Skocz do zawartości

exo_92

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez exo_92


  1. Zastanawiam się czy problem z glonami może mieć bezpośredni związek z niskim ph? Co prawda nie posiadam dokładnego sprzętu do pomiaru a testy saliferta niezależnie od pory dnia pokazują 7,7.

    Odpieniacz pobiera świeże powietrze z dworu jednak nie wpłynęło to na ph.


  2. Do tej pory stosowałem zeobak + vsv no ale jak widać z marnym rezultatem. Posłucham kolegi marine i spróbuje probiotyki a konkretnie Pro Bio S tylko pytanie czy pozostać cały czas przy takiej samej dawce vsv? W tej chwili daje 3,5ml na ok 300l


  3. Znam to z mojego poprzedniego zbiornika to samo,napisze co bym ja zrobil i banka za miesiac oki

    1 sol zmien na inna

    2 wyjmi skale do miski z solanka z podmianki wyczyscic szczoteczka

    3 kilka kilo wywalil bym za duzo jak dla mnie chyba ze chodowle sakaly prowadzisz zamiast korali

    4 przejdz na probiotyke najszybciej to uporzadkujesz

    5 podaj po wszystkim wegiel

    6 zadbaj o dobre obmywanie skaly

    7 nie wkladaj wszystkich tych zwierzat co zielskiem sie karmia bo zaraz beda glodne

    8 podmiana co tydzien 10% sol ja bym AF zapodal

    9 zadnych dodatkow oprocz soli przez dwa miesiace

    10 jeszcze przy wyjeciu skaly zobacz czy nie smierdzi

    Napisz jeszcze co ty masz w tym sumpie

    Wszystko jasne:-) tylko mógłbyś bardziej rozwinąć myśl "przejdź na probiotyke".

    Skała nie smierdzi a nawet pachnie wspomnieniami z Egiptu ;-). W sumpie jest odpieniacz, węgiel w worku i pompa obiegowa.


  4. Jakie masz zasolenie? I czym mierzysz?

    Zasolenie 1026 mierzone refraktometrem

    Odradzam szczotkę drucianą, bo drobiny metali mogą pozostać na skale i uwolnić się do wody. W najlepszym wypadku dodasz do wody żelazo, które jest świetnym nawozem dla glonów zielonych, a w najgorszym inne metale ciężkie, toksyczne dla całego akwarium.

    Podążając też tym tropem warto jest przeszukać akwarium, czy gdzieś nie utlenia się właśnie żelazo do akwarium, jakieś metalowe elementy, sprężynki, suwaki (przy workach filtracyjnych), druciki (nawet te izolowane, jak do wiązania kabli) itp. Czasami metalami obciążona jest właśnie skała lub żwir. Może warto spróbować węgla aktywowanego dobrej jakości.

    Wszystko sprawdziłem, woda nigdzie nie ma kontaktu z metalem no i węgiel cały czas jest w sumpie.


  5. Dolcie mam cały czas tylko odnoszę wrażenie że ona tylko skraca przygryzając te glony ,a trzeba zawodnika który oderwie od skały

    :)

    Yendruu twoja teoria jest jak najbardziej możliwa tym bardziej że glony wystepują praktycznie na samej skale i w 80% tej która była martwa :(.


  6. Słuchaj mojej rady - percnon to zeżre. Jak moje akwa dojzewalo to mialem to plus jeszcze nitki zielone wmixowane w to, wpuscilem 3 percnony i po tygodniu byl spokoj. Krab pajakowy, moze nie taki ladny ale zjada wszysko, czerwone mechy tez. Nie ma muszli, jest plaski, wiec wszędzie wlezie. nie tak ciezko kupic

    Inna opcja to przy podmianie wody skalka do wiadra i szczota ryzowa albo druciana, bo to ustrojstwo mocno sie przyczepia do skaly

    Właśnie myślałem o wzmocnieniu brygady odpowiedzialnej za zjadanie glonów ztym że myślałem o dokupienia mitraxow, no ale chyba po części posłucham twojej rady i dodam percona.


  7. Podmiany robiłem co twa tygodnie ok 10% teraz nie robiłem przez ok miesiąca ponieważ chce trochę wyjalowic wodę bo przy dnie zbiornika pojawia się twardy zielony nalot co też może świadczyć o "bogatej wodzie".Boję się tylko że rzeczywiście źródłem problemu może byś skała.


  8. A więc... To może być dojrzewanie? Martwi mnie jeszcze bardzo wolny wzrost glonów wapiennych, co prawda pojawiły się na szybach ale nie są w kolorze fioletowym czy różowym tylko ciemno zielonym i szarym.


  9. A więc tak, system wystartował tak jak pisałem czyli na początku marca 2014r.Zbiornik ma 65cmx65cmx55cm co daje niecałe 240l+80l sump,nad zbiornikiem lampa led 120w "chinol" 55x3w ;-) ustawiona na blue 100% white 30%.W sumpie Ap600, powrót NJ2300.Zbiornik wystartował praktycznie na martwej skale 18kg+5kg żywej skale.Zbiornik wystartowałem na bogatej soli Red Sea Pro co teraz wiem że prawdopodobnie miało największy wpływ na obecny stan.W tej chwili jestem na etapie przechodzenia na ubogą sól IO, do zbiornika dodaję tylko zeobak dwa razy w tygodniu + vsv 4ml na dobę.Obsada znikoma, 2 blazny,3 krewetki,1 mitrax,dolobella,5 turbo, trochę zoa no i xenie której nic nie przeszkadza w wzroście :-).


  10. Witam

    proszę o identyfikacje tego cholerstwa ,w dotyku jak i wizualnie bardzo przypomina mech. Glon prześladuje mnie praktycznie od zakończenia dojrzewania z tym że jak patrzę na baniak to wygląda jak by dojrzewanie cały czas trwało ,glon "mech" rośnie tylko tam gdzie świeci światło ,dolobelka ,mitrax,turbo bardzo nie chcą się zainteresować jedzeniem tego dziadostwa.

    Parametry wody raczej są ok :

    NO3-2

    PO4-0

    CA-410

    Mg-1280

    KH-10,5

    post-19871-0-43299700-1425646132_thumb.jpg


  11. Część

    Mam dość ciekawy problem ,otóż wydaje mi się ze glony które opanowały każde oświetlone miejsce w

    baniaku kompletnie nie smakują mojej ekipie sprzatajacej (3 turbo ,karb matrax ,salarias) parametry wody są super NO3 i PO4 niewykrywalne może to jakieś nietypowe glony ;-)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.