Skocz do zawartości

bax2001

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez bax2001


  1. ja choć jestem laikiem podobnie jak Ty - to kolego "Demo" jaki to zasilacz?, oprócz tego że od laptopa/ wrzuć tabliczkę znamionową bo mam wrażenie :

    - ze podajesz chyba za duże napięcie

    Jak ja próbowałem podłączyć swój zasilacz od laptopa który podaje 19V (4,2A) to też nic się nie zadziało, ale jak podłączyłem zasilacz 12V (2,5) oczywiście pod nowy driver to ruszyło. Poprzedni driver wylądował do kosza bo nie zareagował pod podłączenie pod ten drugi zasilacz. Stąd moje przypuszczenie, ewentualnie pomyliłeś bieguny ale to już raczej chyba nie wchodzi w grę :).

    powodzenia

    pozdrawiam

    dlatego takim laikom jak ja proponuje skorzystać z takiego wsparcia:

    http://mn-tech.pl/arduino-projekty-belek-led.html

    wszystko jasne i proste i nie trzeba kombinować tylko zamawiać i składać co zresztą już czynię - lepiej otwierać niż wyważac otwarte już drzwi :)

    pozdrawiam


  2. Kolego Michale

    proszę bardzo może komuś innemu również przyda się moje doświadczenie z wykonaniem korony więc podam jak liczyłem wymiary i na co trzeba uważać podczas jej składania do kupy.

    Moje akwarium to 80cm x 35cm.

    Ogranicznikiem jest to że składając zamówienie tutaj spotkałem się z pierwszym warunkiem nie zależnym ode mnie : czyli minimalna długość lub szerokość formatki to 50mm

    http://plyty.fabertec.pl/PCV-spienione-light-kolor-bialy

    1. Dlatego najpierw przystąpiłem do wyliczenia formatek które będą opierać się na krawędzi akwarium i stanowić będą wewnętrzny pierścień korony

    czyli w moi przypadku:

    -2 formatki o długości 780mm i wysokości 50mm

    -2 formatki o długości 350mm i wysokości 50mm

    oraz 2 formatki na podpórki do lamp o długości 350mm i wysokości 50mm

    UWAGA: w długich formatkach na wysokości 2cm od dolnej krawędzi na obu końcach dokonałem wycięć o wymiarze 50mm x 10mm na poziome podpórki do lamp -czyli te dwie dodatkowe formatki 350mm x 50mm

    2. Pierścień zewnętrzny korony

    czyli w moi przypadku:

    - 1 formatka o długości 820mm i wysokości 100mm (czoło Korony by nie widać było łączeń)

    - 2 formatki o długości 360mm i wysokości 100mm (boki korony)

    - 1 formatka o długości 800 mm i wysokości 100mm (tył korony)

    Kolejność sklejania oczywiście jest dowolna . ja najpierw skleiłem pierścień wewnętrzny oraz wkleiłem poprzeczne wzmocnienia. Poprzeczne wzmocnienia oczywiście później są doklejone całym bokiem do zewnętrznego pierścienia korony.

    Następnie na elementach zewnętrznych korony od strony wewnętrznej wrysowałem sobie linie na wysokości 2,5 cm od przyjętych dolnych krawędzi by korona schodziła od czoła 2,5 cm od krawędzi akwarium (żałuje bo powinienem wyższy cokół zrobić). Następnie wkleiłem tył, potem kolejno boki a na końcu czoło korony. Dodatkowo po sklejeniu na długich odcinkach skręciłem trzema wkrętami wieńce ze sobą.

    UWAGA:

    aby ładnie i równo to wyglądało warto stosując minutkę :

    -kleić we dwie osoby

    -smarować cienko klejem i mamy tylko jedną próbę na przyłożenie - łapie i nie puszcza :) więc dobrze celować, nadmiar kleju wycieka więc uwaga by się nie przykleić (aceton wskazany by był pod ręką)

    Jeśli dla kogoś mój opis jest mało czytelny i nasunęły mu się jakieś dodatkowe zapytania - oczywiście chętnie na nie odpowiem.

    pozdrawiam


  3. Konstrukcja wytrzymuje ciężar lampy?! Masz możliwość zważenia lamp, jak są na koronie?

    na wklejkach ze spienionego PCV o grubości 10mm opierają się w tej chwili:

    Oprawa rastarowa SOCON wys,5,5x szer 16,2x gł 72,5cm czyli 2 x 18W

    Listwa LED aluminiowa 77cm długości 6cm szer

    lampy opierają się na dwóch jednakowych wklejkach. Które zostały wpuszczone w długie odcinki opierające sie o górną krawędź akwarium i sklejone są na całej długości z krótki pionowymi wspornikami korony. Lampy ważą w sumie niecały 1kg. Testowałem obciążenie jakie mogą wytrzymać te dwie wklejki bez odkształcania się to wyszło spokojnie 5kg przez 8 h położone na oprawie rastarowej. Co uważam, że jak na moje potrzeby jest aż za duże bo nie mam szans tego w ten sposób na stałe obciążyć.

    Korona będzie oklejona czarną tłoczoną matową folia typu CARBON, ale dopiero jak wszystkie elementy techniczne zostaną zamontowane na swoje miejsca.

    e44182d414f32102med.jpg


  4. Kolego Wojtku no cóż widzisz sam byłem zdziwiony, że tak tanio- bo po raz pierwszy udało mi się coś kupić z odbiorem na miejscu.

    W takim dziwnym miejscu mieszkam niby blisko granicy a jakby w czarnej dziurze gdzie nic nie ma. Ale płynąc do brzegu

    Zamówiłem formatki w tym sklepie:

    http://plyty.fabertec.pl/

    co prawda skłamałem,ze za darmo ale jako emeryt płacę 1 zł za tramwaj więc muszę doliczyć 2 pln za bilety- przepraszam

    Według potrzebnych formatek tak kształtowały się ich koszty zakupu:

    533daaa118954015med.jpg

    do tego zużyłem 2 opakowania kleju minutka, które walały się w szufladzie oraz 6 razy wkręt mosiężny fi 4 / 16mm długości - tak wiec tych elementów nie liczę bo ich nie zakupowałem a wreszcie udało mi się je zużyć. Dlatego cena wyniosła całe 51 pln.

    Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości kolego Wojtku, oczywiście w sklepie poradzono mi zakup kleju cosmofen plus ale gdybym wykonywał takich koron 20-30 to by się opłacało brać tubkę 200g za kwotę 23,37 ale okazało się to w 100% zbędne, bo by leżał , wysychał i w konsekwencji by się zmarnował. Dlatego wolałem te pozyskane ta droga 23pln wydać na czarną folie samoprzylepną na tylna ścianę akwarium i skrobak z żyletka do szyb.

    pozdrawiam


  5. Własnie zamówiłem trubond na koronę (boki) i plexi bezbarwne na którym będzie całość sie opierać.

    W sumie jakieś 60 zł z dostawa. A czym to najlepiej kleić ??

    możesz zastosować np:

    Błona klejowa 3M 7955MP

    Taśma VHB RP

    Klej Cosmofen Plus

    Klej Acrifix

    czy też kupiona np w kiosku : minutka lub kropelka :) ja kleiłem tymi ostatnimi - połączenie idealne trwałe i bez odkształceń, a powłoki sklejone (zespawane) ze soba bez możliwości ich rozklejenia w miejscu kleju.

    pozdrawiam


  6. Witam a ja właśnie zrobiłem koronę z białego spienionego PCV o grubości 10mm i koszt całkowity wyniósł mnie 51pln , więc nawet jeśli po czasie wyjdzie pleśń to i tak tańszej na zbiornik 80x35 się nie zrobi. Jeśli odpowiednio się zabezpieczy to taka korona na wieki. Zaleta - bardzo lekka.

    6d47d11b29649bcdmed.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.