Skocz do zawartości

LUK4344

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    1 652
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez LUK4344


  1. To nie chodzi o to co masz w pojemnikach tylko o to co dozownik myśli że masz :)   Jak uzupełniasz pojemniki to powinnaś ustawić w sterowniku odpowiednią objętość, wtedy dozownik zacznie zliczać płyn przepompowany przez pompy i zasygnalizuje kiedy płyn będzie się kończył. Ilość piknięć nie ma znaczenia ;) 


  2. W dniu ‎12‎.‎07‎.‎2018 o 07:15, @Beti napisał:

    Ja posiadam 14miesiąc pracuje od 12mies i wzorowo jest cicha,menu polskie prosta w ustawieniu.gwarancja 24mies.jedynie co słyszę jak dozuję to piłka ,bo mam tak ustawione,z dźwiękiem można, lub bez.

    .

    @Beti To pikanie które słyszysz podczas pracy pomp to alarm zużycia płynów, dozownik sygnalizuje w ten sposób że płyny się skończyły. Zapewne na wyświetlaczu masz także komunikat A:123

    Możesz albo całkowicie wyłączyć funkcję zliczania zużycia płynów albo "napełnić pojemniki w sterowniku" tak aby zliczanie zaczęło się od nowa :) , obie czynności możesz wykonać w menu "zużycie"


  3. Wstawiam jeszcze kilka zdjęć i filmik.

    Co do kratownicy która miała być na dnie to niestety chyba zrezygnuję, zrobiłem kilka testów z których wynika że musiałbym podpiąć pompę o przepływie 5000l/h żeby zapewnić zadowalający mnie wypływ wody z dziurek. przy mniejszych przepływach woda ledwie kapie. Być może zrobiłem zbyt dużo otworów.

     

     

    DSCF4739.JPG

    DSCF4740.JPG

    DSCF4741.JPG

    DSCF4743.JPG

    DSCF4744.JPG

    DSCF4745.JPG

    DSCF4749.JPG

    DSCF4751.JPG

    DSCF4753.JPG

    DSCF4754.JPG

    DSCF4756.JPG

    DSCF4757.JPG

    Dzisiaj wszedłem w posiadanie "magicznych kulek" czy ktoś już tego używa?Jest to złoże o działaniu podobnym do siporaxu czy matrixa, producent zapewnia że jedno opakowanie kulek ma taką powierzchnię biologicznie czynną jak 20 kg żywej skały. Postanowiłem spróbować uruchomić zbiornik z tymi kulkami zamiast matrixa, nie wiem jeszcze czy wylądują w filtrze przepływowym czy na pułeczce w sumpie ale jakieś zacne miejsce im na pewno znajdę.
    Kuleczki wyglądają niepozornie jak bryłki wykonany z tysięcy mikrokuleczek, ale wykonałem prosty test którego wynik mnie zaskoczył, przyłożyłem kulkę doust i spróbowałem wdmuchnąć powietrze (nie w otwór w kulce tylko w ścianę) efekt jest taki że powietrze ma bardzo małe opory znakiem tego porowatość tych kuleczek jest znacznie większa niż na to wygląda. Zobaczymy co na to bakterie :).

    DSCF4762 — kopia.JPG

    DSCF4763 — kopia.JPG

    DSCF4764 — kopia.JPG

    DSCF4765 — kopia.JPG

    DSCF4766 — kopia.JPG

    DSCF4767 — kopia.JPG


  4. Dawno mnie nie było ale z okazji budowy nowego zbiornika postanowiłem się trochę pochwalić :)

     

    Zbiornik ma wymiary 90x50x50 + sump 80x 40x40, w sumpie wydzielona jest komora na dolewkę o szerokości 5cm przez całą długość zbiornika.

    Zbiornik OW  10mm, tył lacobel czarny, komin w centralnej części .

    Zbiornik zamierzam oświetlać lampą T5  6x39W Cyrex, filtracja to odpieniacz Storm 700 Aqua-Trend, Algae reaktor, filtr przepływowy z zasypem Matrixa 2L.

    Na obiegu pompa Jebao DCP 6500 która zasili również dwa bypassy.

    Zbiornik będzie prowadzony metodą Ballinga na dozowniku Doser AT1, odparowana woda będzie uzupełniana również dzięki temu dozownikowi.

    Z ciekawszych rozwiązań planują zatopić w podłożu system rurek z kilkoma tysiącami otworów przez które będzie tłoczona woda z bardzo niewielką prędkością, mam zamiar w ten sposób utrzymywać podłoże w lewitacji co mam nadzieję spowoduje że będzie ono czyste a przy okazji zyskam złoże nitryfikacyjne.

     

    Komentarze, rady mile widziane :) 

     

    20180208_221414 — kopia.jpg

    20180209_202207 — kopia.jpg

    20180209_202249 — kopia.jpg

    20180201_195556.jpg

    20180209_201541 — kopia.jpg

    20180209_202643 — kopia.jpg

    20180209_201552 — kopia.jpg

    20180209_203151 — kopia.jpg

    20180209_202319 — kopia.jpg


  5. Odgrzeję trochę temat.

    Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, nie słyszał, nie był to firma Aqua-Trend otworzyła punkt sprzedaży detalicznej w którym można zakupić najbardziej popularne preparaty, sole wiodących producentów, testy, podłoża, świetlówki  a także oczywiście niezbędny sprzęt.

    "Sklepik" funkcjonuje od kilku miesięcy i właściwie nie ma dnia żeby oferta nie została wzbogacona o nowe pozycje, jeśli czegoś nie mamy na półce to z dnia na dzień sprowadzimy.

    Serdecznie zapraszamy na ul. Lokatorską 11  oraz na stronę internetową www.sklep.aqua-trend.pl

     

     

     

     


  6. Filmik z działania cyrkulatora, generalnie fajny sprzęt na niewielkie pieniążki, po dwóch dniach pracy poziom hałasu nie wyższy od Jebao RW4, pompa ma 4 tryby pracy w których niestety nie mogę się połapać, jeden to na pewno praca jednostajna a pozostałe to falowanie prawdopodobnie z różną mocą. Jedyny minus jaki zauważam to brak możliwości zatrzymania na czas karmienia.

     

    Uprzedzając wypowiedzi odnośnie pokolcy w takim małym zbiorniku melduje że obok stoi już nowe znacznie większe szkiełko :) 

     

     

     


  7. Używam tego sprzętu od dziś i pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Nie mam porównania z MaxSpect bo nie miałem okazji testować ale to urządzenie naprawdę robi wrażenie. Mam najmniejszy model w zbiorniku CUBE 64L  i na najmniejszym biegu cała masa wody jest przemieszczana i to z dużą siłą. Cyrkulator jest słyszalny ale nie mówiłbym o hałasie.

    Myślę że sprzęt wart polecenia.

     


  8. Witam, nie wpisuję się na listę bo na tą chwilę nie mam pojęcia czy będę mógł się pojawić, mam nadzieję że ewentualnie wkręcę się na tzw "krzywy ryj"

    Tymczasem mając pewne znajomości w Aqua-Trend załatwiłem jako fanty do rozlosowania dolewkę Levelautomatic Milestone i 5 pipet do karmienia korali. Przypadkiem będę się widział jutro z Michałem ze Zgierza i przekaże te fanty na jego rączki, czyniąc go jednocześnie odpowiedzialnym za zorganizowanie losowania.

     

     

    pozdrawiam

    Łukasz

     


  9. W przypadku dozowników Doser One Evo do zestawu dodawana jest saszetka ze smarem silikonowo teflonowym i strzykawka, smar należy przełoży do strzykawki i wtłoczyć go do głowic odchylając na bok jeden z wężyków.

    Jednorazowa aplikacja smaru (0,5ml / głowicę) nawet przy mocno eksploatowanym dozowniku wystarcza na kilka miesięcy do pół roku.

    Jako ciekawostkę powiem że systematycznie serwisowany dozownik może bez wymiany węży tłoczących pracować kilka lat, mamy potwierdzone przypadki dozowników sprzed 5-6 lat w których pracują fabryczne węże tłoczące.


  10. Nie ma jasnego przepisu mówiącego o tym jak często należy smarować głowice perystaltyczne natomiast w myśl zasady "kto smaruje ten jedzie" głowice powinno się smarować.

    Smar znacznie wydłuża żywotność węży tłoczących (o ile skład smaru jest dobrany odpowiednio do materiału z którego wykonany jest wąż tłoczący) poprzez zmniejszenie tarcia, smar ma również ogromne znaczenie dla bezawaryjnej pracy rolek tłoczących, w pompach wysokiej klasy rolki są pokryte materiałami samosmarnymi np. dwusiarczkiem molibdenu, lub są łożyskowane.

    W większości pomp perystaltycznych dostępnych dla "przeciętnego śmiertelnika" stosowane jest ślizgowe łożyskowanie rolek, które wymaga okresowego smarowania,.

    Częstotliwość zabiegu należy przeprowadzać po przeprowadzeniu oceny organoleptycznej, smar musi być widoczny i powinien zachowywać swoje właściwości, jeśli jest utleniony, ma postać talku to należy głowicę nasmarować.

    Tak jak tester napisał absolutnie nie należy smarować głowic pomp dozowników AT1, Kore, Gro tech i temu podobnych, pompa natychmiast przestaje działać i prawdopodobnie ulegnie uszkodzeniu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.