Skocz do zawartości

kalwus

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kalwus

  1. Witam.

    Chętnie bym przygarnął pare krzaczków. A masz jeszcze coś więcej np xenie albo copnele, sinularie lub cokolwiek? 

    Jestem po restarcie( po 10 latach morszczyzny)I mam w akwarium pustke.

    Piszesz że możesz dowieżć do Częstochowy, 

    Wojtek z Częstochowy "Karlos"

    tel. 787 433 341

  2. kalwus

    Caulerpa taxifolia

    To jest w miarę do przyjęcia ale p[o tygodniu już nic nie było widać. Wszędzie zielsko. To jest stare akwarium. Walka z ajptasiami mnie wykończyła. Po restarcie wykorzystałem ta samą skałę ...i glonu odrodziły sie same.
  3. kalwus

    Caulerpa taxifolia

    Oj sorki że nie odpowiadałem. Co do pokolca to mam żółtka, ale on tego nie rusza. Co do sugestii nanokaczora . Mój glon jet duży Największe liście dochodziły do 30 cm. Problem w wyrywaniu nie polega na tym że glony sa malutkie ale na tym że nigdy nie wyrwie się w całości. Korzenie są bardzo mocno wrośnięte w skałę. Z najmniejszego nawet kawałka odrasta szybko następne pokolenie glonów. Ryb na razie nie chcę dokupować . Spróbuję z krabem pecnonem. Dzięki za rady. Tak to kiedyś wygladało-
  4. kalwus

    Caulerpa taxifolia

    Czym to cholersrwo zwalczyć?. Akwarium 300l . Obsada to miękkie, błazenki, pokolec, babka, kilka ślimaków. Ogólnie" low tech". ze względu na moją robote. Wyrywam systematycznie ale ostatnio mam coraz mniej na to czasu. Szukam więc jakiegoś naturalnego sprzymierzeńca . Macie jakieś sprawdzone sposoby ?
  5. kalwus

    Debelius

    Witam. Mam problem z tą krewetką. Kupiona była ok roku temu i nic się złego nie działo. Dwie lub trzy wylinki wstecz, zauważyłem że ma coraz mniejsze czułki. Teraz są o połowe krótrze niż kiedyś. Co może być tego przyczyną ?
  6. kalwus

    Wysokie kH

    Ma to sens. SPS pożre węglany i wszystko wróci do normy.
  7. kalwus

    Wysokie kH

    U mnie właśnie jest podobnie jak u kol ibiza. Obsada to miekkie i lps. Zaczałem robić coraz rzadsze podmianki( 10 % co 2-3 tyg) ale jak widać w pierwszym poście zaczęło mi spadać wszystko tylko nie kH. Na soli BT ( używam jej od prawie roku) zawsze miałem kH na poziomie 8-10, dzisiejsze pomiary troche mnie zmartwiły, tym bardziej że zauważyłem bledniecie alg wapiennych. Podejrzewałem test, bo troszke już przeterminowany, ale roztwór buforowy zmierzył prawidłowo (7kH) Problem leży tylko w zbyt wysokim kH. Dolewanie kwasu solnego może mieć różne skutki...spadek pH i cała lawina nieszczęść. Jest jakiś inny sposób na zbicie kH ?
  8. kalwus

    Wysokie kH

    Witam. Jest jakiś sposób na zbicie kH? Teraz mam takie parametry: Ca 380 NO3 0,5 PO4 0 Mg 1200 pH 7,7 kH 12 Testy saliferta Obsada to miękkie i lps, sól BT, niczego nie leje.
  9. kalwus

    Płeć błaznów

    Miałem parkę , ale samiec odpłynął. Kolega ma identyczną sytuacje i pomyśleliśmy czy nie dało by rady połączyć te samiczki. Transformacja samca w samice jest zjawiskiem normalnym i naturalnym w przypadku błaznów, w druga strone na pewno bedzie troche gorzej,
  10. kalwus

    Płeć błaznów

    Czy z dwóch samic może zrobić się parka?
  11. Witam. A ja miałem i mam nadal z nimi problem. Wtedy gdy nazywało się to jeszcze Lukas, wziąłem kredyt i regularnie spłacałem ratki. Po dwóch latach po spłaceniu przysłali mi nakaz spłacenie całego kredytu razem z odsetkami ( wyszła jakaś kosmiczna kwota). Niestety dowody spłat nie zachowały się i teraz mam przepychanki z komornikami sądami itd. Co ciekawe, po tym jak sąd stwierdza że bank nie ma racji w swoich roszczeniach, po odczekaniu roku, znów atakuja mnie w swoim stylu.... a odsetki cały czas rosną. Na sam widok CA albo Lukas, jestem bliski zawału... nie polecam tego banku.
  12. kalwus

    Fluo nie świeci

    Pomoglo napewno fluo. Świecą nawet bez świetlówek, na samym HQI. Po zaniknięciu świecenia wyglądały ja normalne zielone rhodactisy, takie brunatnozielone polipki na fioletowawej tkance. Teraz faktycznie dają po oczach
  13. kalwus

    Fluo nie świeci

    Dolałem fluor od Aquaforest i zaczynają świecić. Zmieniłem też jedną świetlówkę na bardziej niebieską .Aminokwasy lane były wczaśniej od ponad 3 miesięcy AvitaMino M Grotecha, ale jak było widać nic to nie dało. Dzięki chłopaki za pomoc, super widok teraz mam:)
  14. kalwus

    Fluo nie świeci

    OK Dzięki za podpowiedz. Zastosuję się do rady i myślę że to właśnie jest dobry trop
  15. kalwus

    Fluo nie świeci

    Też tak myślę. Wiekszość obsady to właśnie miękkie, mam kilka montipor i pare lpsów. Same podmianki powinny więc wystarczyć żeby miękasom niczego nie brakowało, a jednak nie świecą. Spróbuję jeszcze dodać fluoru , zobaczymy co się stanie
  16. kalwus

    Fluo nie świeci

    Witam. Dostałem ostatnio kilka rhodaktisów . Pięknie świeciły na zielono. Po jakimś czasie, około tygodnia, świecenie zaczęło zanikać . W tej chwili nie świecą wcale. Co może być tego przyczyną? Akwarium jest dojrzałe, woda też raczej wporządku. NO3-2 PO4-0 kH-9,6 Ca-450 Mg-1300 pH-8 Oświetlenie-2x70W HQI, 3 świetlówki 24W. Czasem można zauważyć świecenie pojedyńczych polipów aje bardzo rzadko,i to z reguły jak przespaceruje się po grzybkach jakiś ślimak. Co zrobić żeby znów świeciły ?
  17. W grą wchodzi tylko i wyłącznie pokarm żywy. Bez hodowli planktonu, szanse na odchowanie narybku są zerowe.
  18. kalwus

    sps-y obumieraja od spodu

    I jak tam koraliki? Sytuacja opanowana?
  19. kalwus

    sps-y obumieraja od spodu

    Ja bym jednak mimo wszystko szukał pasożyta w akwarium. Pamiętajmy że wirki prowadzą nocny tryb życia i mandaryny wszystkich nie wytępią. Za taka tezą przemawia też obumieranie pavony, ona raczej nie reaguje tak ostro na rozjechane parametry. Obejrzałem jeszcze raz fotki i stawiałbym właśnie na wirki. Przypomnij sobie od kiedy zaczęły bieleć i czy wtedy nie dokupiłeś jakiegoś nowego życia.
  20. kalwus

    sps-y obumieraja od spodu

    Witam. Sprawdz też czy przypadkiem nie przywlokłeś do akwarium wirków.
  21. kalwus

    Spadek mocy diód Cree

    Tego nie byłbym taki pewien. Gdyby tak było faktycznie , to po co wymieniać świetlówki co pare miesięcy ?
  22. kalwus

    Spadek mocy diód Cree

    Tego nikt nie pisze bo niema się czym przecierz chwalić. A informacje na ten temat (tzn technik otrzymywania widma o barwiej białej ze złącza p-n ) są dostępne na każdym wykładzie z fizyki . Wystarczy zresztą przeczytać choćby szczątkowe infa z netu http://www.lediko.co...miterow_LED/59/ W diodach CREE też jest używany luminofor, żólty . Nie mam żadnych informacji co do jego trwałości, ale jak by nie patrzeć, świecenie luminoforu to nie to samo co świecenie kwantów między powłokami elektronowymi, kiedyś się wypali W sumie to nie ma się co nad tym głębiej zastanawiać, i tak ledy wychodzą najkorzystniej ekonomicznie w porównaniu z innymi żródłami światła. Idealnym rozwiązaniem było by wykorzystanie diod RGB,ale ich cena powalana kolana...
  23. kalwus

    Spadek mocy diód Cree

    Z tą trwaloscią led to nie jest do konca tak, jak sie powszechnie mysli. Owszem są trwałe ale ledy monohromatyczne,tzn świesące określoną długością fali. W ledach białych świeci tak naprawdę luminofor, pobudzany diodą niebieską lub UV. Luminofor niestety traci swoje właściwości dość szybko ( podobnie jak w świetlówkach). Innymi słowy,trwałośćbiałych led jest porównywalna ze świetlówkami ( chodzi głównie o stabilność w czasie widma). Nie piszę tego żeby kogoś zniechęcić do led ale po to żeby zdawć sobie sprawę jak to działa.
  24. kalwus

    Amphiprion ocellaris

    No wiesz, nie znam się na tym, Ale skoro da się wykarmić pływikami, narybek prętnika, borelli, neonów itp najdrobniejszy narybek, to czemu nie spróbować z nemo ?
  25. kalwus

    Amphiprion ocellaris

    A próbował ktoś wykarmić narybek pływikami słodkowodnych widłonogów typu cyklop? Sprawdzałem kidyś żywotność cyklopa w słonej wodzie i całkiem dobrze sobie radził. Może więc to jest właściwa droga do odchowu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.