Skocz do zawartości

Seate

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Seate

  1. Seate

    Małe rybki pływające w toni.

    Niejeden z nas 125x55x60 czyli 412l, wystarczy czytać sygnaturę
  2. Teraz dopiero trafiłem na ten temat, akwarium ładne, ale: a stratę wody uzupełniam świeżą solanką Chodzi o wodę, która wyparowała? Od kiedy uzupełnia się to solanką, przecież zwiększasz przez to zasolenie.
  3. Hmm... może i racja. W sumie akwarium jakoś bardzo długie nie będzie (jak już pisałem wcześniej), więc te ok. 30cm długości będzie wystarczające na kilka przegród z absorberami, odpieniaczem, grzałką, filtrem (a raczej pompą) i skałą. PS. Zna ktoś jakieś ciekawe linki DOKŁADNIE wyjaśniające zasadę działania odpieniacza i absorberów. Oczywiście już czytałem o tym, ale wiadomo, zawsze jakieś artykuły perełki się znajdą. Pozdrawiam.
  4. No proszę Cię, teraz Ty kombinujesz. Widziałeś kiedyś panel za akwa? Jak dla mnie zawsze jest to dodatkowa ścianka WEWNĄTRZ. Jak znasz jakieś akwarium, które ma dobudowane 4 ściany tylko po to, żeby panel był na zewnątrz, czekam na linki i zwracam honor. Pozdrawiam.
  5. Chodzi mi o objętość jaką zajmować będą te panele. Dla np. graniastosłupa trójkątnego o wysokości (tej w trójkącie w podstawie) 5, długości krawędzi 8 i wysokości (całego graniastosłupa) np. 20. Pp = 1/2 * 5 * 8 = 20 V = 120* 20 = 400 cm3 A dla panelu na całej szybie (długość akwarium np. 40cm): V = a*b*c V= 20* 5(przyjmujemy taką samą szerokość)*40 = 4000cm3 No proszę Cię. Oczywiście graniastosłup trójkątny jednak o takiej podstawie byłby za mały, ale tak czy tak nie zabrałby aż tyle. Teraz rozumiesz jaka kolosalna różnica wychodzi? Oczywiście korzystałem z przykładowych liczb wziętych z kapelusza. Nastepna korzysc to zwiekszenie ilosci wody w obiegu,co w przypadku tak malego litrazu moze stanowic nawet 20% ilosci wody w glownym baniaczku. Nie wiem jak to liczyłeś, ale wody w obiegu będzie zawsze tyle samo, nie ważne czy wydzielę trójkąt, koło czy prostokąt, bo wymiary akwarium (np. 20x20x20) zawsze pozostają takie same
  6. Dzisiaj bogatszy o nowe doświadczenia (niestety tylko teoretyczne) siadam do dalszego planowania. Po obejrzeniu chyba wszystkich baniaków do 60l i kilku większych, oraz tych ogromnych wyciągnąłem pierwsze wnioski: 1. Nie pójdę w ślady Kawy i jego akwarium. Jak dla mnie takie akwarium bez żadnej filtracji nie ma sensu. Tak, nie znam się na morszczakach do tego stopnia, żeby się wypowiadać, a jego akwarium jest imponujące, ale to jednak nie to. 2. Na pewno nie będzie kaskady. Musiałaby być olbrzymia, żebym zmieścił tam wszystkie wkłady, które bym chciał, nie mówiąc o odpieniaczu. 3. Sump? Nie, za małe akwarium. A więc padło na dodatkowy panel. Wszystkie akwaria jakie oglądałem z panelami to po prostu wstawiona dodatkowa ścianka x cm przed tylną szybą. Bee. Mnie takie coś w ogóle nie satysfakcjonuje. Gdybym zrobił takie coś zająłbym zbyt dużo miejsca (którego i tak będzie mało), a i tak bym go nie wykorzystał. Powstanie więc dodatkowy panel, jednak trójkątny. Coś takiego jak w akwarium Amnora (250l Oceanarium).W jego przypadku był to oczywiście wlew sumpa. Mam nadzieję, że nie będzie miał mi za złe, że wykorzystałem tutaj jego zdjęcie. Na jednej ze ścian znajdowała się będzie pompa wytłaczająca wodę z grodzi, na drugiej grzałka, a gdzieś w środku odpieniacz DIY ze strzykawek. Co myślicie? Kombinuję dobrze czy jak koń pod górkę?
  7. Tester W takim małym szkiełku ryby? Toż to bestialstwo. Myślałem raczej o jakimś krabie/krewetce. Przyznam, że głównie w morszczyźnie jaram się koralowcami, na ryby nie mam miejsca/pieniędzy Poza tym jak będę chciał popatrzeć na ryby to mam jeszcze słodkowodne w domu. adams888 Dzięki za linka. Albo nie umiem szukać w wyszukiwarce, albo ona zwariowała i nie wyszukała tego wątku. Nic, zabieram się za czytanie i naukę. start planuję nie wcześniej jak po nowym roku.
  8. Dzięki za pomoc. Zainteresuję się zoanthusami. Poszukaj na forum pikorafki zoa+LPS Kawy Nic takiego nie znalazłem ;/
  9. Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. winch Parowanie będzie prawdopodobnie w 100% uzupełniane przez jakąś aparaturę do automatycznej dolewki, nie będzie problemów. 1. lepsze szersze niż wyższe(łatwiej doświetlić dno, i lepsza wymiana powietrza) Niby tak, ale ładniejsze układy skalne jednak wychodzą przy akwariach wyższych. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie przeglądając gotowe zestawy. 3. na początek i tak akwarium musi dojrzeć i popracować z samą skałą, ale proponuję u kolegów forumowiczów zaopatrzyć się w xenie, capnelle, sinularie i jakieś discosomy. O dojrzewaniu wiem, jestem cierpliwym człowiekiem, będzie leżeć dopóki się wszystko nie ustabilizuje. Dzięki też za konkretne nazwy. Świrek Od kilku dni przeszukuję to forum, ale zawsze lepiej dostać odpowiedzi dostosowane do swoich warunków i pytań. Jeśli kaskada nie wytworzy wystarczającego ruchu wody - bez problemu, mam w zapasie kilka starych filtrów 150l/h - 600l/h. Okej, akwarium może być jednak troszkę większe, z racji położenia raczej bardziej w górę niż na boki. Wszyscy w rodzinie trują mnie o 'Nemo' tj. błazenka, więc zapytam. Jakie minimalne akwarium byłoby dla niego dobrym domem? + błazenek wymaga chyba koralowca jako mieszkanie, więc jakiego? (choć różne teorie czytałem) Pozdrawiam.
  10. Witajcie. Jestem nowy na tym forum i od ponad roku marzy mi się morskie akwarium. Dodam też, że od kilku lat zajmuję się akwarystyką słodkowodną i jestem posiadaczem dwóch akwariów, 250 i 54l, mniejsza. Akwarium nie będzie duże. Kilkanaście l, maksymalnie 20, taka ozdoba biurkowa. Doskonale wiem (choćby z autopsji), że w większym łatwiej utrzymać parametry itd itp, ale jest to moje pierwsze podejście do morszczyzny, więc nie chcę wydawać kolosalnych pieniędzy na coś co może w zupełności nie wypalić. Akwarium będzie klejone przeze mnie osobiście (taki mały baniak to pikuś, pan pikuś). 1. Akwarium powinno być raczej wyższe niż szersze, prawda? 2. Akwarium będzie filtrowane przez jakąś kaskadę a) co wpakować do jej wnętrza? rozumiem, że kaskada wystarczająco 'rozrusza' wodę, prawda? 3.Życie, tak, ważna kwestia. Na początek to co wylezie ze skały +? No właśnie + co? Jakie koralowce (dla totalnego amatora) możecie polecić? No i żeby rosły do kilku cm, jakoś jeden koralowiec na całe akwarium mnie nie satysfakcjonuje. 4. Życie 'chodzące' - w umie tu pytanie czy 'coś' się zmieści? 5. co jeszcze powinienem zakupić (na pewno testy, na co obowiązkowo?) Pewnie o masie pytań jeszcze zapomniałem, ale w razie coś, jeszcze dopiszę Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.