Skocz do zawartości

p.pawel

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Mielec

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. p.pawel

    VSV w dolewce

    Ok, dzięki za podpowiedzi, zrezygnuje z tej koncepcji.
  2. p.pawel

    VSV w dolewce

    Witam. Zastanawiam się nad dawkowaniem VSV i z racji że ciężko mi zadbać o regularność suplementacji to zastanawiam się nad wlaniem VSV do dolewki zamiast kupować dodatkowej pompy. Parowanie jest dość stałe, stężenie można przeliczyć. Stosował ktoś takie rozwiązanie?
  3. Czy w takim razie dam radę z tymi lampami z uzupełnieniem o 640W t5, czy kombinować coś z HQI? Ok, czyli metr spływu wystarczy, ale pasuje żeby był jakieś 10 cm poniżej poziomu zbiornika plus zobaczymy co z grzebieniem.
  4. Też tak myśłę, żeby zapas był. Zastanawiam się jak rozwiązać sprawę odpieniacza, z racji tej że sporo miejsca będę miał zastanawiałem się czy nie było by dobrym rozwiązaniem dać dwa słabsze, bo wybór też większy i w razie awarii to zawsze jeden będzie działał.
  5. Jeden z pierwszych wątków, które zacząłem przeglądać kilka miesięcy temu, pełem szacunek dla autora. Zastanawia mnie czy ktoś jeszcze zakłada zbiorniki z oświetleniem HQi, bo pierwotnie rozważałem hybrydę z t5 plus LEDy, ale widzę że dość ciężko z żarnikami się robić zaczyna Więc 1m będzie OK. Spływ 40 czy 50?
  6. Tutaj kolega tak mi sugeruje, że za wąski spływ będzie I na temat DSB i refugium dość sporo czytałem i po wgłębieniu się w temat padła decyzja żeby zrobić z tego elementy filtracji. Ze względu że naturalna, stabilizuje pH, mamy dodatkowy pokarm, który trafia do zbiornika głównego, usuwa azotany i fosforany nie wybijając z pianą innych pożytecznych związków, oczywiście odpieniacz będzie ale już nie będzie musiał pracować tak intensywnie. Jest sporo zbiorników z takim połączeniem filtracji: odcieniach, DSB, refugium. W każdym razie zbiornik jest w fazie koncepcyjnej i nic nie jest przesądzone, stąd ten wątek.
  7. Tak chciałem pierwotnie zrobić, ale ponoć metrowy spływ może być mało. I teraz sam już nie wiem.
  8. Z dwóch powodów 1. W razie problemów z DSB, szybko odcinam jeden. 2. Żeby zrobić słabszy przepływ nad sumptem z DSB + refugium.
  9. Gdybym robił na tylnej ścianie to ile zrobić, 2m? Akwarium będzie widoczne z jednego roku i od frontu. nie wiem jak to technicznie uda się ogarnąć przy wzmocnieniach. Czy może bok i kawałek tyłu 2x1 m? Pierwotna koncepcja światła była 3x400w HQI + 640 W t5 + LED
  10. Witam wszystkich. Planuje swój pierwszy zbiornik morski. Do tej pory kilkanaście lat w akwarystyce słodkowodnej a z racji że za niedługo ruszy budowa domu postanowiłem się nie ograniczać i wstępnie planuję taki system. Będę miał pomieszczenie techniczne na to wszystko . Jak w tytule zbiornik główny 300x100x90h (wiem że będzie ciężko serwisować, ale niestety coś za coś, generalnie nie mam tendencji do częstego pchania rąk do akwarium), komin na bocznej ścianie; 2x wylot, rewizja, 2x powrót (ewentualnie jeden powrót w innym miejscu akwa na tylnej ścianie). Spływ do obydwóch sumpów. Oświetlenie zbiornika głównego (pierwotnie była koncepcja hybrydy z HQI); ale teraz zaplanowałem 6x Orphek Atlantik V4 (1410w) + (ewentualnie) 8x80W t5, (fotowoltaika na dachu). Drugi zbiornik NP 120x60x60 z niewielką ilością spokojnych ryb (mandaryn, iglicznie, stadko heteroconger), spływ z tego zbiornika był by tylko do sumpa nr 2 (o oświetleniu nie myślałem jeszcze). Filtracja; w planie 2 sumpy. 1. Odpieniacz, szczepkarium, reaktor wapnia, dolewka. Powrót do obydwóch zbiorników. 2. (DSB + refugium)x 2 komory, żywa skała. Powrót do głównego zbiornika. Chciałbym zacząć od założenia tego sumpa (kilka tygodni wcześniej) i póżniej wpiąć go do zbiornika głównego. No i następnie z upływem czasu uruchomić sump nr 1 a na koniec zbiornik NP. Dodatkowo myślałem żeby wspomóc się Tritonem Plan jest taki żeby startować na suchej skale + piach. Obsada zbiornika głównego wszelaka, SPS, LPS. Proszę o konstruktywną krytykę czy ta koncepcja światła zadziała, oraz przede wszystkim czy w całości ma to sens.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.