Silver138
Klubowicz-
Liczba zawartości
12 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Koszalin
Ostatnie wizyty
107 wyświetleń profilu
-
Brudną wodę mam podłaczona przez zawór blokujący do dolnopłuka !Po napełnieniu odcina.Druga rurka przez trójnik idzie do zbiornika na scianie który zasila umywalkę opadowo ,w łazience i problemu ni ma .
-
Opiszę jak to robię ja ,odnośniie pierwszego uruchomienia wkładów.Najpierw przy wyjetych wszystkich wkładach montuje zestaw do dezynfekcji i odkażania instalacji.podaje środek do dezynfekcji srodezyn.Pozniej po wyplukaniu montuje filtry bez filtra ostatniego za węglowym w moim przypadku jest to filtr 1 mikron.Dałem taki "ciasny" żeby chronić jak najdłużej membranne.Moja pracuje już 6 lat !! i nie ma dość.Po przepuszczeniu paru litrów wody ,około 100,montuje ostatni 1 mikron , i zakładam membranne ,pózniej filtry liniowe i na koncu lampę UVC16W ,zbiornik ,pózniej do wylewki i koniec. Z licznikiem mieliście racje ,hehehe membrana daje rade sprawdzałem .Mój nie dyga. Pozdrawiam.
-
Robert jestes??
-
Kupuje w tym sklepie ,sory za spam http://www.woda.com.pl/
-
Musze Ciebie zmartwić ,filtry kupuję w necie u nas w Koszałkowie nie ma sklepu z tymi rzeczami.Na moim poscie z miniaturami jest asres sklepu w którym kupuje ,jest tam wszystko.
-
Radiesteta kliknij na umieszczone przeze mnie miniatury !.Wyżej.
-
Zadziwiasz mnie jaki ty masz licznik ???.Mój licznik łapie nawet małe zużycie ,wymieniamy regularnie ,wspólnota pilnuje sumiennie tych rzeczy.
-
Zestaw wkladówwystarcza na około 6 mc ,dużo zależy od jakości wody , W moim zestawie pracują srednio 8 mc .w Koszalinie mamy wodę super.Ciekawostka !! mój pies woli pić wodę po osmozie niż wode z kranu. Mam oczywiscie zamontowane ,mineralizator,liniowy węglowy,i filtr ceramiczny IR.
-
Jeśli nie wiesz jaki filtr jest jaki ,zakup nowe !.Koszt to około 33zl. komplet,polipropylenowe sa ciut drozsze ale "bezpieczniejsze" nie uwalniaja sie drobiny sznurka.polecam kolegom stosowanie ceramicznego filtra wielokrotnego użytku koszt to około 37 zł,wystarczy raz na 3 mc przemyć wodą.Gradacja najczęściej 3 mikrony.Za jakiś czas zamieszczę swój zestaw ,teraz przeżywam remont i co innego na głowie.Na zdjęciu HD wszystko dokładnie opiszę ,bądzcie cierpliwi. Pozdrawoiam.
-
Witam ponownie. Chciałem odpowiedzieć koledze który rozmawiał ze mną na Skype,a jednocześnie wszystkim zainteresowanym. Pisząc o ciśnieniu w zbiorniku ,miałem na mysli cisnienie powietrza jakie jest po stronie membranny ,od wentyla. producenci podają je od 5 do 7 psi .Wielu producedntów pisze żeby nie spuszczać powietrza ze zbiornika wody .Niestety jest to konieczne w przypadku odkażania instalacji.Czynność taką wykonuje raz w roku,środkiem ,,srodezyn " ,dostepnym w handlu.Przy spuszczaniu powietrza ze zbiornika należy pamiętac żeby obrócić go wentylem do góry w celu uiknięcia wycieku płynu uszczelniającego /biały kolor/ w razie braku takowego polecam dostepny w handlu specyfik do uszczelniania dętek rowerowych w butli koszt okolo 12 zl. pozwole sobie napisać jeszcze jedno moje doświadczenie ,dzieki któremu można uniknąć męczącego płukania filtrów. Przy pierwszym montażu prefiltrów nie zakładajmy ostatniego wkładu za weglowym !!.Zostawcie puche pustą .Przepłukać filtr weglowy parę minut ,a nastepnie założyc wkład za nim.Pozwola to uniknąc zabrudzenia węglem aktywowanym bardzo dokładnego wklładu / u mnnie 1 mikron/. W razie pytan jestem do dyspozycji. pozdrawiam.
-
Witam nie jestem akwarystą ,chociaż byłem całe lata.Wszedlem tu ze wzgledu na RO.Odpowiedz dla kolegi odnośnie podłaczenia.Podaje schematy podłaczenia.To powinno sie przydac. Mam RO9 membrane 6 rok..Zestaw zmontowałem sam na podstawie materiałów z sieci.Składa sie z 5 prefiltrów w kolejności ,podaje w mikronach 20 mkr,10mkr,5mkr,CA weglowy,1mikro.za tym membrana i dalej standardowo ,na koncu mineraizator i filtr dynamizujący.Osmozy używan wyłacznie do celów gospodarczo- konsumpcyjnych. Za mambrana wstawiłem manometr ,który daje mi podglą stanu i warunków pracy mambrany.Normalne ciśnienie pracy membrany podczas pompowania do zbiornika ,przy cisnieniu sieci około 4-5 at. wynosi około 2at . Przy dopelnianiu zbiornika zawór czterodrożny wyłącza pobór przy około 3 at ,ciśnienie w zbiorniku od strony przepony to wg instrukcji około 0,5 at .U mnie mam około 0,7 at.Prefiltry wymieniam regularnie po około 6 miesiącach,uzywam tanszych sznurkowych ,przez co koszt jest niższy.Po 6 latach nie zauważyłem znamion zużycia membrany czy też spadku ciśnienia.Zestaw podłączony do baterii umywalkowej przez dostepny adaptor 1" na 1/4 cala wężyk 6,1 mm.Do takiego podłączenia trzeba dokupić przedłużki dystansowe 10 mm x 2 szt chrom ,koszt z uszczelkami około 10 zł.Odnośnie wody zrzutowej.Zrzuty odprowadzam do 3 wiaderek połączonych wężykiem szeregowo,używam tej wody do podlewania kwiatów ,mycia naczyń w kuchni, nieraz spłukania muszli.Wiaderka pojemnosci około 8 ltr.Dlaczego to pisze ,dlatego że czytam że ludzie prawie zawsze wodę ze zrzutu dają do kanalizy ,przeciez to jest nasza wcale nie mała kasa!!.Wiaderka 8ltr pozwalają bez problemu zagospodarowac takie ilości na bieżąco. Nie wiem czy mój komentaż przydał się na coś ,jeśli tak to się cieszę. W razie jakichkolwiek pytan pisać na pocztę lub Skype Silver 30071. Pozdrawiam.