Skocz do zawartości

wwdqdw

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez wwdqdw


  1. kiwalski : Jezeli chodzi o Media to myslalem o bactoballach, multiballach i antiphosie. Zawsze przyda się dodatkowa filtracja poza żywą skałą, Całość będzie pod ścisłą obserwacją, tak więc w razie jakichkolwiek kłopotów szybko zareaguję. Co do rury akrylowej, to z tego co przeszukałem internet nie jest to tanie rozwiązanie, a wręcz przeciwnie. W jednym sklepie za 1m rury akrylowej o średnicy 15 cm zażądali sporo ponad 100zł, tak więc boję się, że z kosztami może być ciężko.

    Pozdrawiam.


  2. Witam.

    Otóż mam zamiar zbudować filtrację do mojego zbiornika. Całość nie będzie się opierała na systemie otwartym tak jak jest to w przypadku sumpa, lecz będą nimi połączone ze sobą pojemniki filtracyjne z odpowiednimi mediami. system bedzie napędzany pompką o wydajności ok 2000L/h. Początkowym pomysłem jezeli chodzi o pojemniki filtracyjne było kupno filtrów narurowych. Są stosunkowo niedrogie i nie trzeba się martwić o szczelność. Niestety ich pojemność to ok 3-4L, tak więc pozostawia wiele do życzenia. Udało mi się znaleźć owe filtry o pojemności 19L, ale byly pioruńsko drogie, tak więc to również odpada. I tutaj kieruję do was pytanie : Czy znacie jakiś dobry sposób na rozwiązanie tego problemu ? Chodzi mi o coś w rodzaju rury o średnicy 10-15 cm zakręcanej z obydwóch stron, która mogłaby spełniać rolę pojemnika filtracyjnego tak, aby całość była szczelna.

    Z góry dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam.


  3. Witam.

    Jako, że od jakiegoś czasu interesuję się również grafiką komputerową, postanowiłem umieścić tutaj jedną z moich dzisiejszych prac. Ogólnie całość miała mi posłużyć do czegoś innego, a wyszło...No cóż. Sami oceńcie. :) Podkreślam, że nie jest to maksimum na jakie mnie stac.

    nanoreef4be.jpg

    Pozdrawiam. :)


  4. Stani, Kiwalski : Rzecz w tym, że to ma być akwarium otwarte, tak więc pokrywa nie wchodzi w grę. Lampa jest już dawno kupiona, wiec budowa pokrywy odpada

    Kraszan : To, że nie ma odpieniaczy podwodnych akurat wiem. :) I myślę, że zrobię coś w stylu prowizorycznego komina w którym ładnie schowam sprzęt. Skoro nie da się inaczej, to nie będę kombinował

    Dziękuję wszystkim za odpwiedź

    Pozdrawiam. :)


  5. Witam.

    Otóż zastanawia mnie jedna rzecz. Czy nie dało by rady podłączyć odpieniacza (mam tutaj na myśli weipro) bezpośrednio pod pompę obiegową ( OR 3500 ). W planie była budowa sumpa, ale niestety koszta by mnie przerosły, tym bardziej, że wiercenie otworów odpada i jedyne wyjście jakie zostaje to overflow box. Kolejnym pomysłem był minifotor, ale za bardzo by mnie denerwowała ta kopuła wystająca nad akwarium. Ogólnie rzecz biorąc jestem otwarty na wszelkie propozycje, które pozwoliłyby schować odpieniacz tak, aby nie wystawał ponad akwarium. Zdaję sobie sprawę, że dobrą alternatywą jest panel, ale...Czy jest jeszcze coś innego ?

    Pozdrawiam. :)


  6. Witam.

    Powiedzmy, że chciałbym sie przerzucić z akwarystyki słodkowodnej na morską. Na stanie mam następujące rzeczy :

    - Akwarium 240L

    - Oświetlenie 2 X 30W

    - 10 kg wapienia drążonego

    - Filtr zewnętrzny

    - Grzałka

    Jeżeli możecie, powiedzcie mi jaki byłby koszt kupna lub samoróbki potrzebnych brakujących urządzeń. Ponadto dodam, iż nie chcę trzymać w akwarium żadnych wymagających Ryb, lub korali. Zadowolę się popularnymi, a jakże pięknymi błazenkami.

    Proszę o odpowiedź.

    pozdrawiam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.