nix
Klubowicz-
Liczba zawartości
11 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
nigdy
-
Jeśli chcesz naprawdę czystą wodę to najlepiej kupić demineralizowaną (dejonizowaną) prosto od producenta. W w-wa wyczaiłem na osiedlu małą fabryczkę tego cuda, pomiar przewodności wyniósł 0,2-0,5 milisimensów (czy jakoś tak) W handlu czasem pojawia się nazwa woda destylowana, ale teraz już nikt nie destyluje bo to się opłaca. Poz
-
hej And jak tam twoje akwa? Czy twoja strona jeszcze istniej? Jeśli tak to daj linka, bo gdzie zapodziałem.
-
Ja mam 4 świetlówki T8 15 W w 54 lit. (2 dzienne, 2 niebieskie Leuci) w przerobionej pokrywie Meduzy i to działa, ale teraz zamiast nich kupiłbym szersze akwa (takie 60cm, a nie 50cm) i umieścił 2 świetlówki T5 24 Wat (mniej sprzętu, więcej światła). Pozdr.
-
Naprawdę fajne, napisz coś więcej o świetle cyrkulacji i podmianach etc.
-
PJR ma świętą rację akwa. szerokości 50 cm będzię wyglądało jak jamnik :-) zerknij na proporcje akwariów Amano tych roślinnych i tych rafowych to klasyka akwa. otwartego (ze wszystkich stron). takie akwa jest piękne, ale niestety wymaga miejsca. PS. Po co ci komoda pod rafą :-)
-
@-z- Czy ten odpieniacz GroTecha jest rzeczywiście tak cichy jak go reklamują???
-
@PJR mniej watów, mniej energi, mniej ciepła - proste . PS. ograniczenia finansowe są drugorzędne wobec lokalowych - sump, refugium, kalk mikser, reactor, butla CO2, RO.DI, zbironik na wodę RO, zbiornik do mieszania solanki, sondy, kontrolery... gdzie to wszystko upchnąć? Ja czekam na przeprowadzkę :con
-
@ ocelocik Nie żebym był jakimś wielkim zwolennikiem świetlówek, dla mnie są lepszym rozwiązaniem niż HQI bo: - nie grzeją się aż tak bardzo - nie buczą (bo mają stateczniki elektroniczne) - są relatywnie tanie ale przed wszystkim nie mam czasu, ani zajawki na akwa pełne SPS, moje ambicje nie wykraczają poza LPSy, więc po co miałbym sobie głowę zawracać HQI. Zmontowanie samodzielnego zestawu przy użyciu stateczników do T5, oprawek bryzgoszczelnych + świetlówek to naprawdę żaden problem, na stateczniku jest dokładny schemat, wystarczy wetknąć druciki i po sprawie.
-
@ocelocik jasne, że można, ale po co ;-)? Jeśli hodujesz gł. miekkie i LPS to T5 świetnie sobie radzą i odpada problem grzania. Może się okazać, że twoje miękasy wymiękną pod HQI. Dodatkową zaletą T5 jest niezwykle długa żywotność (10000 h, 92% sprawności w przypadku Philipsa) nawet do 20000 h. ale może wypowiedzą się praktycy, którzy porównywali światło.
-
@timur Na reefcentral wybrałem forum sprzętowe (Light, equipment etc.) i w opcji search wpisałem "Power Compact" wyskoczyło sporo wyników, w tym wątki T5 vs. PC. wyniki tutaj: http://www.reefcentral.com/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=6807702&sortby=&sortorder= PS. Skoro już masz już PC to ja bym nie wymieniał na razie, bo pod PC i tak wszystko rośnie, a w fazie początkowej jakość światła nie jest najważniejsza. jak walniesz HQI to będziesz miał problem z chłodzeniem, do tak małego akwa IMHO HQI to przesada, skoro pod T5 wszystko rośnie. zresztą po co wymieniać skoro jesteś zadowolny ze światła . może wstawisz jakąś fotkę?
-
Nawiązując do wątku T8 vs. T5, Czy ktoś porównywał Power Compacty dostępne w UmUm z T5? Generalnie chodzi o 2 sprawy. Czy rzeczywiście dają więcej światła? I, co ważniejsze, jak wygląda aqua pod PC, czy jest to coś podobnego do efektu T5? PS. Na forum reefcentral.com opinie nt. PC vs. T5 raczej miażdżące dla PC. Powtarzają się opinie, że: - pod PC korale się nie wybrawią się tak jak pod T5 - wizualnie jakość światła PC jest gorsza. - PC bardziej się grzeją i per saldo konsumują więcej prądu. - W praktyce T5 z odbłyśnikiem daje więcej światła niż PC. Wyglądało to tak, że w USA wszyscy przesiadają się z PC na T5, a podstawową zaletą PC jest niewielki rozmiar, ale poza nano nie warto stosować. (oczywiście chodzi o T5 High Output)