to z tego że przy wtyrzszych prądach ledy wytwarzaja więcej ciepła które trzeba rozproszyć a temperatura pracy diody wpływa bezpośrednio na jej trwałość oraz strumień świetlny.
-
Dla serii XPE 1A to max. Oczywiście są inne serie (zazwyczaj zawierające więcej niż jeden chip LED wewnatrz obudowy) które są zasilane wiekszymi prądami np. seria MTG - 4A ale tak jak pisałem jest to dioda wielochipowa.
-
http://www.lediko.com/Moduly_LED/175/ - link do strony mojego dostawcy diod LED. Dobry bin białe max 1000mA kolorowe 700mA, bursztynowa 500mA. Wracając do tematu lampy kolegi, prąd zasilania jest określony w jego przypadku przez zastosowany układ zasilający i poprostu trzeba dobrać takie diody aby pracowały z pradem jaki jaki jest w obwodzie.
-
To czy prąd wynosi 1A, 2A czy 700mA to zależy tylko od tego jaki maksymalny prąd mozna podać na dana serie diod LED.
-
Zazwyczaj w oprawach led stosuje się sterowanie stałoprądowe a nie stałonapieciowe więc niezaleznie na jakim napięciu pracują ledy przy połaczeniu szeregowym w obwodzie zawsze bedzie 700mA (potcznie nazywane 3W). Przy takim podłączeniu (szeredowo z zasilaniem stałoprądowym) można łaczyć czerwone z niebieskimi bo każda leda "weźmie" tyle wolt ile potrzebuje aby prąd wynosił 700mA (czerwona około 2,2V, niebieskie 3,6V). Jeżeli jesteś z Warszawy zapraszam do siebie. Prowadzę produkcje profesionalnego oświetlenia LED dla wielu wiodących firm na polskim rysku. Aby stwierdzić czy wymiana będzie opłacalna (bo mozliwa jest zawsze) to tak jak pisali koledzy trzeba sprawdzić jak zasilane sa poszczegulne kanały w lampie oraz jak montowane sa ledy. Jezeli oprawa jest firmowa to prawdopodobnie ledy są montowane na zbiorczych płytkach drukowanych i wymiana diody bedize wymagała urzycia specialistycznego stołu grzewczego a nie lutownicy (zkaładam, że w oprawie zostały urzyte ledy Cree z serii XP lub nowsze XBD). Reasumując bez rozebrania takiej oprawy nie można stwierdzić niczego na 100%.
-
Ps. Prosze o wstepną rezerwacje szkiełka
-
Witam gdzie można je obejrzeć? Jestem zainteresowany kupnem
-
Witam. A czy jest mozliwośc obejżenia tego cuda??? Jestem z Warszawy
-
Dziękuje za wyczerpujące informacje. Ekipa sprzatajaca również bedzie w akwa
-
A co sądzicie o odpieniaczu RESUN SK300?? Wiem, że niejest to jakieś cudo ale cena jest niska... Czy taki odpieniacz + żywa skała (15-16kg) + LS (9kg) da rade w akwa 80-90 litrów z 4-5 małymi rybkami, miękasami, strzykwami. Czy ktoś może wie ile centymetrów powinien wystawać taki odpieniacz licząc od lustra wody do czubka kubka.
-
Dzieki za radę. Masz racje to raczej głupi pomysł projektowac cos nie majac o tym pojecia. Raczej zdecyduje sie na jakis gotowy odpieniacz bezposrednio w baniaczku.
-
Rozumiem, ale ten panel jest jakby odpieniaczem napędzanym za pomoca kostki lipowej. A na wyjsciu dodatkowo jest kubełek z biobalami. Całośc po wyjeciu z akwa bedzie rozbieralna. Będzie można wyczyscic dokładnie. Do czego właściwie słuza biobale, skoro bakterie legną sie w zywym piasku i żywej skale. planuje 20% skały i ze 2cm piasku na dnie. Czy do takiego akwa starczy tylko odpieniacz????
-
Witam wszystkich. Jestem nowym napalonym na akwa morskie. Moje doświadczenie z solniczka sprowadza się do czytania i jeszcze raz czytania. Ze względu na brak miejsca zastanawiam się na jakąś minirafką . Jako, że jestem producentem oświetlenia LED, mam tani dostęp do wszelakich maszyn, zakładów, tworzyw sztucznych itd. Ale do rzeczy. Zastanawiam się nad akwa 45x45x40[wysokość] mm. Jako, że akwa będzie stało na szafce niema mowy o sumpie. Moim pomysłem jest zrobienie panelu filtracyjnego jak na rysunku. (mam nadzieje, że go widać i jest czytelny). Po kolei od strony wlotu: 1 - gąbka - filtracja mechaniczna ??? zatrzyma syf???? 2 - odpieniacz DID zasilany 2 kostkami lipowymi. Czy to ma w ogóle prawo działać. Pompka powietrzna z regulacją. 3 - komora z pompą cyrkulacyjną [max. 1000l/h] - regulowana 4 - komora na wkłady np. biobale lub cos innego (coś co nie zostanie wypłukane przez cyrkulacje) Pompa będzie podłączona wylotem do dołu zbiornika tak, że przepływ będzie od dołu do góry. Proszę o wasze opinie, szczególnie doświadczonych osób. Czy takie rozwiązanie ma sens. Sprawy techniczne jak to np, jak będą wymieniane kostki mam już załatwione za pomocą klapek rewizyjnych. Z góry dziękuje za zainteresowanie i cenne uwagi. Może już niedługo będę mógł załączyć pierwsze zdjęcia nowej solniczki.... Pozdrawiam Marcin odpieniacz DID Model (1).pdf
-
Witam. Ja również zastanawiałem sie nad kupnem takiego odpieniacza. Czy da rade w baniaczku 80L? Czy lepiej szukać czegoś innego????