czeech
Klubowicz-
Liczba zawartości
138 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Kalisz
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
hmmm podobne , nie miałem wcześniej styczności z valonią. to co ja mam to jest bardzo twarde i prawie przezroczyste więc wygląda jak malutkie pęcherzyki powietrza, powiedziałby że to coś takiego jakby szklistego. Czy valonia też jest twarda w dotyku?
-
może teraz będzie lepiej widać, a później wstawię wyniki testów
-
Nikt nie wie co to może być? Odnoszę wrażenie ze miejsce tych ognisk to jakby kępy chwastów tam wyrastały ale nie dam sobie ręki uciąć.
-
witam, z racji tego że przez ostatni czas nie miałem możliwości opiekować się zbiornikiem 30l nano reef obsługa przez około 2 m-ce ograniczała się do dolewek odparowanej wody. Po powrocie do domu zobaczyłem ze cały zbiornik jest porośnięty glonami prawdopodobnie nitkowate. Brak okrzemek. po wyrwaniu chwastów na skale zobaczyłem dziwaczne narośla. tj twarde skupiska malutkich 1-4 milimetrowych rurek które są przezroczyste. Jest to dość twarde i obrasta skałę w kilku większych bądź mniejszych ogniskach. Zbiornik ma 1 rok i obsada jest skąpa zoa discosoma i palythoa. wcześniej kilka miesięcy temu zniknął jeden rodactis - wpadł w szczelinę skały i nie dało się go wyciągnąć. Do tej pory testy były ok. Dziś nie robiłem ale jutro zrobię i zobaczę jak to wygląda. Skała porosła długimi glonami nitkowatymi od strony naświetlanej , szyby natomiast są czyste. woda przezroczysta. Proszę o pomoc w identyfikacji, a jutro wstawię wyniki testów. wygląda to jak pęcherzyki powietrza ale jest to twarde. Przepraszam za kiepską jakość zdjęć.
-
Macie jakieś linki do kropelkowania mineralnej bo chętnie bym poczytał, a google nic nie pokazują. -MojeSumienie - chodzi o proces doświadczalny, prowadzę akwa od lutego bez podmian i dziś wiem, że przy tak prostej odsadzie jak moja zoasy, palythoa, discosomy i rodactisy da się bez problemu. (podmieniałem zaledwie dwa razy w celu wyrównania zasolenia). Poza discosomami, które wolno rosną, wszystko ładnie się rozrasta. Nie mam ślimaków, krewetek, ryb i innych zwierzaków, (tylko obsada jw), a co za tym idzie mierzalne przez większość pierwiastki i parametry mam w normie, ale w zasadnie to nie ma co ich konsumować i co wpływać na nie. Z plag na starcie okrzemki dwa razy się pojawiały i troszkę skała się zieleniła, ale porostu glonó brak - pojedyncze małe kępki gdzieniegdzie. Pytam o doświadczenie doświadczalskich w ich ekosystemach i ewentualnych skutkach
-
Witam, Ostatnio wdałem się w dyskusję nt. uzupełniania mikroelementów w wodzie akwariowej i zeszliśmy na temat kranówki z której to przecież pozyskujemy RO do przygotowania solanki. Są znane też przypadki gdzie z większym lub mniejszym sukcesem prowadzone są akwa na kranówce. I tu rodzi się pytanie czy ktoś kropelkowo dozuje kranówkę? w celu wzbogacenia swojego akwa o różne pierwiastki. Wiadomo że są tam również niepożądane pierwiastki i związki, ale przecież NWM też nie jest ich pozbawiona. Zapewne duża grupa osób jest z pewnych względów przeciwna takim doświadczeniom, ale pytanie moje kieruję właśnie do tych co lubią eksperymentować i mają jakieś doświadczenie w takim postępowaniu. Powtórzę, nie chodzi o stawianie akwa na kranówce czy robienie podmian z jej wykorzystaniem, a tylko kropelkowe dozowanie.
-
dzięki za poradę, pozdro
-
Tak, to chyba kiełże,zidentyfikowałem: http://pl.reeflex.net/tiere/3803_Isopoda_sp02.htm / W związku z tym, że nie mają naturalnego wroga może powstać jakiś problem? Czy wprowadzić coś (no własnie co?) co by je eliminowało, czy dać sobie spokój? Dodam, że nie chcę ryb w tym zbiorniku. Pozdro.
-
Witam, od 21 lutego br. prowadzę aquaela 30l. Start był na suchej skale ze świeżą solanką i żywym piachem. Po trzech miesiącach czyli pod koniec maja br. do akwa trafili pierwsi mieszkańcy tj. palytoa, zoa czerwone, niebieskie, watermelon, rodactis fluo i 1 niebieski discosomek. Zoa były na maleńkich skałkach, reszta przytwierdzane szpilkami. Nie mam ślimaków krewetek i innych bezkręgowców. Dziś zauważyłem na skale zasuwające przecinki, są przezroczyste i tak jakby przez środek przebiegała ciemna kreska, są może milimetrowe. Co to może być? Nie jestem w stanie dostrzec więcej szczegółów. Robienie zdjęcia nie ma sensu bo ciężko to dostrzec gołym okiem. Zauważyłem co najmniej kilka sztuk i bardzo szybko się poruszają. Proszę o nakierowanie mnie w sprawie identyfikacji.
-
Tylko u mnie ryb nie ma i nie będzie w 30l, więc nie mam czego dokarmiać dlatego się martwię o ślimaki
-
obawiam się, że właśnie mogą sobie nie dać rady w tak małym zbiorniku. Czy znacie jakiś pokarm którym ewentualnie można by było dokarmiać?
-
Jak w temacie, czym dokarmiać ślimaki i czy wogóle dokarmiać gdy się uporają z glonami? Szukałem na googlach, ale nic nie mogłem znaleźć, może słabo szukałem. Dodam, że pytanie kieruję konkretnie pod kostkę Aquaela Nano Reef 30l, która jest mała i nie wiem czy po uporaniu się z glonami zwierzęta znajdą coś dla siebie, a nie chciałbym ich uśmiercać głodowo. Obsada: Tectus fenestratus x2 Nassarius vibex x4
-
nie wazne czym mierzysz. Ważne by bylo to urządzenie skalibrowane i aklimatyzacja zwierzat nie przebiegalana gwaltownie.
-
zasolenie czyli SALINITY (PSU) powinno wynosić 35 promili, co daje gęstość czyli DENSITY 1023,3 lub ciężar włściwy czyli SPECIFIC GRAVITY 1,0264. Teraz zweryfikuj co pokazuje twój spławik powinien gęstość, ale kto wie co za za artysta go robił.
-
czeech obserwuje zawartość → Jak zainstalować Sarcopythona?