Skocz do zawartości

adrian1281

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    81
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez adrian1281


  1. 2 błazenki to i tak sporo te rybki dorastają do stosunkowo dużych rozmiarów, ja bym proponował garbika i za jakiś czas jak parametry pozwolą ewentualnie jakąś babkę symbiotyczną ale to i tak za dużo. Raczej nie poszalejesz, to jest malutkie szkiełko jak dasz za dużo ryb akwa tego nie udźwignie i będą kłopoty 


  2. 11 godzin temu, ensso napisał:

    Dzieki za podpowiedzi Panowie. Przez chwile przemyślalem Twój pomysł Adrian, ale odpuszczę takie zaawansowane rozwiązania ;) postawie na prostotę od Volf ;) przy tych cenach to rzeczywiscie kupię wtyczki i poprzerabiam ;)

    Ktoś podpowie czy uciecie wtyczki i skrecenie np 2 czy 3 kabli pod zasilanie od wtyczek 2pin da radę? W ten sposób obsłużyć kilka wiatraków z jednego zasilacza by można.

     

    Ten zasilacz nie da rady 5 wentylatorom daje on prąd 100mA, każdy wentylator pobiera 0,13A = 130mA więc jest on przeciążony nawed dla pojedynczego wentylatora jeżeli podłączysz 5szt, zasilacz się spali. Potrzebujesz zasilacza 5*130mA = 650mA to prąd  minimalny.  Ten który podałeś w pierwszym poście spokojnie sobie poradzi ale pozbawi cię możliwości regulacji, a moje rozwiązanie nie jest skomplikowane przetwornice bardzo prosto podłączyć. Wstawiłem schematy  jak to zrobić dla przetwornicy i bez używasz tylko czarnego i czerwonego żółty jest do  mierzenia prędkości obrotów wentylatora a ostatni do sterowania obrotami poprzez PWM, możesz je odciąć.

    zasilacz.jpg

    zasilacz2.jpg


  3. zasilacz który podałeś w pierwszym poście będzie ok. Jezeli nie zależy ci na regulacji obrotów podpinasz po prostu czerwony i czarny do zasilacza jak się nie kręci to odwrotnie i już. Jeżeli chciał byś regulacjię obrotów zastosuj taką przetwornicę  http://allegro.pl/przetwornica-dc-step-up-xl6009-za-lm2577-sx1308-i5603537395.html, będziesz mugł ustalić prędkość obrotową wentylatora. Jęzeli będziesz chciał to zmajstrować taką regulację  daj znać wszystko wyjaśnię 

    3 godziny temu, Tigr123 napisał:

    ten zasilacz się nie nadaję, jest do power led więc jest stało prądowy, ytrzymuje stały prąd na 300mA poprzez zmianę napięcia, do wentylatorów potrzebyny jest stałonapięciowy  


  4. Witaj

    Ja na twoim miejscu zaczoł bym od redukcji PO4, z tego co się orientuje to lanie octu, wódki itp nie pomoże na PO4 skoro masz niewykrywalne NO3. Ja bym na twoim miejscu władował absorber, używam  PhosPhate minus i działa tylko musi być w jakimś liltrze przepływowym bo musi cały czas się ruszać. Jak ustabilizujesz parametry wtedy można walczyć z plagami. 

    powodzenia 


  5. Nie do końca zasada działania jest identyczna filtr przepływowy ma zasilanie z dołu i pompa wpycha do niego wodę dzięki czemu nie osadza się na dnie syf w kubełku pompa jest na górze zasysa wodę z kubła i nie da rady zassać osadu z dna filtra. Możesz zastosować kubeł tylko musisz go dość często czyścic daj jakiś prefiltr na wloty który pewnie będzie trzeba wymieniać max raz na 2 dni i otworzenie kubełka raz w tygodniu przy podmianie i powinno działać


  6. A co wiecej potrzebujesz? Przy doborze zasilacza kieruj sie ta tabliczka ktora wiekszosc ci powie.

    Z tego co widzę to jest tabliczka na lampie podane na niej informacje dotyczą napięcia zasilania i poboru prądu z gniazdka. żeby dobrać odpowiednie zasilacze musisz mieć informację o diodach podejrzewam że zasilacze są zintegrowane z driverami więc potrzebujesz informacji na temat połączenia diod, i prądzie zasilania, dla diod 1W jest to ok 300mA-350mA, dla diod 3W 700mA. Mając informacje jak są połączone diody i ile ich jest na każdym kanale możesz wywnioskować jakie masz diody. Jeżeli są połączone szeregowo wtedy zasilacz stało-prądowy o danym prądzie dla odpowiedniej liczby diod. Jeżeli połączenia są także równoległe wtedy sprawa trochę się komplikuje. Spradz jaki masz połączenia diod, podaj ile sztuk ich jest na każdym kanale i jaka jest moc lampy na kanale wtedy spróbuje coś dobrać bez tych informacji to wróżenie z fusów.

    jeżeli podepniesz niewłaściwy zasilacz prawdopodobnie spalisz lampę


  7. Sump 25l nie ma najmniejszego sensu przy pojemności akwarium jaką masz, będziesz mógł mieć ok 10cm wody wiec bardzo mało.

    Moim zdaniem potrzebujesz sump minimum 45l, pudełka się nie bój zaniki prądu nie mają na niego żadnego wpływu mam takie pudełko rok i nigdy się nie zapowietrzyło. Moim zdaniem powinieneś lać bakterię i pożywkę, czekać i obserwować. I na pewno nie kombinował bym z przekładaniem skały i rozwalaniem wszystkiego, jak już to pudełko.


  8. Właśnie że się rozleciała na 3 części co powoduje że nie daje odpowiedniego ciśnienia na wyjściu.

    Pytanie czy może być zrobiona ośka z :

    elektroda do spawania przycięta na wymiar, podkładki metalowe aby wyrównać wysokość wirnika, bo przy okazji wirnik się troszkę przytarł ?

    Jeżeli mówisz o zwykłej elektrodzie otulinowej to zdecydowanie nie. Spróbuj poszukać na pręta ze stali nierdzewnej, o odpowiedniej grubości.


  9. Witam mam problem z testem Seiferta na PO4.

    Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z testami wykonałem test według instrukcji, próbka nie zabarwiła się. Postanowiłem więc sprawdzić kranówkę i tu moje zaskoczenie również żadnej reakcji. Żeby sprawdzić czy w ogóle test się zabarwia w 10ml wody rozpuściłem 1g soli kh2po4 która również nie zabarwiła próbki.

    Jak sądzicie czy jest sens reklamować ten test u sprzedawcy?


  10. znalazlem cos takiego http://aqua-light.pl...ecznik-13w.html czhyba zamowie na probe - jak myslicie bedzie dzialac?

    To zależy ile bolców wychodzi ze świetlówki jeżeli 4 to może i będzie działać ale potrzebował byś startera. Poza tym jest to statecznik magnetyczny czyli świetlówka będzie migać podczas zapalania, skróci się jej żywotność i będzie występował efekt stroboskopowy czyli migotania. Ja bym tego rodzaju statecznika nie użył. polecam użyć z takiej żarówki dużo lepszy efekt niż ten magnetyczny

    http://allegro.pl/zarowka-energooszczedna-15w-75w-15w-ciepla-biel-i5423585297.html

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.