Skocz do zawartości

Darski

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Luzino / Pomorskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Zastanawiam się nad tym ciekawym rozwiązaniem, ale ostateczna akceptacja aranżacji ekspozycji salonu należy do osoby o najwyższym zmyśle estetyki - żony
  2. Dale, może z tymi konikami to też nie jest zły pomysł, zamierzałem zabudować refugium ale może trzeba je wyeksponować! Dziękuję za uwagi z własnego doświadczenia. Myślałem o rozwiązaniu: 2 pompy mają mieć by-pass, każda może zasilać tylko zbiornik główny, tylko refugium lub jednocześnie refugium i zbiornik główny a w praktyce zobaczymy jakie rozwiązanie się sprawdzi.
  3. Dziękuje za komentarz, tak oczywiście planuje by-pass do akwarium/refugium, pompy mam dwie o łącznej wydajności 20 tyś. litrów. Oczywiście reaktor też będzie. Tylko w metodzie Triton zalecają 10-20% refugium, na które pod zbiornikiem nie mam miejsca. W metodzie tej zalecają odpieniacz za refugium, jak takie odwrócenie ma się do życia biologicznego. Takie refugium (bogate w różnorodne życie) bezpośrednio spływem mogło by zasilać zbiornik główny również w naturalny pokarm.
  4. Witam, jestem w trakcie budowy systemu dla akwarium 1100 litrów, większość wyposażenia już posiadam a zastanawiam się nad następującym rozwiązaniem: budowa sumpa 230 litrów pod akwarium oraz refugium o wymiarach 1,5 m x 0,3 m x 0,3 m nad akwarium. Chciałbym prowadzić zbiornik metodą triton, więc refugium nie jestem w stanie pomieścić pod, a wysokość pomieszczenia prawie 4 metry pozwala na taką budowę. Jakie macie opinie, może doświadczenia z wodą która najpierw przepływa przez odpieniacz , pompą do refugium i spływ do akwa? Jakie mogą być wady, problemy takiego rozwiązania?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.