Skocz do zawartości

Szymons

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Dziekuję za wszystkie podpowiedzi. Ponawiam pytanie dotyczące roślin do akwarium słonawego. Jakie z dostępnych roślin mogą prawidłowo rozwijać sie w słonawym zbiorniku (zasolenie kilka promili)? Czy jest sens szukać dalej ? Czy dać sobie na luz bo nic takiego nie znajadę ?
  2. Miejsce: http://www.meerwasser-lexikon.de/eng/55/822/Palaemon/elegans.htm wzbogaciło się 05.12.05 o nowy wpis. Niestety korzystając tylko ze słownika (nie znam niemieckiego) nie udało mi się dojść o jakie konieczne zakraplanie chodzi ...Bei Eingewöhnung unbedingt "Tropfenmethode" über 1 - 2 Stnden anwenden... Reszta wydaje się być jasna. Dodatkowo mam pytanie jakie z dostępnych roślin morskich mogą przeżyć w słonawym zbiorniku(zasolenie kilka promili) i czy konieczne będzie(jak taka roślina się znajdzie) nawożenie, specyficzne warunki świetlne, inne specyficzne warunki.
  3. Witam Szukam informacji na temat założenia krewetkarium z obsadą palaemon elegans. Na różnych forach między innymi na Nano-Reff są informacje wyłącznie dla „prawdziwego” akwarium morskiego a nie dla hybrydy, którą chcę założyć. Nie ma to być typowe akwarium morskie z żywą skałą oraz „tropikalną” obsadą ale 25 litrowy zbiornik z krewetkami, czymś zielonym, skałkami (martwymi) oraz jakimś filtrem załatwiającym również problem napowietrzania. Krewetki będą pochodziły z Bałtyku (ten sam gatunek jest sprzedawany w Aquriusie w Gdyni po 10 zł sztuka). Próbowałem już bawić się w hodowle powyższych zwierzaczków (nie jestem akwarystą ani słodkowodnym tym bardziej morskim) i robiłem to dość po amatorsku. Założyłem, że będę się starał stworzyć warunki zbliżone do naturalnych. Pierwsza próba hodowli to szklany prostokątny pojemnik o pojemności około 3 litrów z bałtycka wodą , piaskiem z Bałtyku oraz granitowymi skałkami. Obsadę tej namiastki akwarium stanowiły cztery krewetki. Krewetki karmione były różnymi suchymi pokarmami dostępnymi w sklepach akwarystycznych oraz zielonymi częściami roślin pochodzącymi z Bałtyku. W ciągu pierwszych dni padły dwie krewetki natomiast dwie pozostałe żyły około trzech miesięcy, liniały co około 2 tygodnie i pewnie jeszcze by pożyły gdyby nie mój pomysł polepszenia dla nich warunków bytowych. Druga próba hodowli to 25 litrowe akwarium z bałtycką wodą, żwirkiem, skałkami granitowymi, roślinkami z Bałtyku (szybko skonsumowane), filtr Aquael fan-mini oraz zwykła świetlówka kompaktowa o mocy 7 w. Obsadę stanowiły 2 krewetki z poprzedniego akwarium(pojemnika) oraz 5 nowych krewetek. Dieta jak poprzednio dodatkowo wzbogacona o żywe lasonogi. Duża różnicą w porównaniu do poprzedniej próby hodowli była temperatura wody- filtr wraz z świetlówką nagrzewał wodę do 25 st.C. Efekt- krewetki miały problemy z linieniem. Po linieniu traciły dużą część odnuży a same linienie trwało nawet 2 dni. Po czterech tygodniach padły wszystkie. Czy był to powód wyższej temperatury wody- nie wiem. W między czasie zacząłem szukać informacji na temat tych krewetek- niestety dużo tego nie ma. Część informacji wydaje się być sprzeczna. Na stronie http://www.meerwasser-lexikon.de/eng/55/822/Palaemon/elegans.htm mowa o maksymalnej temperaturze 23 st.C. natomiast sklep Aqurius sprzedając tą krewetkę skazuje ją na akwaria w których temperaturą minimalną jest 23 st.C. Ogólnie wszędzie krewetka określana jest jako łatwa w hodowli i tolerująca zasolenie wody od 2 do 40 promili. Natomiast informacje o tym, że powyższa krewetka trafia w małych woreczkach do sklepów akwarystycznych w Polsce np. we Wrocławiu jako pokarm i jest tam w stanie żywym świadczy, że musi być naprawdę wytrzymała. Czy ktoś może przekazać mi wskazówki do prawidłowego zrobienia krewetkarium dla palaemon elegans.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.