Rutilus
Klubowicz-
Liczba zawartości
10 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
nie da sie go juz uratować? tak mi go szkoda! moze jakis fragment odciac? czy usunac go całego z akwarium, zeby do wody nie przedostawały sie jakies szkodliwe substancje podczas jego rozpadu?
-
ojej, dziasiaj sie ta dziura znacznie powiekszyła Co robić? dać mu jeszcze czas? czy może odciąć kawałek i zrobić szczepkę? bo tak obiektywnie rzecz biorąc to jutro nie za wiele może z niego już pozostać?
-
ok dzieki, no to czekam w spokoju i obserwuję!
-
ale ja go uszkodziłem lekko z boku, wystawała tam może jedna taka biała niteczka, zaś w środku było wszystko ok! jak długo może potrwać jego regeneracja? przełożyć go w jakieś zaciszne miejsce czy pozostawić jak jest?
-
dwa dni temu włożyłem go do zbiornika, odsysając wodę zassałem go delikatnie z boku weżykiem i lekko uszkodziłem - zwinął się i wygladało ze potrzebuje chwile by dojsc do siebie, ale wczoraj wokół otworu gebowego pojawiły sie trzy dziury, ktore dzis rano połączyły sie i wyglądają tak: co to może być? bo kolory na brzegach są zachowane, tak do końca to nie jest on zwinięty ale ten środek wygląda okropnie, może go coś w nocy podgryza? czy może zaczyna się dzielić? nie wiem co mam o tym myśleć? miał ktoś z was podobny przypadek?
-
Osad, ja mam ogromna prosbe o fotke calego akwa wraz z cala szafka (plus zblizenie na szafke), gdzyz jak dobrze pamietam to masz na gorze drzwiczki z zaluzjami - a wlasnie planuje podobnie rozwiazanie u siebie, jezeli nie bylo by to problemem to z gory bardzo dziekuje!
-
a 9010? ma ktos? albo reef packa 500?
-
nowy wewnetrzny TUNZE 9005, max.do 500 L
-
dzieki za odpowiedzi! czyli powinienem zwiekszyc jeszcze cyrkulacje? np z 6025 na 6045? co to jest DSB? i MM? czy swiatla wystarczy - dlugosc lampy 120 cm a akwarium 150cm? nie chce miec sumpa bo nie mam do konca na niego miejsca! a nie zamierzam przeladowywac akwarium wiec mam nadzieje ze taki uklad bedzie dobrze funkcjonowal - czytalem wiele pochlebnych opinii na temat wewnetrznego systemu filtracji TUNZE (np REEFPACK 500), pozatym odpadna mi koszty urzadzenia sumpa (dodatkowy zbiornik, hydraulika, pompy) zabezpieczenia szafki pod akwarium przed parowaniem i dzialaniem soli (zawiasy w szafce) - a zawsze z czasem cos gdzies przecieknie!?) pozatym taki system jest duzo bardziej oszczedny - całkowity pobór energii takiego REEFPACK'a to tylko 24W na godzinę mam pytanie jak moge rozwiazac dozowanie pierwiastkow? czy uda mi sie to robic recznie? a jezeli nie to jaki system polecacie?, ile to kosztuje? i jakie preparaty sie tam stosuje? i czy jest sens przy zalozeniu ze nie bede hodowal bardzo wymagajacych korali wszystko chcialbym umiescic na jednym poziomie po bokach akwarium (mam do dyspozycji 250 cm sciany, czyli po 50cm po odjeciu 150 cm na zbiornik)
-
Mam pytanie, czy ktoś posiada, uzywa odpieniaczy firmy TUNZE badz calego zestawu w postaci reefpacka? Poszukuje jakis opini uzytkownikow tego sprzetu? Chce zalozyc morski zbiornik 150x60x50 czesciowo wbudowany w sciane, ale chcialbym zrezygnowac z sumpa i zastosowac wewnetrzna technike filtracji TUNZE comline (jest tam filtr, modul odpieniacza dla zbiornikow do 500l, osmolator z zamontowanym regulatorem poziomu wody z sensorem optycznym, ze zbiornikiem wyrównawczym i pompą dozującą oraz urządzenie sterujące pokazuje wszystkie funkcje poprzez diody i ostrzega akustycznie przy zakłuceniach) Do kompletu planuje: oswietlenie: lampa Aqua Medic - Ocean Light 2x150 + (2 x 54W świetlówki aktyniczne T5 Ocean Blue actinic) cyrkulacja: Tunze - Turbelle Stream Kit TS07 (1 x pompa Turbelle® Stream 6000, o wydajności 7000 l/h, 1 x Singlecontroller) + 2 pompy nanostream 6025 (Przepływ: 2500l/godz) Jezeli chodzi o zycie, plany sa jeszcze otwarte: okolo 50-80kg zywej skaly, kilka miekkich, jakies 2 ukwaialy i okolo 10 szt ryb (w tym jakies 2 pokolce). Prosze o opinie o takim zestawie i pomoc w jego ewentualnej korekcie!