Skocz do zawartości

Magdalenamarika

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Magdalenamarika


  1. To wiem ale na razie jak widac akwarium jeszcze można śmiało stwierdzic nie do konca dojrzale a z tego co można znaleźć na forach jest to normalna sytuacja na tym etapie. Nie będę wymieniać teraz gdzie dokladnie to jest opisane.

    To wiem ale na razie jak widac akwarium jeszcze można śmiało stwierdzic nie do konca dojrzale a z tego co można znaleźć na forach jest to normalna sytuacja na tym etapie. Nie będę wymieniać teraz gdzie dokladnie to jest opisane.

    to oczywiście do tomi1140

    Stani a jakie powinno być według ciebie zasolenie przy tych parametrach. Teststami saliferta i jbl(ph)

    A zasolenie obecnie splawikiem bo niestety

    Lepszy ulegl awarii


  2. Witam wszystkich i od razu przejdę do sedna,chodzi o glony wapienne - mianowicie czy ktos jest w stanie określić jakie jest tępo wzrostu np tych fioletowych. Pytam bo u nas pojawiło się kilka punktów właśnie tych glonów ale jakos nie bardzo widac żeby rozrastały sie. W kilku akwariach które byla okazja zobaczyć są ich spore ilości na skalach nawet na szybach i osprzęcie co jest nieco w prawdzie uciążliwe. Pytam dla tego bo nie wiem czy z akwarium cos nie tak.

    Aha akwarium ma juz ponad 3mce jest troche miękkich

    Pojemność ~100

    Ph-8 (7,8)

    Kh-13

    Mg-1460-1480

    Ca- 460

    Zasolenie 1,022

    Aha zrobila mi się troche mleczna woda ale prawdopodobnie zakwit bakteryjny przez zruszanie podłoża bo azotany i fosforany jeszcze ponad normę.


  3. Witam wszystkich wiem ze ten temat byl juz poruszany setki razy ale jeszcze cos dopiszę. Mamy akwarium od kilku miesięcy i ogólnie z aiptasia byl spokój. Ale ostatnio zaczęliśmy prawdziwą wojnę z tym paskudztwem niestety narazie przegrywamy. Wrzątek,sok z cytryny,roztwór Cacl2 i SODY ORAZ STĘŻONA SOLANKA powodują jedynie pojedyncze ofiary i to łatwo dostępne ale z każdą. Pokonana pojawia sie kilka nowych jak to ma miejsce przy wyrzucaniu przetrwalnikow. Została Nam obecnie proba krewetkowa


  4. Witamy wszystkich mamy maly dylemat odnośnie cyrkulacji w naszym zbiorniku. Tzn sprawa wygląda tak. Akwarium. Ma juz ponad miesiąc i do tej pory. Wszystkie pompy chodziły na pelna moc.z poczatku robiły troche zadymy ale z czasem wszystko sie ułożyło. Jesli chodzi o szczegóły to akwarium 80x35x40 pompy jvp-101 albo 100 w każdym razie 3000l/h i obiegowa nie pamiętam firmy ale deklarowana max wydajność to 800l/h na forach ciągle można bylo czytać ze minimalny obieg to dziesięciokrotność pojemności ale prawdę mówiąc jak wsadziliśmy kilka miękkich korali do akwarium(tutaj pewnie pojawia sie glosy oburzenia ze za wczas ale to inny temat). Ale chodzi o to że prąd wody jest tak silny ze koralowce cały czas przygina do skał i ruch wody jest w jednym kierunku mimo iż pompy sa ustawione wylotami po przekątnej i w kierunku kolizyjnym. Pytanie mamy takie czy zmniejszyć przepływ czy to nic nie szkodzi bo dołożenie kolejnej w kolejnym rogu aby zmienić jeszcze kierunek to była by przesada.


  5. Witam wszystkich mam pytanie odnośnie odpieniacza, ze względu na to że znajomi chcą założyć nanoakwarium okolo 90 litrów, ale ze mają Problem z miejscem i chcieli by maksymalnie zredukowac ilość rurek kabli itp.oraz uniknąć korzystania z sumpa zastanawiali sie nad odpieniaczem zawieszanym na ścianie akwarium dlatego chciałabym prosic was o rade jaki można by zastosować. My mamy odpieniacz w sumpie wiec niema problemu. Ja znalazłam odpieniacz Psk-75h ale z tego co widziałam to głównie można go kupić w stanach a to troche im sie nie opłaca. Macie moze jakies inne rozwiązanie myślałam o panelu ale woleli by sam odpieniacz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.